Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička

Príspevok v téme: Hrozne sa bojím, ale je to môj sen odmalička
elalala

Ahojte. Mám 20. Idem na plastiku - operácia uší - korekcia tvaru. Nikto o tom z mojej rodiny, známych, ani kamarátov nebude vedieť. Kamaráti a známi o tomto probléme nevedia, už 20 rokov ho ukrývam, vôbec nemôžem nosiť vlasy vypnuté, je to peklo, ten kto nezažil - nepochopí. Idem úplne sama k cudziemu človeku, do inej časti SVK, u kt. budem mesiac bývať, kým sa to prelieči. Rodičom som povedala, že idem na brigádu robiť animátorku do tábora. Na túto operáciu som si zarobila minulý rok brigádou v zahraničí. Tieto peniaze všetky miniem (lebo ani ubytko a strava nebude zadarmo), čiže neviem čo im poviem, ked prídem a budú čakať, že som si zarobila a pritom všetko miniem. Moji rodičia sú proti akémukoľvek zásahu do tela. Vedia dobre, že ma to trápilo a trápi, ale tvária sa, že nič nevidia. Ale hlavne že ked mal brat akné, tak robili všetko možné aj nemožné, aby mu s tým pomohli (za čo ich neodsudzujem, ale nechápem, prečo nerozumia mne, ved čo, ja by som mohla žiť aj s hrbom a oni by povedali, že tak to ma byť!!). Mám z toho dobré komplexy a nešla by som nikdy na operáciu prs (aj ked mam Ačka), ani na žiadny botox a pod. sprostosti, ale toto je dnes fakt bežne a verím, že mi to úplne zmení život, na koľko ho mám poriadne obmedzený vdaka mojim ušom. Ale mám aj obavy, čo to bude za človeka, z operácie, bolestí, možných komplikácii a hlavne z toho, že nikto nebude stáť pri mne ako morálna opora, Nerada takto klamem, ale musím. Asi ma tu odsúdite, ale je mi to jedno. Vy by ste na mojom mieste urobili to isté a možno už aj skôr. Napíšte prosím, čo si myslíte vy. Ďakujem.

elala

neviem: Práveže chodí, aj moje spolužiačky majú len občas rozpustené vlasy, vždy ich majú nejako vypnuté alebo v cope. Aj ženy, čo sledujem vonku, tak väčšinou majú vlasy v gumičke. A ked fúka vietor ako blázon alebo ked je veľmi teplo, tak ju majú všetci, a je veľmi nepohodlné mať vtedy rozpustené vlasy. Viem, že nie, ale je z tej istej dediny, tej istej ulice a nemôžem s ňou byť pohnevaná, stále potrebujeme jedna druhú.

Messje: Práve som si pozrela aj ja ešte raz tie fotky a zistila, že ani neviem ako som ich odfotila, že to vyzerá byť oproti skutočnosti tak lepšie. Ale ver tomu, že na mojom mieste by si URČITE cop nenosila.

pravy obranca

elala..vidis to??vidis to?????:)))))je mi smiesno......kamosky hento kamosky tamto:))))preboha neviem1111 ale ona chce bit sama sebou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....ja uz fakt neviem co si tom mysliet co pises...elalala...ja uz sa nebudem ktomu vyjadrovat ja ti velmi drzim palce.....no ked chces chodit s gumou na hlave je to uz na tebe...ale niektory ako ta odohvaraju to je neskutocne:)))))))))nezabudni ZIJEME LEN RAZ!!!!!tak zij podla seba a nie KAMOSIEK lebo dopades ako ONI...este raz drzim palce.....ahojky:)

Messje

obranca
Ja mam 2 plaatiky,takze viem velmi dobre co je mat komplex a co je tym.trpiet.Nikto to mevie lepsie.Len to co jej tu pisem ja,ktora ma za senou operáciu usi tiez,je,ze by som ich tie jej hned menila.A to som po a ona ich ma krajšie o veeeelmi vela.Tu je len o to ze je to v hlave.Niekto jej nieco povedal a ona to v hlave drzi dalej.
Ked som mala asi 12,spoluziacka mi povedala,zeam krive nohy.Asi 10 rokov som si nedala ktatku suknu ani gate.Az jedneho dna na kupalisku si hovorim,,,ved tu im toe nohy ukazujes tiez...tu ti to nevadi?Fakt neviem ci ich mam krive.Niekto hovori ze trosku ano,niekto ze nie,ja si ich rovne nevidim ale mam ich zase stihle.Takze vzdy si treba najst pozitivum.Ela,musis sama seba presvedcit ze ich mas normalne.Keby ja mala tie tvoje,chodila by som vylízaná a do copu :-)

neviem111111

elala, chapem, ze ti to vadi, ale nechapem tomu argumentu s gumickou. ved vela ludi nenosi vobec vypnute vlasy. urcite kvoli tomu kamosky nic netusia a ked to tamta jedna vie a takto sa k tebe chova, tak to nie je kamaratka.

