Napadli vám niekedy takéto otázky? A čo odpoveď? Pozná ju niekto?

Príspevok v téme: Napadli vám niekedy takéto otázky? A čo odpoveď? Pozná ju niekto?
kozmonautka

Kde končí vesmír? Všetko má predsa svoj koniec a niekde ten koniec musí ale byť? Nič nieje nekonečné? Ak má vesmír svoj koniec, čo je na jeho konci? V čom sa nachádza?
Prečo existuje toľko planét vo vesmíre a len planéta zem je ako jediná obývaná živými bytosťami?
Kto nás stvoril a prečo? Ak existuje Boh, kto stvoril Boha?
Nenudím sa, tymito otázkami sa zaoberám odkedy som dospela. A teraz mám 28 a stále mi chodia po rozume. Stále mi nejde do hlavy kde vesmír končí a čo je na jeho konci. Prečo je taký obrovský a len mi na Zemi žijeme a všade je pusto.
Ďakujem všetkým ktorí sa do témy zapoja. Zdržte sa prosím urážlivých komentárov , typu "ty sa musíš veľmi nudiť" "asi nemáš čo na práci" a podobne. Som za seriózne a uvážlivé názory.
Ďakujem :)

Prezyvka055

Filip TT zamer? aky zamer prosimta? poviem to jednoduchsie, ak das varit vodu tak zovrie, ak sa pohybujes po planete ovplyvnej fyzikalnymi zakonmi a javmi ako burka blesk atd je mozne ze ta to zasiahne. Neni v tom ziaden zamer.

Filip TT

Ved ano - ziadna fyzikalna odchylka tam nebola. Fyzikalne je vsetko bolo v norme ako ked sa zohrieva voda od horiaceho plynu. Len to nic nehovori o zamere....

Prezyvka055

Filip TT to nie je statistika pokial porovnavas veci ktore sa porovnat nedaju. Ako som spominal tieto "objekty" boli totalne odlisne na to aby sa dalo povedat ze nastala nejaka odchylka ci uz fyzikalna alebo statisticka.

Filip TT

Rozdiel je v tom, že tam, kde niekto vidí náhodu v rámci štatistiky, tam iný môže vidieť zámer. S tým fyzika nič nespraví. Hlavne nie v situácii, keď je potvrdené, že deje na mikroskopickej úrovni môžu prebiehať aj nezapríčenene a teória chaosu hovorí, že za dostatočne dlhý čas sa mikroskopické fluktuácie prejavia aj makroskopicky - to je tá teória motýlích krídel.

pytu

mam56 fungovanie placeba ma svoje racionalne vysvetlenie, akurat ze ho este nepozname. Placebo posobi na psychyku ktora moze ovplyvnit chemicke procesy v ludskom tele. V podstate vyuziva schopnost nasho mozgu sa automaticky preprogramovavat. O tom je vlastne aj cela psychyka. Kazda nasa uvaha, rozhodnutie meni prepojenia v nasom mozgu co sposobi jeho preprogramovanie. Akurat ze mozog je tak extremne zlozity ze nie je sanca presne porozumiet co konkretne spojenie sposobi. V mozgu mame vyse sto miliard neuronov. Taky zlozity system nie je schopny nasimulovat ziaden pocitac na svete. Zatial sme boli schopny simulovat len rozhodovanie cerva o velkosti 1mm ktory ma menej ako 1000 neuronov.

Prezyvka055

mam56 -> zopar odpovedi v skratke

-placebo efekt je sucastou mediciny

-nevedenie zdraveho zivotneho stylu je skor lenivostou ludi, ktory uprednostia rychlejsie riesenie, ako bolo spomenute tato doba je "FAST" ci uz v ziti alebo stravovani. kazdy clovek ma vsak na vyber, lieky a chemia je moznost, to ze ju niekto uprednosti nie je chyba tejto moznosti ale volbou cloveka
to je asi tak ako ked som bol na sr a jeden dochadca nadaval ze potraviny su nekvalitne a ze za komunistou bola lepsia sunka a ze teraz je na hovno. pritom dnes dostanes v obchode cele spektrum vyrobkou, to ze ten dochadca kupuje somarinu za 5 centov a poklada ju za standart to je uz jeho problem. Ludia su velmi nekompetentny ked pred nich postavis moznosti, len par ludi si vie vybrat spravne, vacsina nie.

- chemicke reakcie v tele pri placebo efekte su popisane vo vela pramenoch a myslim ze je to out of scope tejto stranke, pouzij google.

PS: stale si mozes dat vytrhat zuby od kovacov. ale su aj ine moznosti a myslim ze vacsina ludich ich uprednostni pred tym kovacom.

MOZNOSTI to su dnes veci ktore mas, popisujem ich vyssie, ale ty si presne z tych pred ktorych ked postavis moznosti tak sa nevedia rozhodnut, proste si clovek ktory nad sebou potrebuje niekoho kto by za neho rozhodoval-riadil ho, sam to nedokazes alebo si nevies spravne zvolit.

Prezyvka055

Filip TT -> ked sa hras s ohnom moze sa stat ze sa popalis, je viac ako logicke ze ak zijes vo svete kde tieto javy posobia, mozes byt ovplyvneny ich cinnostou. To ze kto prezil a kto neprezil je uplne irelevantne nakolko tie osoby nemali ani rovnake zlozenie ani neboli v rovnakom stave a dokonca ani na rovnakom mieste aj ked ty by si povedal ze predsa boli v rovnakej jaskyni.

mam56

Ak si predstavíme, že celé poznanie je sto percent, tak naše súčasne poznanie predstavuje dajme tomu 2 percentá. Je otázne, či s týmito úbohými 2 percentami sa môžme hrať na bohov a tvrdiť, že už všetko vieme a na všetko sme prišli.
To, že niekto vyštuduje medicínu počas 6. rokov a myslí si, že už vie všetko o fungovaní organizmu človeka, by bolo asi dosť mylné.
Ak si zoberieme dnešný trend, tak ide hlavne o to, aby sa predpisovali lieky dajme tomu, že za každú cenu. Pacienti si ani nevedia predstaviť, že by odišli od lekára bez receptu.
Nie je takýto prístup tiež mylný? Prečo nie sú ľudia viac vedení k správnemu životnému štýlu, ale ku chémii?
Keď duchovné veci sú len vymývaním mozgu, tak prečo potom funguje aj tzv. placebo efekt? Je placebo efekt súčasťou modernej medicíny? Nie. To, že ste naň prišli, ešte neznamená, že už je týmto dvojslovným pomenovaním všetko vyriešené a objasnené. Neobjasnili ste absolútne nič.
Prečo ak vedomie niečomu uverí, tak sa môže uzdraviť? Na základe akých chemických reakcií funguje placebo efekt? Na to neviete odpovedať, hoci ste tento fenomén slovne pomenovali.
Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie.
P.S. V minulosti zuby trhal kováč a v dnešnej dobe máme platiť za trochu vŕtania vŕtačkou a trochu plomby nekresťanské peniaze.
To aký génius toto vynašiel?! Hlavne, že to nikomu nevadí.