Ako posilniť imunitu?

Príspevok v téme: Ako posilniť imunitu?
Jefitto

Chcel by som zvýšiť svoju imunitu, keďže sa poslednú dobu na mňa dajako lepia kadejake chronty...

Zatiaľ som: Začal chodiť do posilky - silový tréning bez kardia, raz za dva týždne sa premôžem a idem HIIT asi 10 minút. Vymenil som cigaretle za elektronickú cigaretu a od nového roka už chcem ísť na 0 mg/ml nikotínu, snažím sa konzumovať viac ovocia a zeleniny... čo ešte mám urobiť? Odkedy som začal zlepšovať tieto veci, je mi stále horšie a horšie... už skoro pol roka. Nehovorte mi, že je to detox. Žiaden detox nemôže trvať pol roka... a nikotín stále užívam sem-tam

chuanka

@lieskovcek

lenže myslíš, že to aj lekári dovolia bez problémov dávať nejaké lieky na imunitu takým deťom? ja by som skôr povedala, že tie by mali byť len pre dospelých, či sa mýlim???

lieskovcek

Záleží deti v akom veku, určite si myslím, že je to nejako vekovo ohraničené. Koľko rokov majú deti? kamarátka dáva nejaké lieky na imunitu dcére a tá je druháčka v škole, takže myslím, že v takom veku už určite deti môžu niečo také :)

Sykorienka0155

Len otazka je ci taketo enzymy moze uzivat kazdy clovek, myslim tym ze kazdej vekovej kategorie, ci to nebodaj mozu uzivat aj deti? u nas sa teraz rozmohli zdravotne problemy a vyzera to podla priznakov ze by to mohla mat tiez na svedomi prave imunita :/

Kiora

Strava málokedy stačí na zlepšenie imunity a bylinky to tiež..no ako pre koho.. mne pri problémoch s imunitou pomohli až živočíšne enzýmy, konkrétne wobenzym aj keď je jasné že je potrebné ich užívať pravidelne a dlhšiu dobu aby sa výsledky dostavili

MAMAJana

My sme doma boli casto chori, moje deti vo veku 10 a 8 najma. Skusali sme vyzivove doplnky, zmenu zivotneho stylu, jedli sme vela zeleniny a ovocia, ale nic nepomohlo. Aj tak boli deti casto chore: Doktorka mi odporucila Wobenzym. Uzivali sme ho cela rodina a pomohol nam

MonPiqueNique

Ja som tiez byvala dost casto chorlava a rychlo sa na mna najma pocas zimy nalepili anginy a podobne. Odkedy som na prevazne rastlinnej strave, t.j. vela zeleniny, ovocia, strukovin a obilnin, citim sa ovela lepsie, mam viac energie, jem kolko sa mi zachce a nebola som ani raz chora, neberiem ziadne lieky, ani vitaminy a uzivam si ze ked na mna zafuka studeny vietor alebo zmoknem nemusim sa hned bat ze na druhy den ochoriem.
Na svojom blogu publikujem recepty s prirodnymi a prevazne rastlinnymi surovinam, s co najmensim obsahom, masa, mliecnych vyrobkov, nezdravych tukov, a rafinovaneho cukru. monpique-nique.co.uk
Blog je sice v anglictine ale mozno bude inspirativny.
Mon

Gima

Pomáhajú srdiečku

Denná konzumácia broskýň je prospešná pri akomkoľvek stupni srdcovej nedostatočnosti alebo znížení schopnosti srdca vykonávať svoju funkciu. Aj keď broskyne srdce priamo nestimulujú, pomáhajú mu v jeho činnosti.
Účinnejšie trávenie

Zrelé broskyne sú ľahko stráviteľné, obsahujú rozpustnú vlákninu, ktorá pôsobí v tráviacom trakte ako zmäkčovadlo, a zároveň sú aj slabým preháňadlom. Navyše sú broskyne mierne močopudné a pomáhajú pri zlyhaní obličiek.

lukatina

jednoducho tak ze nebudes jest kyselinotvorne potraviny hlavne cukry skroby tvoje ph musi byt v poriadku potom aj imunita bude silna.Ja som nemala chripku uz roky

luclucka

nam sa v rodine celkom dobre na oslabenu imunitu osvedcili enzymy.. riesili sme dlho muzov problem s imunitou, s chorobami a nie a nie ho vyliecit. Skusali sme vsetko mozne a az pravidelne uzivanie enzymoveho lieku ho postavilo za par mesiacov na nohy.. :-)