Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

simranka54

tlmi bolest aj opuchy, je dobry pri sportovych poraneniach, len bacha nesmie sa davat na otvorene rany :) na nete najdes pribalovy letak :)

zampana

objednala som si z netu, reparil sprej, kamoska mi ho poradila, tak som zvedava ci mi to pomoze, teraz je fajn, no ked sa meni pocasie, tak tie bolesti su neznesitelne

Svetla777

asi len nieco na chladenie, su spreje ktore zachladia a tym zmiernia bolest :) treba sa popytat v lekarni co by ti poradili

zampana

pre rokmi som si vyvrtla clenok, obcas ked su zmeny pocasia ma velmi rozboli, viete mi poradit nieco aby som nemusela stale hltat tabletky?

mon12ika

Máte niekto skúsenosť s natiahnutým svalstvom po športe? Ale až tak, že ste od bolesti nevedeli vstať? Bola som cvičiť a zjavne som to prehnala :/

bozinka55

vcera sa mi zadarilo a podvrtla som si clenok, je to oki bola som aj u doktora. no boli to a mam si to chladit, no s mrazenym hraskom na nohe sa neda prejst ani do kuchyne :/ nie je nieco lepsie co by mi to zachladilo?