Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

adr1a.

Elalala. Mas 20r. Na uvedeny zakrok si si sama zarobila. Pamataj. Vzdy pod za tym co chces, bojuj za svoje stastie a pln si svoje tuzby sny.

Mne sa napriklad odstavajuce uska u zien pacia. Sesternica ma tiez take a je nadherna rozkosna. A to tiez v puberte ci neskor depkovala. No vzdy som jej opakovala ze je nadherna krasna. A z "chyby" urobila napokon svoju prednost. (Ved mnohe modelky to tiez takto robia. Pozri na Kocianovu. Topmodelka a Madonninho exmanzela zbalila na svoj "krivy" nos. Kuk Adelu. Cindy Crawford a jej znamienko. A ine).
Sesternica miluje Francuzsko aj spolu sme tam uz neraz boli, a francuzskam bezne odstavaju uska ale svojim lookom charizmou vyzarovanim zenskostou to vedia super predat a vyzeraju zvodne a pritom cool) Aj sesternica je svacnuta francuzskom, od ucesu stylu oblecenia ai a s tymi uskami vyzera cela na zjedenie :D A to ma muza o 7,5r mladsieho) Takze ono je niekedy ok aj z chyby urobit prednost a byt ina, vycnievat z davu, byt jedinecna) Kludne si sem mohla pridat foto tvare z profilu ci je to ozaj tak "hrozne" jak to ty tu prezentujes (jasne ze tvar by si si prekryla na fotke farbou ai kvoli zachovaniu anonymity, no slo len o to, aby uska bolo vidiet ci ti fakt tak odstavaju jak to prezentujes a ci si to len nenahovaras a nie si k sebe az prilis kriticka).

Ale pokial ta to trapi, psychicky ta to ubija tak do toho pod. Iba si OK over referencie toho lekara a zariadenia aby si bola v co najlepsich rukach zverena.
Drz sa a nech ti to vsetko OK dopadne)

celebrita facebooková

Vôbec neodsúdim, ale chápem :) Lebo ja mám podobných rodičov:) :) Najradšej by ma videli poníženú a potupenú, ako sa mi nejaký chlap pri sexe vysmieva, ponižuje ma a podvádza s ceckatou, aby mohli zvaliť vinu na mňa a ponadávať si, že keby som bola taká a taká, lepšie varila, lepšie upratovala, lepšie sa o domácnosť starala, nepodviedol by ma a nehľadal by náhradu, a podobne. Vypchávam si prsia, lebo mi nikdy nenarástli, no a čo? A viem, že šťastná môžem byť len bez vzťahu. Každý normálny človek to chápe, ale rodičia nie. Mám 35 a už takmer ani domov nechodím, aby mi nevyčítali, že prečo si nehľadám chlapa, že však vek už mám taký kedy si treba založiť rodinu. A o plastike som tiež uvažovala, dokonca som mala v živote obdobia, kedy som si bola na 100 % istá, že už naozaj pôjdem a tiež som si robila plány, že to nikomu z rodiny nepoviem a že ich len oklamem, že som pribrala, a podobne, čo by nebol problém, nakoľko s nimi nebývam, ale vždy som si to nakoniec s tou plastikou rozmyslela a od istého času som pevne rozhodnutá, že si to urobiť nedám a toto rozhodnutie už nezmením.
Rodičia by ma odsúdili a neboli by mi oporou, keby som na plastiku naozaj išla a povedala pravdu. Radšej by moje konanie pred rodinou okomentovali negatívne. Ako vždy všetko. Tiež ich často klamem, lebo s takýmto typom rodiča sa ináč ako klamstvom ani jednať nedá. Takže chápeme sa :) :) :) Urob, čo uznáš za vhodné a splň si svoj sen. Aj ja som si jeden splnila. Mala som krivé zuby. Príšerne krivé ako upír od 12. roku života. Vtedy sa fixné strojčeky nedávali, len také na noc. Ten na noc mi nepomohol a po fixnom tom strašne túžila, bol to môj najväčší sen. Dala som si ho urobiť v 30tke, nejako mi to nevyšlo skôr. Časovo, a tak, kvôli robote. Mala som ho dva roky a to sa pred rodičmi utajiť nedalo, lebo to videli a nedá sa neprísť dva roky domov. Odstránenie strojčeka = najšťastnejší deň v mojom živote :). Zuby mám už tri roky rovné a pekné, ale rodičia mi dodnes vyčítajú, prečo som si to len dávala robiť a že aké som len ja mala pekné zuby a rovné, vraj mi to vôbec nebolo treba a ako len môžem byť taká neposlušná, že na také somariny vyhadzujem peniaze (čistá debiita:) :) :)). No a čo, riešila som si svoj estetický problém a aj zuby sa akýmsi zázrakom prestali kaziť, odkedy sú rovné, lebo kým boli krivé, kazili sa dosť. Normálny rodič sa teší, kedˇ je decko šťastné, ale nenormálny urobí všetko preto, aby mu tú radosť svojim neopodstatneným frfľaním a bezdôvodnými výčitkami pokazil a nemá väčšiu radosť, ako kedˇ sa mu to podarí. Takému typu rodiča ani netreba nič hovoriť. A hlavne sa s ním netreba deliť o radosť, kedˇ sa z niečoho tešíme. Radšej s cudzími. Zlom väz! Nech je po tvojom a nech si ty šťastná, na rodičoch nezáleží, oni budú frfľať tak, či tak. Asi ťa nemajú radi. Keby niečo, trochu si schudla z uší :) :) :) Alebo: kedˇ si bola malá, mala si odstávajúce, ale sa to potom s pribúdajúcim vekom nejako samé napravilo :) :) :) Nenapadne ma vymyslieť normálnu dôveryhodnú výhovorku, tak píšem somariny :) Držím ti palce, chodˇ do toho!

