Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

Filip TT

chlapec, ktorý by si ťa vážil pre o aká si, keby si mu povedala, akú traumu máš zo svojich uší, určite by nikam neutekal, ale dal by ti na obe uši pusu.

neviem111111

urcite by nezduchli. keby ta ma nejaky chlapec rad, tak ma rad teba, a to ci mas vrch na uchu zaobleny alebo mierne do spicu by ho urcite neodohnalo. ale asi to teda ries, kedze ti to brani v normalnom zivote kvoli velkemu psychickemu bloku.

elala

neviem: Ďakujem ti, rada by som sa s tým zmierila, ale nedá sa. Určite keby si to videla naživo, hovoríš inak...Sú šokujúce a všetci by sa na 100% za mnou aj otáčali. Teraz sa otáčajú ked sa nahodím, ale stačilo by, že by som si spravila cop a hned by bola moja krása fuč. Takisto moji nápadníci, ktorých vytrvalo odmietam, chudáci, asi hľadajú chybu v sebe, ale chyba je vo mne..Sami by zdúchli, keby ich videli, takže ich len ušetrím od traumy. Sám doktor povedal "prečo nemôžte mať čisto odstávajúce"? Priala by som si mať len to, lebo to je typickejšie, nešokuje to až tak a hlavne, je to operovatelné ..

neviem111111

elala, mozno to nebude u kazdeho experimentovanie, mozno najdes takeho, co s tym uz ma skusenost. drzim palce, ale ver mi, fakt to nemas nijake hrozne ani sokujuce, da sa s tym normalne zit a vacsina ludi by si to ani nevsimlo.

elala

neviem: Ďakujem. Napísala som viacerým a v BA na jednej klinike robia konzultácie myslím zadarmo, takže tam sa chystám ísť aj osobne. Termín mám už 7., musím ísť aj k obvodnému kvôli krvným testom a stále som na vážkach či mám ísť alebo nie. Kedže viem, že asi u každého doktora to bude len experimentovanie..Fakt neviem čo mám robiť, nespím, nejem, na nič iné nemyslím, najviac sa bojím výsledku operácie, aby nenastali komplikácie alebo to nebolo ešte horšie...

mam56

To možno áno. Ale vieš prečo? Lebo som v živote natrafil ešte na väčších bláznov ako som ja. Oni ma chceli dodrbať, čo sa im takmer podarilo kvôli ich pýche, nadutosti a závisti. To by bolo na dlhé vyprávanie.
Bláznom byť môžem, ale to, čo viem, to viem a ľudia mi to priamo aj potvrdili a nielen raz, bro. A nie sú to žiadne nuly ako ty.
Tak druhýkrát si daj pozor na reči, lebo frajerom si možno tu, ale tam som frajer zase ja.
Nič, idem spať.
A inak, ty vieš, čo ja mám v realite, aby mi nebolo málo (to zvládam)? To si nevieš ani predstaviť, ako ľudia žijú. Prestal som sa kvôli tomu takmer úplne tešiť.
Raz, kebyže som o tom napísal 500 stranový román, tak by si ma pochopil, že o čom točím.
A mám ti povedať celú pravdu? Viete ako tam dopadnete? Veľmi zle. Vieš kto je skutočný blázon? Ten, kto sa tvári úplne normálne, ale pritom robí veci, ktoré so zdravým rozumom nemajú nič spoločné.
Prajem Vám úspešnú liečbu z vašich depresií (väčšina z vás sa z toho nikdy nedostane).

neviem111111

to, ze v tvojich ociach su usi ostatnych normalne este neznamena, ze ich tak vnimaju aj oni. mozno s nimi tiez maju nejaky vnutorny problem aj ked ostatni tu chybu nevidia.
ale ked to chces riesit, tak to ries, asi ta nepresvedcim natolko, aby si sa s tym vyrovnala. oslov co najviac lekarov, mozno najdes taketo, ktory s tym bude mat skusenost. uvidis, co ti odpisu.

elala

neviem: Kedže mám tento problém, tak zvyknem sledovať ľudom uši a nikde som sa s ničím podobným nestretla, bud ich majú väčšie alebo odstávajúce, ale taký problém ako ja, som nevidela u nikoho. Skutočne to nevyzerá dobre, ja nezveličujem. Jediné čo ma trápi je, že aj ked som sa na všetko odhodlala, zarobila si na to, šetrila každý cent, zdá sa to byť neriešitelné a neviem, či to dopadne dobre. :(

neviem111111

elala, podla mna ma take usi kopec ludi, akurat s nimi nebeha k plastickym chirurgom, preto nemaju skusenost v uprave toho vrchneho tvaru.