Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

erich360

Mon12ika asi tak, ono je to fajn a nie len na clenok. Proste hocico ma boli pri alebo po sporte tak si to tymto nastriekam a je po probleme. Potom teda to este par dni striekam, nech to co najviac polavi.

mon12ika

Simranka54 no na parádu. Sa oplatí ho mať aj po ruke, keď je človek taký aktívny, minimálne na nejaké turistiky, lebo ako sa vraví, zle sa rýchlo stane :)

simranka54

@klaksima suhlasim, uz som sa stretla s tym ze bolia kolena pri takychto sportoch. no bud to bude svalom, ze ti rastie a nejako sa ti tam omina, alebo ako by som to nazvala alebo ta boli klb tak neviem teraz. mne napriklad pri sporte pomaha reparil sprej. ked citim ze som nieco presilila tak si ho nastriekam a je lepsie. no ale pokial mas problemy s klbom tak by bolo asi lepsie ho tolko nenamahat.

klaksima

@petra_peta o tom som pocula, ale to moze byt aj tym, ze ak vela cvicis, tak ti tam ten sval zavadzia ako keby, ze ti rastie. ako jasne nie som odbornik, kludne tam mozes mat nieco, co ti sposobuje bolest, a uz si na to nieco skusala?

petra_peta

No ja mám bolesti, síce nie s členkom, ale s kolenom. Hlavne keď cvičím, tak sa mi to tak ozýva, neviem ako nezdá sa mi, že by som ho nejako veľa zaťažovala. Máte s tým skúsenosť, že čo by mi mohlo prípadne pomôcť?

erich360

Tymra toto som si uz aj ja zistoval, ked som mal ine zdravotne problemy, ktore sa netykali konkretne clenku, a vtedy mi aj v lekarni povedali, ze v pohode mozem aj inde vyskusat. Samozrejme, ze nie priamo do oci, to chapes :) A super, pomohol.

tymra

a tento sprej pouzivate len ked mate problemy s clenkom alebo sa da pouzit na viacere alebo teda rozne bolave miesta na tele?

mon12ika

Vieš čo na začiatku som si dávala len sprej a až ku koncu som si dala aj dragées ale teda ten sprej mi to prvotne tak stiahol tú bolesť :) A tak ako nemyslím, že len športovci, ono rýchlo sa zle stane aj napríklad keď niekto len zle doskočí, alebo sa šmykne na schodoch, presne ako píšeš :)

agava

Mon12ika no to som rada, že ti pomohol :) A len ten sprej si si dávala či aj dragées? Takí ľudia, ktorí sa viac venujú športu, by som povedala že sú náchylnejší na nejaký úraz, veď nie nadarmo sa hovorí, že zle sa rýchlo stane. Stačí zle doskočiť, došliapnuť a je to :)

Jk7991

EnzYmy. Cokolvek ked si clovek podvrtne, zlomi, opuchne mu to. Treba nasadit enzYmy, napriklad wobenzym. Rychlejsie sa to hoji.