Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

pravy obranca

DomiDomi...ahojky mozem sa opytat si zena?:)lebo zena by tak nikdy nereagovala na moj nazor a vies preco?lebo tu ide O SVOJ VLASTNY POCIT AKO SA CITIM..a nejde tu o ziadnu sikanu....ELALA ma pravdu nech si ide za svojim cielom...to mimo si ty..AK SI ZENA...

pravy obranca

Filip TT..ty keby si mal frajerku uskatu ako si tu pisal by si jej daval pusky na jedno usko aj druhe??no nie tak nekecaj a nechaj dievca nech si splni svoje ....

DomiDomi

Princ a obranca. Vy ste dobre mimo. Tiez som si presla sikanou, ale kvoli usiam to nebolo. Nikdy ich nikto neriesil.
A ked sa niekto vie za seba postavit, vacsina ludi da pokoj. Ked do teba hadzali kamene, mal si hodit po nich ty alebo im jednu vrazit. Kamaratku silanovali este aj na vyske a len preto, lebo si to nechala.

pravy obranca

ELALALA......NEPOCUVAJ TIE DRISTY CO TU NIEKTORY PISU...NAPR CHALAN BY TA MAL RAD TAKU AKA SI..AKO TU PISAL JEDEN ASIK MIMO REALITY.....CHOD ZA SVOJIM CIELOM A PREKONAS TO MOZNO TO BOLI TROCHU ALE ZBAVIS SA TOHO POCITU NA CELY ZIVOT....LEBO NIC NIE JE LEPSIE AKO SA CITIT VO SVOJEJ KOZI...DNESNA REALITA JE INA AKO KEDYSI..VYZOR JE VELMI DOLEZITY A HLAVNE KED SA JEDNA O ZENU....DRZIM PALCE!!!!

DomiDomi

A prepac, ale neskutocne prehanas. Ja viem, ze kazdemu sa na sebe nieco nepaci. Ale preboha aby si si myslela, ze chalan ti da kosom kvoli takymto usiam? Tvrdis o sebe, ze si pekna a otacaju sa za tebou a mas napadnikov. Ja tiez vyzeram dobre a nikdy mi nikto z chlanom ucho neskritizoval a to ho mali na oviach dlhu dobu. Pre toto sa ti mozu smiat maximalne tak na zakladnej sproste decka, ale nie dospely clovek.
A ist k niekomu byvat? Radsej by som bola chvilku u kamaratky/kamarata. Alebo rovno domov. Co s tym rodicia urobia, ked uz budes mat po zakroku? Usi aj tak uvidia a uvidia aj tu zmenu.
A uprimne, moc sa necudujem, ze radsej risieli batove akne. To je problem a nie toto.

DomiDomi

Ahoj :) Takze, ak mi nebudes verit, pridam ti sem fotku:) Ale ja mam presne taketo isto lave ucho. A vies ako to riesim? Najcastejsie nosim vlasy tak, ze si ich dam na tej strane za ucho, aby bolo vidno. Vtipne, ze to co mam na sebe tak rada, niekto iny chce ostranit plastikou. Moj priatel mi vzdy usko chvalil aj ked nemusel, lebo som z neho ziadne komplexy nemala :)

Mesačný princ

Filip TT - ty veľmi dobre vieš že to, čo si napísal je.......

Možno by ju ešte kvôli jej ušiam dokopali za bieleho dňa na ulici.
Ľudia sú zlí, zákerní a nedôverčiví a všetkého čo je odlišné sa boja.

Áno, v rozprávkach to tak možno funguje ale ja som bol za uši šikanovaný ako v škôlke, tak na základne či strednej, tak aj teraz v bežnom živote!

A to som bol na operácií keď som mal 4 roky, aby sa mi deti v škôlke toľko nesmiali a nehádzali do mňa kamene!
Pomohlo len na chvíľku, keďže som nosil okuliare a tým som si tú operáciu zničil. nedá sa oboje naraz.

Takže tu netrepte bludy, že jej budú uši bozkávať ale radšej jej poprajte šťastie, pretože je to ozaj fajn pocit ak ste krvavý a ten kameň už do vás nikto nehodí.

elala

Filip a neviem: Dakujem, no to ja nikdy dopredu nebudem vediet, ci by utiekol alebo nie. Mozem len hadat, lebo clovek, co by ma aj povazoval za peknu, by v sekunde zmenil nazor. Toto je dovod preco mam dlhe vlasy, preco sa hanbim ist uz aj ku kadernicke, no vdaka tomu ze su nepoddajne som ich musela casto zehlit ci kulmovat. To sa podpisalo na ich kvalite a ja viem ze sa to da este zachranit, len sa musim ist dat ostrihat a spravne sa o ne starat. Najhorsie vsak je, ze si nemozem dat gumicku, cize ich nosim len rozpustene a ked sa rano zobudim je to vzdy vybuch, cize vzdy musim pouzit zehlicku. Prave toto bola vec, ktora ma k tomu dohnala - moje vlasy. Nechcem a nemozem o ne prist. Dalsia vec je, ze aj keby som si nasla chlapca, co by to akceptoval, pred okolitym svetom by som sa stale musela "skryvat", ja len chcem zazit ten pocit vyst von v gumicke a nehanbit sa za ne, robit cinnosti, ktore nemozem..A hlavne, taky clovek co rano vstane, si len na rychlo da gumicku a mozno trochu sa primaluje. Ja musim vstavat o hodne skor, aby vsetko vyzeralo ok. A skuste si predstavit hocijake povolanie, kde by som mohla vkuse nosit len rozpustene vlasy. Podla mna, takych nie je vela.