Ako posilniť imunitu?

Príspevok v téme: Ako posilniť imunitu?
Jefitto

Chcel by som zvýšiť svoju imunitu, keďže sa poslednú dobu na mňa dajako lepia kadejake chronty...

Zatiaľ som: Začal chodiť do posilky - silový tréning bez kardia, raz za dva týždne sa premôžem a idem HIIT asi 10 minút. Vymenil som cigaretle za elektronickú cigaretu a od nového roka už chcem ísť na 0 mg/ml nikotínu, snažím sa konzumovať viac ovocia a zeleniny... čo ešte mám urobiť? Odkedy som začal zlepšovať tieto veci, je mi stále horšie a horšie... už skoro pol roka. Nehovorte mi, že je to detox. Žiaden detox nemôže trvať pol roka... a nikotín stále užívam sem-tam

marianina

@veroniqc31
otužovanie je super, tiež to teraz tak riešim ibaže, to je fajn ako prevencia. Imunita sa s tým vyliečiť veru nedá, na to sú potrebné iné prostriedky, iné lieky :)

lieskovcek

chuanka mýliš sa prečo by nemohli deti brať lieky, ktoré im pomôžu vyliečiť imunitu? hm? veď to by bol trošku nezmysel, nie? :)

elika probiotikum je možno fajn, ale nie, keď už imunita sa nevie brániť, keď je potrebné jej pomôcť. Probiotikum o akom ty píšeš je na udržanie imunity nie na jej liečbu

veroniqc31

na imunitu mi velmi dobre pomohlo otuzovanie = raz denne studena sprcha od 20 sekund aj po 2 minuty. a denne viac ovocia a zeleniny

Kiora

Sykorienka0155 môžu ich užívať aj deti, aj keď záleží o akej vekovej hranici sa bavíme. Pri enzýmoch ako je wobenzym, ktoré som brala ja je veková hranica tri roky, dovtedy by ich dieťa nemalo brať, aj keď záleží od toho, čo na to lekár, pokiaľ ho odporučí lekár aj skôr tak budiš, ale bez toho by som ho mladšiemu dieťaťu nedávala.

Lukappka

drozdiak zvážil si si? ...a k čomu si dospel, ako si sa tak v podstate celkom rýchlo pozbieral? či ešte na tom nie si nejako extra lepšie? ja si nemôžem dovoliť byť chorá a jeseň čo jeseň má nádcha a kašeľ odstavia na minimálne dva týždne, tento rok by som sa tomu najradšej vyhla len enviem jaks :-/

drozdiak_0

ahojte dlhsie som tu nebol takze som nestihol reagovat na to co ste mi pisali, dakujem vam za rady, precital som si kazdu jednu a zvazil som si co by mi mohlo pomoct a nasadil som si akoby liecbu :) dnes vecer odchadzame na dovolenku a uz sa citim ovela lepsie ako pred par tyzdnami tak snad mi to vydrzi.

Joleen

U detí, ktoré trpia poruchou imunity, by malo byť samozrejmé postupovať podľa odporúčaní lekára, respektíve imunológa. Ten určí vhodné lieky a môže poradiť i ďalšie preparáty na posilnenie imunitného systému dieťaťa. Ku každému takémuto prípadu je nunté pristupovať individuálne a preto by sa rodičia mali riadiť radami lekára...

Joleen

Prekonávaním bežných detských ochorení sa totiž buduje a posilňuje imunitný systém, takže nie všetky choroby sú vyslovene „zlé“.
Pokiaľ je dieťa vcelku zdravé a netrpí častými ochoreniami, má pestrú a vyváženú stravu, je zbytočné „dopovať“ ho syntetickými vitamínmi z lekárne.
Iné je to v chorobe, alebo u detí, ktoré bývajú často choré. Pokiaľ dieťa ochorie, jeho organizmu môžu niektoré vitamíny alebo výživové doplnky pomôcť. Ideálne by bolo, ak by ich získal z množstva ovocia a zeleniny, no neraz chorobu sprevádza aj znížená chuť do jedla, takže v takýchto prípadoch môžu byť i syntetické vitamíny nápomocné.