lolinka

Nie kazdy ma takych rodicov ze ked im povie, ze si ide dat operovat usi, ze jej budu oporou, budu ju v tom podporovat a pridu za nou do nemocnice. Ona ich pozna najlepsie a ak sa im boji zdoverit, asi vie preco, vie aku reakciu by dostala. Ale zaroven je to jej telo a jej usi a ked si ich chce dat operovat, tak nech si da, bude sa citit sebavedomejsie. Aj ked to bude za chrbtom rodicov. Ked sa inak neda, tak sa inak neda.

Prezyvka055

Mas 20 nie 15, rodicia su v takom veku tvojimi rovnocennymi partnermi a priatelmi a niekto kto ta ma sekirovat a vychovavat. Na to mali cas ked si bola este dieta, ale uz nie si. Svoj zivot mas vo svojich rukach.

elalala

lolinka: Ďakujem, máš pravdu.

stastnablcha: Nejdem robiť s mojim telom nič drastické. Nefajčím, nepijem, nefetujem, nemám tetovania, piercingy, umelé nechtíky a celkovo nemíňam na sprostosti. Druhí míňajú na úplne hovadiny. A ja nedôverujem rodičom už dávno, nestojím o ich dôveru a je mi jedno, či sa nahnevajú alebo nie.

Moireal: Nebudú sa báť lebo si budú myslieť, že som na brigáde preč, vôbec o tom nebudú vedieť. A nevravím, že akné je lepšie, ale môjmu problému nevenovali žiadnu pozornosť.

Moireal

Ak po tom tak velmi tuzis, spln si to. Aj moja segra si to v podobnom veku dala spravit, ale my sme s nou dobreze cela rodina nesli na operaciu. Hm. Rodicom by si mala aspon zavolat,ze si v poriadku,budu sa o teba nehorazne bat.

Ale neda mi k tomu akne nepovedat nieco. Pouzijem tvoja slova "ten kto nezažil - nepochopí". Ver ze ak by si mala uplne katastrofalne akne na tvari, chcela by si sa predovsetkym zbavit akne a na usi by si sa vykaslala. To ti garantujem. :)

Inak, vela zdaru.

stastnablcha

ahoj
aj ja by som si asi dala uši na tvojom mieste urobit. ale neklamala by som rodicov takymto sposobom.. si rozhodnuta a myslim ze to uz nik nezvrati, ale asi by som sa strasne na dceru nastvala keby mi takto klamala. tu doveru ktoru takto stratis uz mozno nebudes mat moznost vybudovat spet....

lolinka

Je to tvoj zivot a tvoje telo, mas pravo robit si s nim co chces. A ked to tvoji rodicia nepochopia, tak je to pochopitelne ze im to chces aj utajit. Ten clovek u ktoreho budes byvat, predpokladam, ze mu za to budes platit, bolo by dobre ho pred tym ako sa k nemu nastahujes aspon spoznat.

0vecka

elalala hrb je ina vec.... akoze ucho je cisto esteticka zalezitost. Fakt neviem ako to vyzera ale podla mna je to fakt blbost "ist pod noz"

precitaj si tu temy o plastikach a uvidis je dost ludi ktorym to pokafrali a tiez boli u "odbornikoch" nakoniec si uvedomili ze to predtym nevyzeralo zle.

ak by som bol neprajny tak ti to pisem ak by si napisala ze si po operacii a aj tak nic zmenit nemozes

Inak rob si co chces ale imho tak o 10 rokov sa na to budes pozerat uplne iank