Napadli vám niekedy takéto otázky? A čo odpoveď? Pozná ju niekto?

Príspevok v téme: Napadli vám niekedy takéto otázky? A čo odpoveď? Pozná ju niekto?
kozmonautka

Kde končí vesmír? Všetko má predsa svoj koniec a niekde ten koniec musí ale byť? Nič nieje nekonečné? Ak má vesmír svoj koniec, čo je na jeho konci? V čom sa nachádza?
Prečo existuje toľko planét vo vesmíre a len planéta zem je ako jediná obývaná živými bytosťami?
Kto nás stvoril a prečo? Ak existuje Boh, kto stvoril Boha?
Nenudím sa, tymito otázkami sa zaoberám odkedy som dospela. A teraz mám 28 a stále mi chodia po rozume. Stále mi nejde do hlavy kde vesmír končí a čo je na jeho konci. Prečo je taký obrovský a len mi na Zemi žijeme a všade je pusto.
Ďakujem všetkým ktorí sa do témy zapoja. Zdržte sa prosím urážlivých komentárov , typu "ty sa musíš veľmi nudiť" "asi nemáš čo na práci" a podobne. Som za seriózne a uvážlivé názory.
Ďakujem :)

Filip TT

Prezyvka - ja by som zas chcel,aby kazdeho okradal ten politik, ktoreho volil. Potom by si ludia lepsie rozmysleli koho volit. Potom by ludia, co maju respekt pred Bohom boli dobri....

Prezyvka055

Kycera -> kazdy si moze zakladat na akych pravdach chce, nech si vsak nemiesa a nezasahuje do sveta a zitia ineho. Ak ma niekto komunitu kde veri ze cervena je zelena, nech sa paci, ale neplati to vsade a neuznavaju to vsade.

Ja stale vravim ze podobne zmyslajuci ludia by mali zit na 1 mieste. Bolo by zaujimave pozorovat ako by sa dane miesta rozvyjali a ako by sa v nich zilo :).

Filip TT

Ten graf je viditelne nepravdivy, lebo anticke vedomosti neboli zabudnute - prepisovali ich prave v klastoroch. Tam nema byt preco taky strmy skok dole.

Ale aj tak, krestanstvo bolo len na jednom malom kusku Zeme. Keby bolo naozaj brzdou, tak by ine casti Zeme napredovali rychlejsie. Cina, India, Mongolsko, Perzia, Turci, Aztekovia a ktovie kto este. Ale nikto rychlejsie nesiel, hoci ho krestanstvo nebrzdilo.

Kýčera

Prezývka, sú veci, kt. nezávisle na tom či sú vedeckého alebo náboženského charakteru sa nedokazujú, tvz. axiómy. Ak to dokážeš pochopiť, potom si nútený ich rešpektovať, nakoľko sú všeobecne uznávané ako pravidlo - zákon. Vesmír je nekonečný, nedokazuje sa. Axióma platí rovnako pre vedcov, aj pre veriacich. Teda, ak niekto verí, že Boh existuje, pre neho je to skutočnosť, kt. si nemusí dokazovať. Boh je niekto a zároveň aj niečo, niečo v nás... Ak si ateista a uznávaš, že existuje láska, smútok, radosť,... tiež veríš na axiómu, kt. uznávajú aj veriaci. Ak sa držíme všeobecnej pravdy, že výnimka potvrdzuje pravidlo, z toho logicky vyplýva, že každý človek nezávisle na svojom zmýšľaní je veriaci! A tak mi neostáva nič iné ako veriť, že toto už dokážeš pochopíš a nebudeš sem prenášať tie "svoje pocity " zo včerajška...

Prezyvka055

Filip TT -> "historicky kratkej doby" ... 1000 rokov tohto superkrestanskeho destruktualizmu -odkaz odstránený-

Filip TT

Prezyvka pozri, ked zanikla Rimska risa, bol v Europe chaos, vladli tu barbarske kmene. Takmer nulova civilizacia. Misionarom hlavne z Irska sa podarilo obratit niektorych panovnikov a vysvatit nejakych knazov. Nezostupili tu anjeli z neba, aby hlasali evanjelium, nositelmi evanjelia sa boli ti, ktori tu bol k dispozicii - barbari bez civilizacie. Co ako sa od nich dalo cakat? Vo svojich pohanskych nabozenstvach mali bosorky a upalovanie. No tak to ipmplementovali do krestanstva. V nemecku sa doteraz vola Velka noc Ostern, podla pohanskej bohyne Ostery. Co to vypoveda o krestanstve? Nic.

O krestanstve vypoveda nieco to, ze z tychto barbarskych kmenov, ktore zaostavali za Cinou o 1000 rokov, sa behom historicky kratkej doby stala najcivilizovanejsia cast sveta, bola na cele v moralnom, kulturnom aj vedeckom.

Prezyvka055

Kycera -> Pascal, Kepler, Newton, Kopernik, Galileo moc na vyber nemali :D ked ziji v dobe ked chceli vobec nieco robit nic ine im ani neostavalo :D majorita je co? No renesancia.
Gagarin? :D Co s nim akoze? Rusky vojak co letel prvy do vesmiru, vybraty preto ze sedel komunistickemu rezimu.

Cirkev uzna len to co uz nejde klamstvom zahalit, mozno aj v pripade galilea, ved pred par stovkami rokmi tvrdili ze blesky to hnev bohov a somariny :D dnes by sa im clovek vysmial do ksichtu za to tak to tvrdit nemozu.

Vacsina vojen a zverstiev, vraz a podobne bolo vykonanych v mene vieri a cirkvi.
Nie tak davno, co ja viem cca 300 rokov co ti retardi krestanski dokazali obvinit a upalit cloveka za kacirstvo a bosoractvo v mene vieri. A ty mi tvrdis ze su to ludia co to maju v hlave v poriadku a ich viera je vporiadku :D.

Kýčera

Prezývka, pozri, aj ja som veriaca. Verím, že Boh existuje, tak ako verím, že láska existuje... A nepotrebujem na to žiadne dôkazy. Ty si však nepochopil môj predchádzajúci príspevok. To, čo sa stalo v Belgicku, nespôsobil žiaden Boh, ale ľudia, fanatickí ľudia... Ja Ti Tvoj názor, je to len názor, neberiem. Dôležité je, že dokážeme so svojimi názormi vedľa seba žiť, nijako si neubližovať, neobmedzovať sa, komunikovať, navzájom sa od seba učiť.... Hovorí sa tomu tolerancia. "Či to veriaci majú úplne v hlave v poriadku?" Majú, nemajú, presne tak ako ateisti! Vieru by som do toho nemiešala a ľudí nehádzala do jedného vreca. Veľa vedcov vieru neodmieta, hľadajú v nej odpovede. A tá sa stáva kľúčom k pochopeniu zmyslu života. Tak Ti tu nejakých VERIACICH vedcov uvediem : B.Pascal, Ch.Darwin, J.Kepler, L.Pasteur, I.Newton, M.Koperník, G.J.Mendel, mimochodom kňaz, tak ako náš Andrej Kmeť...Polemiky sa vedú aj okolo A. Einsteina a J. A. Gagarina. Existenciu Boha pripúšťa aj Stephen Hawking. A čo takto Galileo Galilei a jeho : "Eppur si muove!" ? Najskôr kacír, neskôr Vatikánom uznávaný...