elala

neviem: Tí doktori sú obaja odborníci, neprišlo mi, že by ma chceli ošklbať, ale jednoducho to hodnotili zo svojho hľadiska. Ved len si hodte mudr. č.e.r.v.e.n.a. a ich kliniku aestheticu, že aké majú dobré recenzie všetci, čo sú tam. Ale oni najviac operujú asi prsia a ked uši, tak odstávajúce. Myslím, že povedal, že mám jemnú tú chrupavku alebo tak nejak, možno preto nejde len ten vrch, ja neviem. Zajtra chcem ísť ale na konzultáciu do BA. Som zvedavá, čo mi povedia tam. No vidíš, lenže ja nemám také kamarátky ako ty. Jedna to vie, ale tvári sa, že to nevie a naschvál si ma stále pred ostatnými doberala, že prečo nikdy nenosím cop alebo prečo mám stále rovnaké vlasy a pod. To je jediná, čo to vie. Ale ostatné tiež asi niečo tušia, ved nenosím cop nikdy. Ja to vydržím, ale neviem či mám ísť k tomuto doktorovi, lebo najradšej by som si dala operovať ten vrch. Ale ako vravím, on je odborník, tak asi vie, čo vraví.

pravy obranca: Dakujem ti pekne za povzbudenie. Ano chcem tam isť veľmi, len sa bojím veľmi toho výsledku. Iné ma už netrápi. Len akého doktora si vybrať a aký bude výsledok. Držte mi potom fakt palce. Ano, aj ja by som rada chodila častejšie do spoločnosti, kedže väčšinou som len doma, lebo si aspoň tak neničím vlasy a nemusim sa vystaviť riziku, že by niekto zistil, aké mám uši. Fakt ma to obmedzuje, ja len chcem žiť život bez tých všetkých obmedzení, je to tak veľa? :/

pravy obranca

elala CHOD ZA SVOJIM CIELOM A NEPOCUVAJ CO TI PISU OSTATNY ..LEBO IM SA PISE OTOM DOBRE AJ ROMANY BY TI OTOM NAPISALI A VER MI KEBY ONI MALI TAKE PROBLEMY AKO TY UZ BI TAM ZAJTRA UTEKALI..VIEM OCOM PISEM LEBO SEBAVEDOMIE JE DOLEZITE..NEVAHAJ A BEZ NA KONZULATACIE....JA OSOBNE TI DRZIM PALCE LEBO JA CHDIM AJ DOS POLOCNOSTI A VIEM AKE TO JE DOLEZITE,,,

neviem111111

elala, urcite sa to da.korekcia odstavania a korekcia tvaru toho vrchu sa robia na uplne inych miestach, chod tam, kde ti vyhoveju a nie tam, kde ta chcu skasnut o co najviac penazi.
nebudem ta uz presviedcat, ze tie usi su ok, ale aj keby ma nejaka moja kamaratka usi uplne ako elf, mam ju rovnako rada a je pre mna rovnako peknym clovekom. uz nie sme na prvom stupni zakladnej skoly, sme dospeli ludia, ktori sa k sebe chovaju inak nez hlupe deti co sa posmievaju. pobehaj si konzultacie a uvidis. uz tych par tyzdnov navyse vydrz nejako, hlavne si vyber dobre.

