Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

Svetlanka7

osobne by som asi išla rovno k doktorovi, predsa len môžeš mať niečo zlomené alebo niečo aj vo vnutri a može ti to robiť starsti :) to že pôjdeš k doktorke neznamená hneď, že budeš na Pnke, ale určite by som za ním išl, nech ti spravý rendgen alebo niečo a odporučí ti niečo na to

erich360

Nemal som, pytal som si ho v lekarni a pani povedala, ze mozem uplne v pohode. Som jej ukazal moj krasny modry hrudnik :D :D

klaksima

vyskusali sme ho aj na chirurgii nam ho podarili vzhladom na to ze tlmi bolest a syn nemusel jest neustale brufen :) dost velke balenie je to, som necakala :) mozem len doporucit, pri takychto urazoch

klaksima

mozu ho pouzivat aj deti? syn (10 rokov) si povrtol na treningu clenok a boli ho to, nechcem ho dopovat tabletkami, toto mi pride lepsia varianta

humienka5

no mne pri takchto urazoch pomaha obklad a pokial to nie je otvorena rada tak aj chladivy sprej by ti mohol pomoct :)