Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

novissimus

Tak ďakujem za rady. Dneska idem k doktorovi teda, Na uvítanú ma asi pekne zvozí kde som bol doteraz, keď mu poviem, že sa mi to stalo pred mesiacom...

peter_BA_33

novissimus> myslim ze si si odpovedal. Firma je na tebe zavisla ale zdravie je pre teba dolezitejsie. Tak chod na jednu kontrolu/roentgen, z toho este nemusi byt PN.
Ja som si vyvrtol clenok az tak, ze mi ho davali do dlahy bez diskusie, ziadne octanove zabaly by mi nepomohli. Pocitovo prve mesiace 1-2 to bolo ano zle po celodennej zatazi a casto som sa aj po roku pristihol, ze este stale tam je nejaky ten "zly pocit", slabost v clenku. Takze moze to byt nic, ale za jeden roentgen nic nedas! Ver mi, ze tolko firma na teba pocka :) A ano teoreticky slabo lieceny clenok ti mozte sposobit trvalejsie problemy. Ale nikto tu ti neporadi, doktor je povolanejsi. Nepocuvaj tu nikoho :)