elala

Ďakujem Vám všetkým za rady, viem, že to každý myslíte dobre a chcete mi dobre poradiť. Je mi ľúto, že sa tu strhla hádka...Niekto tu písal, že som povedala o sebe, že som pekná - nepovedala, iba že vyzerám obstojne, nie som žiadna kráska, ale rada sa pekne oblečiem, namaľujem a upravím si vlasy, viem sa tváriť sebavedomo, aj ked to tak príliš nie je. A neotáčajú sa davy, ale tiež kebyže si dáš niečo, čo ti obťahuje postavu, tiež sa obzrú. Na základnej si to všimlo jedno dievča, ked mi mama dala cop ešte na prvom stupni a áno smiala sa, a povedala, že som ako elf. Dokonca aj mama mi veľakrát vravela, že ich mám dosť špicaté. A aj teraz dobre vie, prečo nenosím cop, ale tvári sa, že nič. Ale oni mi skutočne neklamali, ja neviem, asi som poslala zlé fotky, ale naživo je to fakt hrozné, prosím, verte mi, vyzerá to veľmi nevzhľadne. :( Je mi to fakt ľúto, nikdy by som nešla na žiadnu plastickú operáciu, pokiaľ by sa nejednalo o podobnú vadu, ale toto ma skutočne trápi už od detstva a nikdy si nebudem myslieť, že moje uši sú normálne, nikdy by som sa neodvážila výjsť s gumičkou von...Vždy ma za niečo šikanovali, bud to bol môj vzrast (teraz som už trošku podrástla), malé prsia, hocičo..A to ešte vtedy nevedeli o mojich ušoch. To keby vedeli, tak to ma aj umučia zaživa. Obmedzuje ma to v toľkých veciach, ktoré túžim robiť, že niekedy si mám chuť siahnuť na život. Som si istá, že nikdy si takto nebudem môcť ani nikoho nájsť a keby aj, stále budem mať z toho mindrák - a každý chce vyrovnanú, sebavedomú ženu. Ale viac ma trápi to, že nemôžem vôbec vykonávať veci ani povolanie, čo by som možno chcela, lebo nemôžem mať pri ňom rozpustené vlasy. Všetci, čo si myslíte, že to je nič, určite by ste zmenili názor, keby ste ich videli naživo.

Prišla mi odpoved od 2 lekárov:
"Dobry den XY,
bohuzial vam takto na dialku neviem pomoct nakolko je velmi dolezite pri usniciach citi konzistenciu chrupavky a vidiet ju trojrozmerne. Orientacne viem len povedat ze u vas je pravdepodobne kombinacia viacerych faktorov a bude si vyzadovat individualny pristup na kazdej usnici zvlast. Pre definitivny zaver by som potreboval vasu osobnu konzultaciu."

Odpoved č.2:
"rozhodnutie je len na Vas
pokial Vam nevadia min. odstavajuce usnice, tak by som to neriesila,
riesila by som len problem spicatej casti, hoci ako som uz povedala, je to otazka pokus-omyl, medicina a najma chirurgia ma svoje hranice."

Lenže tu ide o to, že mi tí doktori povedali, čo ich videli, že aj to odstávanie treba operovať, že inak to nejde, ja by som chcela operovať len tú špicatú časť, neviem teda, či sa to dá...

Messje

ela
Len teraz sim si vsimla ze si tu dala foto
Ty memas tusenie co su usi z ktorych treba mat komplex.Ja som mala lopuchy.To si nevies predstavit.Volali ma slon.Az po plastike som bola spokojna,aj ked to stale nie je dobre ale co uz.Mam ine prednosti,tak si poviem.Ale ved ty ich mas uplne normalne.Niekto ti musel niekedy nieco povedat a to mas v sebe.Ja sa necudujem doktorom co ti hovoria,lebo tu ozaj nie je co operovat.Ver nam co ti tu piseme.Nikto sa tu nepozname a tak sme k sebe vsetci úprimní. Preco ta klamat ked na to peniazky uz mas pripravene.
Ty musis zacat sama.
Jeden den si daj sponku za ucho na len jednu stranu.Behaj tak po byte.Vzdy sa na seba pozri a povedz si...Sakra,ved to vobec nie je take zle.Opakuj to a potom daj dve sponky do oboch stran.Nech mas vlasy vzadu volne spustene ale len usi odokryte.Uprav sa,urob si nehty,nalic sa a pozri sa na seba.Mas v usiach dierky.Daj si nejake vosiace náušnice a uvidis ze si len musis na seba zvyknúť. Ver mi,tie peniazky si odloz na nieco ine.Naozaj ich mas normalne.Keby si sem dala mail,ja ti poslem foto mojho ucha a to by si videla ten rozdiel.A som spokojna aj tak.

Emily opat

Bože dievča tie uši sú úplne normálne. Ja som čakala neviem čo keď si taká zakomplexovaná, ale toto sú uši čo nijako nešokujú. Podľa mňa tá operácia je zbytočná. Tvoj problém je v tvojej hlave. Človek čo ťa bude mať naozaj rád ti ich vybozkáva tak ako piše Filip.