Boľavý členok

Príspevok v téme: Boľavý členok
novissimus

Zdravím!
Pred tromi týždňami som spadol a podvrtol si členok. Opuchol mi a dolu pri päte z vonkajšej strany zmodral. Nešiel som k lekárovi. Ale spravil som si predĺžený víkend a ďaľší deň (v piatok) som nešiel do roboty. Opuch mi do pondelka opadol a už aj zmodranie je preč (to zmizlo po vyše dvoch týždňoch). Ošetrujem si ho kombináciou octanovej masti, fastum, ibalgin... A cez deň si ho sťahujem elastickým obväzom. Ale stále ma bolí. Síce už o dosť menej, ale hlavne po práci mám problém, keďže si ho tam väčšinou dosť zaťažujem - väčšinu pracovnej doby som nútený stráviť na nohách a sa aj nachodím. Môže mať to, že ho zaťažujem bez oddychu v podstate od začiatku, nejaké trvalé následky? Nechcem ísť za každú cenu na PN, lebo firma je na mne závislá a mám rád svoju prácu, ale zase obetovať pre ňu svoje zdravie a krívať celý život nechcem. Dá sa to doliečiť bez následkov aj takto "na nohách"?

ketlenka

agava vies co tak u mna je to praveze po sporte, taka nie len ze uplna svalovica ale bolia ma aj klby niekedy a kolena hlavne, tak to by aj mna zaujimalo, ze ci je to ok si aj v takomto pripade striekat, alebo uz radsej nieco ine skusit.

agava

Tak ono pri športe alebo teda po ňom ti to skôr napadne si prestreknúť ak ťa niečo bolí ale tak už sa mi stalo, že mi nebolo ani treba športovať a pociťovala som bolesti či už na nohách alebo rukách a v pohode som si to dala aj na to :)

erich360

Tak ono je to tak, ze vacsinou ti napadne si prestreknut nejake to miesto, az ked ta nieco boli neviem ako myslis preventivne, to uz skor pri nejakych krcovych zilach alebo tak, si myslim.

tymra

mozem povedat, ze som ho vyskusala a je super. ci uz co sa tyka nejakeho natiahnuteho svalu alebo bolesti aj prijemne schladi dane miesto.
no inak niekedy mam aj ja pocit, ze som taky smatlos co sa sportu tyka a preto mavam aj castejsie rozne modriny a poranenia :D asi by som mala cvicit v skafandri :)

erich360

Ketlenka tak este pripadne zmenit druh sportu aby si nemala stale take bolesti, lebo neviem presne ze ci je to potom z nejakeho dlhodobeho hladiska dobre.

mon12ika

Ketlenka a keď vykonávaš daný šport, tak ťa nič nebolí až potom tá svalovica hej? Mi tak napadlo, či jednotlivé cviky, ak teda posilňuješ, robíš správne. Tak ono to pomáha pri svalových kŕčov, keď tak môžeš vyskúšať nastriekať a uvidíš.

ketlenka

erich360 vies co niekedy ma cele nohy, ale to je asi dosledok sportu a celkom by ma zaujimalo, ci ma tento sprej aj taky ucinok, ze ked mam svalovicu, ci mi to pomoze zmiernit.

erich360

Ketlenka a ty mas bolesti co sa tyka noh alebo coho konkretne? Lebo teda mne tento sprej pomaha pri sporte, ked ma boli nieco, alebo ze zle napriklad doskocim tak to pomaha utlmit bolest a aj to chladi. Tak neviem, ze aky problem mas ty aby som ti mohol poradit.

ketlenka

erich360 tak som sa sem dobre pripla. co sa tyka bolesti, je to take, ze to pomoze utlmit pripadne uplne odstranit, alebo to treba kombinovat aj s nejakymi tabletkami?