Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

Colorka

to je dobre ked sa ti stane uraz, ze si vytknes clenok alebo proste si nieco udries tak je to dobre na to prve osetrenie hned ako sa ti to stane. to zachladi aby ta to bolelo menej a aby bol aj opuch mensi vies

Colorka

babulky neviem kde si kupujete ten sprej co ste tu pisali, ja zvyknem vsetko ca sa da objednavat z internetu, je mi to pohodlnejsie. no ale co somchcela ja som si ho objednal teraz tuto zo stranky www.pilulka.sk kde ma celkom dobru cenu takze ak by ste potrebovali kupit novy ale si chcete spravit zasobu tak mozno to pomoze. Ja som si rovno dva lebo mame v plane ist lyzovat co nevidiet ked zacne sezona a tam sa zvyknem obit ako hnila hruska :D :D

Majjra

Ja to chápem ale myslela som to tak, že dávať si viac pozor a voliť lepšiu obuv keď vieš, že sa ti také niečo stáva častejšie vieš :) Ale aspoň, že už máš teraz ten sprej doma, to je veľká pomoc

adka45

Keby sa to dalo však :D To človek ani nevie, zlé sa v sekunde stane ani nevieme ako :/ Ja som si tiež nepredstavovala, že takto skončím, pozor si dávam furt a aj tak, ani som nevedela a bolo

Majjra

Tak ono takéto úrazy to je dosť nevďačné, dlho to bolí aj keď už to zvonku vyzerá byť v pohode. Najlepšie je tomu predchádzať

Colorka

no ja ked sa takto udriem niekde pri treningu alebo co, ze spadnem tak mne sa to hoji aj mesiac alebo dva, podla toho ake zle to je. treba to potom postune rozbehavat

adka45

Už je to trošku lepšie. Modrina síce ešte je ale už aspoň môžem normálne chodiť ale myslím, že ešte dosť dlho potrvá kým sa mi dá úplne doporiadku. Sprej hádam ešte využijeme niekedy v budúcnosti, dcéra chodí na volejbal takže tá stále príde s nejakým podvrtnutým členkom alebo obitými kolenami. Jeden jej chcem normálne aj do tašky dokúpiť nech ho má po ruke. Škoda, že sme o ňom skôr nevedeli

Majjra

Hej hej to najlepšie na takú prvú pomoc hneď po úraze a potom už na modriny treba niečo iné hľadať :) Ale je to dobré v tom prvom momente, že to hneď zachladí a nemusí to potom ani tak spuchnúť

adka45

Ďakujem za radu, poslala som hneď dcéru kúpiť ten reparil sprej a niečo na modriny, aspoň ma to prestalo bolieť ale teraz to pomaličky rozbehavám, modrina má každý deň inú farbu tak sa len tak motkám momentálne ale hádam sa dám rýchlo dokopy zasa