Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

elala

pre ???: Oceňujem a dakujem, že sa ma snažíš utešiť, ale ja som realistka. Sám doktor povedal, že sú veľmi netypické. Toto som sa ešte snažila vybrať čo najlepšie fotky, ver, že naživo to vyzerá otrasne. Vyzerám skutočne ako nejaký elf alebo mimozemšťan, niekedy sa na tom aj smejem, aj ked mi je potom zas z toho do plaču. Celý život túžim po tak obyčajnej veci, myslela som, že mi peniaze a odborníci ako oni splnia môj sen - ale asi som myslela zle, lebo som až príliš ojedinelý prípad. Fakt nechápem prečo som vychytala niečo, čo asi ani nikto dalši min. na SVK nemá.

mam56

Na všetko sa možno pozerať dvojakým spôsobom. Napr. jeden Dr. mi povedal, že mám obezitu a ten druhý (ktorý ma má radšej, asi) mi povedal, že ide aj o podiel svalovej hmoty, ktorú isto mám, lebo som silný ako kôň.
Inak, musím sa správať normálne, lebo chcem presedlať do iného odboru. Ak sa budem správať ako blázon, tak ďaleko nezájdem.
Tak vám prajem a sebe takisto, aby som vás potom neskoršie (möglichst schnell) zabavil nejako na úrovni.
Svätosť som už dosiahol. Tá ma už nebaví. Ja už nechcem žiť v celibáte, prego. K ex som ochotný sa vrátiť, ak ma prijíme, o čom silno pochybujem:-)
P.S. Všetko je to o sebavedomí, predovšetkým, ale tie ušiská by som si na tvojom mieste tiež dal osekať:-)
Ja neviem, či sa budem vedieť správať ako tak normálne.
A ešte jeden vtip:
Jednej babky sa pýta Dr.: prečo ste si prestrelili Vaše ľavé koleno?
Babka: však ste mi povedali, pán Dr., že srdce sa nachádza dva palce pod ceckou.
Nie, ešte jeden:
Chuck Norris sa posledne zjavil Panne Márii:-)))
Bon soir.

neviem111111

elaela, tak to by som asi aj ja mala cudne usi podla teba :D tiez mam kazde trocha ine. ved to je normalne. nie sme robeni pocitacmi. aj obe polky tvare sa lisia, ked si rozdelis fotografiu. naozaj skus este sama so sebou popracovat, usi su troska netypickejsie, ale nie su vobec hrozne, ani skarede, ani elfovske, ani nijake. su to normalne usi. ale tak je to na tebe, ked sa s tym nevies naucit zit, tak tu operaciu podstup ked ti to za to stoji, ale naozaj ti uprimne hovorim, ze tie usi su v poriadku.

elala

Ďakujem za povzbudenie, ale naozaj to naživo vyzerá ešte horšie, kedže jedno je uplne ine oproti druhemu, ale obe sú špicatejšie. Tí s elfovskými ich majú aspoň rovnako urobené. Sama sa bojím tej operácie, teda neviem či by to nebolo ešte horšie keby som ich mala pričapené pri hlave a tie špičky sú vtedy ešte viac viditelnejšie, preto mi povedal, že to može byť ešte horšie. Oni mi určite chcú operovať aj to odstávanie, lebo podľa nich je asi normálne len to ked ich mate načapené na hlave, ale ja by som v pohode brala tie moje, ale chcela som len tie vrchy upravit.. Ale vraj to sa tak nedá

???

No tak neviem ale ako pozeram a prezeram raz jednu raz druhu fotku tak tvoje usi mi pridu uplne normalne a nie este spicate nenamyslas si to len ty sama?

neviem111111

aj ked si poziadala o to, nech tie usi nekomentujeme, prepac, ale musim. vyzeraju O DOST lepsie, nez to co poslal hrac. podla mna su uplne normalne, len trosicka spicatejsie. dokonca si myslim aj to, ze aj keby si vlasy vypnes, vacsina ludi si ani nevsimne, ze su troska netypickejsie.
samozrejme chapem, ze je to o tvojom vnutornom pocite, no myslim, ze to prehanas a radsej nez ist na operaciu by si sa mala naucit akceptovat samu seba, pretoze je to naozaj len drobnost.

elala

Aj ked sa hanbím ako pes, pridávam ich sem aby ste si nemysleli, že zveličujem. A prosím nekomentujte ich, ja som realistka a dobre viem, že to je zlé. Preto rodičia prosím dávajte pozor a lepte svojim bábätkam uši, ked si ich priľahávajú a spia na nich, lebo u mňa vznikol tento ojedinelý a jedinečný prípad až po narodení (sami ste videli, že ani na nete sa toho o tom nedá nájsť) a skomplikoval mi celý život. Priznávam, že vyzerám obstojne, s inými chybami som sa zmierila, ale tieto uši normálne robia zo mňa nepeknú osobu. Nielenže ma to obmedzuje pri činnostiach, nemôžem mať ani vzťah, proste nič, keby niekto zbadal moje uši tak zuteká. A keby sa aj našiel blázon, ktorému by sa páčili - najdoležitejšie je, aby som bola zmierená s tým ja a aby sa to páčilo mne - lenže to sa nestane nikdy. Neviem fakt ale čo mám robiť, som v zúfalej situácii.

d32dq8khacxhzy.cloudfront.net
d32dq8khacxhzy.cloudfront.net

Filip TT

ja by som ťa mal rád aj s takými ušami a vôbec by som sa nepremáhal

Tým ťa ale neodhováram, aby si to neriešila plastickou operáciou, len to podľa mňa sa ty sama seba vnímaš horšie ako ťa vnímajú iní.

Ja mám trebárs kolegu, ktorý má určitú chybu krásy na tvári, ale hoci to je vidno, každý si to všimne, nikomu to nevadí, lebo je guru a duša kolektívu.

Ak by si na tú operáciu išla, myslím že by sa s tým doma nejak vyrovnali.....