Napadli vám niekedy takéto otázky? A čo odpoveď? Pozná ju niekto?

Príspevok v téme: Napadli vám niekedy takéto otázky? A čo odpoveď? Pozná ju niekto?
kozmonautka

Kde končí vesmír? Všetko má predsa svoj koniec a niekde ten koniec musí ale byť? Nič nieje nekonečné? Ak má vesmír svoj koniec, čo je na jeho konci? V čom sa nachádza?
Prečo existuje toľko planét vo vesmíre a len planéta zem je ako jediná obývaná živými bytosťami?
Kto nás stvoril a prečo? Ak existuje Boh, kto stvoril Boha?
Nenudím sa, tymito otázkami sa zaoberám odkedy som dospela. A teraz mám 28 a stále mi chodia po rozume. Stále mi nejde do hlavy kde vesmír končí a čo je na jeho konci. Prečo je taký obrovský a len mi na Zemi žijeme a všade je pusto.
Ďakujem všetkým ktorí sa do témy zapoja. Zdržte sa prosím urážlivých komentárov , typu "ty sa musíš veľmi nudiť" "asi nemáš čo na práci" a podobne. Som za seriózne a uvážlivé názory.
Ďakujem :)

Filip TT

Keď príde tvoja žena do kuchyne a opýta sa ťa: prečo sa varí voda? môžeš odpovedať - horí tam plyn, plameň má vysokú teplotu, to zohrieva dno kanvice a od kanvice sa zohrieva voda až tak, že vrie. Alebo môžeš odpovedať: Varím si čaj. Tie odpovede sa nevylučujú. Obe sú správne.

Pred časom sa v Súľovských skalách stal taký prípad: začalo pršať a jedna rodina sa skovala do jaskynky. Vonku udrel blesk a od steny tej jaskyne to dostali aj oni, pri vedomí zostalo len jedno malé dieťa, ktoré bežalo do dediny pre pomoc.

Tí ľudia sa potom mohli pýtať prečo sa nám to stalo a mohli na to dostať dva rôzne typy odpovede a obe mohli byť správne.

Prezyvka055

Co nijako neodporuje tomu co som napisal.

Vo vseobecnosti vsak racionalna veda vyzaduje dokazovanie a podanie exaktnych dokazov narozdiel od toho ked si niekto nieco vymysli ze to robi trebars boh(haha).

Takze exaktne dokazat jednodlitvych veci ohladom vesmiru este bude trvat nejaky ten cas.

Dovtedy sa na tom budu prizivivovat nabozensky fanatici a vymyvaci mozgov podobne ako to bolo v otazkach evolucie alebo jednoduchej chemii a fyzike (blesk hnev boha a pod :D haha)

Prezyvka055

Kde končí vesmír? Všetko má predsa svoj koniec a niekde ten koniec musí ale byť? Nič nieje nekonečné? Ak má vesmír svoj koniec, čo je na jeho konci? V čom sa nachádza?

- Vesmir ma podobne zakryvenie ako zem teda nekonci a nezacina nikde, je to presne take ako na zemi, z bodu A sa vies opat dostat do bodu A

Prečo existuje toľko planét vo vesmíre a len planéta zem je ako jediná obývaná živými bytosťami?
- Zem nie je jedina planeta ktora je obyvana zivymi bytostami

Kto nás stvoril a prečo?
- Clovek vznikol evoluciou z primityvnych zivocichov

Ak existuje Boh, kto stvoril Boha?
- Boh neexistuje.
- Stvorili ho, respektive vymysleli ludia ktori si nevedeli vysvetlit jednoduche fyzikalne a chemicke javy a tieto veci pripisovali roznym bozstvam.

Vidis nakoniec tieto otazky nie su az take problematicke.

Kýčera

- Marel, sú ľudia, kt. sa týmito činnosťami nezaoberajú a pritom cítia, vedia,... že duchovný svet existuje! Sú to "bežní a zároveň múdri" ľudia... Čudoval by si sa, čo všetko sa dá od nich naučiť...Vesmír a ľudská hlúposť je nekonečná...Sú ľudia roky pracujúci len vo svojom vyštudovanom odbore a zároveň vo výskume, kt. sú schopní tvrdých debát, ak si majú vybrať z dvoch spojok : "a, alebo" uvedených vo svojej práci. Na ilustráciu uvediem "fascinujúcu" elementárnu "znalosť materinského jazyka", kt. pochopí aj prostý človek : "Jablko a, alebo hruška je ovocie." Podľa takéhoto odborníka tam majú byť obidve! :) Toto a iné veci dokážu zasa mňa "fascinovať", niekedy až príliš...

-Pytu, :). To bolo tým, že si nejedol tie "pravé" od Mannera, jawohl! :)

marel

Este by som napisal.Len tak mimochodom ze ak si chcete overit ci existuje nieco "duchovné" zacnite sa venovat ezoterike, nemyslim karty myslim vysoke stupne okultizmu a špiritizmu najdite si nejaku partiu ludi ktora sa tomu venuje uz dlhsiea vedia co a ako tam si mozete jednoducho overit ci nejaky ten "duchovny" svet existuje, no trva to trochu dlhsie.
Existuju ludia ktory su dost inteligentny a venuju sa tomu

Sejla

ja som mala kolegu moslima, ktory do kazdeho hustil, ako to s tym bohom je a ze len uplny debil bez smyslu pre logiku moze neverit v Alaha :D Lebo vsak, uz ked sa to inak neda a nabozenstva museli postupne 'upresnit', ze aaaa vlastne to s tym stvorenim zeme za 6 dni, a este Bohu vystala nedela na veget, je vlastne len metafora. To aby neboli za total ignorantov. Dnes to maju premyslene sofistikovanejsie, kedze uz uznavaju aj teoriu velkeho tresku, tak tvrdia, ze z nicoho predsa nemohlo vzniknut nieco a to vlastne dokazuje Boha. Cize je uplne logicke, ze v tom musel mat prsty Alah. A kedze vedci tvrdia, ze vesmir mal zaciatok, tak pytat sa kto stvoril boha je hlupe, lebo to by slo potom donekonecna. Mimochodom, este veria, ze ked sa vesmir raz zcvrkne a zanikne, to bude den sudu.... To vtedy kazdy poriadne muslim vyfasuje tych 12 panien (neviem, kde Alah zoberie tie panny, kedze na tieto otazky uz kolega nereagoval).