Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

mon12ika

Napríklad mne sa podarilo si natiahnuť sval pri športe. Bože to bola bolesť, som sa nevedela ani postaviť. Ale teda už aspoň viem, že dôležité je sa pred tým aj potom ponaťahovať, lebo to môže skončiť všelijako. No ale už je dobre, vtedy mi tiež pomohol ten sprej, ktorý spomenula tuším agava, to tak pomohlo uľaviť :) Môžem veselo športovať ďalej, kým si znova neublížim, však?

humienka5

svetla777 a ty mas nejaky problem, bolesti alebo tak? lebo ak hej, tak to teda skus kombinovat ako ti uz napisali :) napriklad ja skusam, zatial neuspesne, ze ak zakopnem alebo si nieco udriem tak poskakujem ako blazon od bolesti :) nic moc metoda veru.

agava

Veď kľudne si môžeš dať ak máš potrebu. Oni okrem toho spreju majú aj také dragées :) Ale to je na tebe ako by si to kombinovala pri bolestiach :) Si zober, že keď sú futbalisti a zrania sa pri zápase, tiež za nimi nabehne lekár a obstrekuje im celé nohy :)

Svetla777

pri svalovych krcoch? ale ved pokial clovek dostan krc napriklad do stehna alebo do lytka, tak to si nim ma obstreknut celu nohu a to tak pomoze? lebo ako ked je vytknuty clenok alebo co tak pochopim, ale na krce? na to netreba skor tabletku?

zampana

svetla777 ako pises, pomaha zmiernit rozne bolesti pri nejakych sportovych urazoch, opuchoch dokonca aj pri svalovych krcoch. tak ono ked potrebujes aby ti to pomohlo cim skor, tak je super aplikovat priamo :) a mozes ho kludne aj viackrat pouzit, ak treba.

Svetla777

a on pomaha na nejake zmiernenie bolesti, alebo pri opuchu alebo pri com? lebo ako je to zaujimave take nieco, ze na vonkajsie pouzitie :) a to sa moze hocikolko krat za den striekat na bolave miesto?

agava

To tak býva :) Človek cvičí, maká na sebe a čím sa mu to telo odvďačí? Nejakým úrazom :) Aj si skúsila už na to niečo alebo ešte nie? Napríklad mne sa stalo, že som sa šmykla na mokrej dlážke a spadla som a narazila si zápästie, vtedy mi pomohol reparil sprej. On je na nejaké poranenia, úrazy a tak. Takže ak náhodou, môžeš tento vyskúšať.

Mimia

Keďže sa snažím pravidelne cvičiť a športovať nie je ničím výnimočným ani úraz. Teda skôr som asi zle doskočila a veru členok ma bolí, dokonca mám pocit akoby to išlo až ku kolenu. Čo by som si také mohla dať od bolesti, aby to poľavilo a mohla som znovu cvičiť? :)

zampana

ja sa snazim nejest stale nejake tabletky, radsej volim obklad a tento sprej je dobry, mne osobne byva tazko z liekov aj z lieku na teplotu mi je vzdy tazko. ja by som to nedala. sprej mi sedi ked treba nastriekam, ono to zahladi a zbavi bolesti

UniCorn97

Ahoj, som matka dvoch deti a stala sa mi podobná vec. Moje deti sú až moc roztopašné a pri naháňačke som sa potkla a vymkla si členok. Liečila som to ale bolesť akoby nechcela zmiznúť. Dlho mi nič nevedela pomôcť, ale odkedy som začala brat wobenzym akoby bolesť zmizla. Dúfam, že bolesť čoskoro prejde.