Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

elala

Priala by som si mať čisto odstavajuce uši alebo take, aké poslal hráč. Tí, čo si dávajú robiť tie elfovské uši sú padnutí na hlavu, ja by som im dala moje, pretože vyzerajú dosť podobne. Skutočne je to hrozné a vôbec nič nezveličujem.

neviem111111

no ak je to to, co poslal hrac, tak to vobec nie je az taka katastrofa ako to opisujes. ale teda samozrejme chapem, ze kazdy je voci sebe najkritickejsi a ked sa s tym necitis dobre a chces to zmenit, tak to zmen. ale velmi dobre zvaz vyber lekara.

Messje

Ani to z tej fotky co dal link Hrac nie je take hrozne ale...si asi rozhodnuta.
Tak ja by som este skusila to,ze ked nikto s tym nema taku skusenost,nech to vyskusaju na tebe a urobia ti cenu.Odstavajuce usi si zaplatis ako normalnu cenu a ten vrch nech ti urobia ako na skusobnom zajacikovi.
Oni skusia a ty budes mat plastiku.Podla toho co pises,to horsie byt nemôže.

neviem111111

mimochodom, ani ja nenosim vlasy vobec vypnute a neviem ci niekedy niekto z mojich priatelov vobec moje usi videl vzhladom na hustotu mojich vlasov a to s usami ani nic nemam. este si to skus naozaj poriadne zvazit, ci ti to stoji za to, ked ani samotni lekari nevedia ako na to a bolo by to len formou pokus/omyl. aby si neminula kopec penazi, pretrpis kopec bolesti a aj tak nebudes spokojna s vysledkom

neviem111111

elaela, predstavujem si spravne tvoje usi, ked mi podla tvojho opisu napadaju elfovske usi? (snazila som sa vygooglit nejake fotky operacii podobneho problemu a nasla som akurat take fotky, ked su ludia davali prerobit usi prave na spicate elfovske).

elala

Baby, dakujem za podporu. Zatial mi prišla len jedna odpoved, písala som viacerým, všetko tu popridávam, ked odpíšu, ja len chcem počuť aj Váš názor. Toto je tá odpoved:

..nechajte si konkretne ukazat, aky operacny postup chce chirurg zvolit, da sa to nacrtnut, vysvetlit, etc. hoci mozno tazsie ale aspon budete vidiet, ci chirurg vie, co ide robit
osobne by som to riesila nasledovne: odstavajuce usi (akykolvek stupen) klasickou technikou na modelaciu stehmi do chrupavky hoci ako pisete, ze to nie je take hrozne, zvazte ci to stoji zato
plus spicate usi sa moc neriesia, aspon mne to nie je zname, tiez by som vyskusala ale jeden modelacny steh, podobne ako pri chrupavke na nose ak ju chceme oplostit tiez som to vsak este nerobila, ale urcite by som to skusila
clovek/chirurg musi niekedy experimentovat, tak to neberte v zlom
vela stastia
s pozdravom,XY

A toto moja odpoved:
Dakujem pekne za odpoved a Vaše rady. Ja chcem len doplniť, že ja som tam išla pôvodne len kvôli tomu, že mi vadilo, že sú špicaté, chcela som pôvodne zoperovať len ten vrch, ale obaja pani doktori mi povedali, že sa to inak nedá, že mi aj odstávajú a že tak sa to bude dať ľahšie spraviť. Ja nie som odborník a nevyznám sa do toho. Viem, že moje uši sú veľmi jedinečné a ojedinelé, ale asi každého by naľakalo, keby mu najprv pan doktor povedal, že s nimi nič urobiť nevie a že nechce na ňom experimentovať a potom sa na to nakoniec odhodlal.

Messje

ela
Vzdy sa da vsetko zrusit pokial nie je zaplatena zaloha.Aj vtedy sa da,len ju nevratia celu.Daj si ešte cas na najdenie toho spravneho.Az ked sa budes na ten zakrok tesit,bude znamenat,ze snad si vybrala spravne.Ty platis,mas nárok si vybrat a zmenit názor.

lolinka

Tak potom dva krát meraj a raz rež, choď na tú operáciu keď to tak cítiš, ale dobre si vyber odborníka čo ti to bude robiť. Radšej sa poraď s viacerými, vypočuj si ich názor a tiež sa ich spýtaj, či už niečo také robili. Tento termín radšej zruš, ani ja z toho nemám dobrý pocit.

elala

Uvidím ešte, poslala som mu mail, že sa toho bojím po jeho slovách a aj iným doktorom spolu s fotkami mojich usi. Moj problem JE VAZNY a dokonca VAZNEJSI nez u tych len s odstavajucimi usmi, čo mi potvrdili aj ti 2 odbornici