Ako posilniť imunitu?

Príspevok v téme: Ako posilniť imunitu?
Jefitto

Chcel by som zvýšiť svoju imunitu, keďže sa poslednú dobu na mňa dajako lepia kadejake chronty...

Zatiaľ som: Začal chodiť do posilky - silový tréning bez kardia, raz za dva týždne sa premôžem a idem HIIT asi 10 minút. Vymenil som cigaretle za elektronickú cigaretu a od nového roka už chcem ísť na 0 mg/ml nikotínu, snažím sa konzumovať viac ovocia a zeleniny... čo ešte mám urobiť? Odkedy som začal zlepšovať tieto veci, je mi stále horšie a horšie... už skoro pol roka. Nehovorte mi, že je to detox. Žiaden detox nemôže trvať pol roka... a nikotín stále užívam sem-tam

Duchovny Dav

Gima, preco cesnak treba prevareny, preco surovy nebude fungovat? Ja si davam obcas surovy strucik cesnaku nalacno a zapijem to vodou.
Preco to treba prevarat?

Za ten med s citronom diky...

maculik2

tak nie je to len prefuknutie. Ale vsetko to tym prefuknutim vlastne zacalo. Nedavala som si pozor ake dlhe tricka nosim, cize aj krize utrpeli, no je toho viac. A uz sa neviem z toho vysekat nejako :(
Gima o chrene som teda este nepocula, on sa moze davat potom aj ako prevencia?

Gima

Na podporu imunity je dobrý aj med s citronom, prevarený cesnak alebo zázvor a denne lyžica zavaraneho chrenu z chladničky. Chren dezinfikuje ustnu dutinu aj nosohltan. Ak mate problem s prieduškami prieduškový čaj no mne sa osvedčil med s citronom a zapiť. Niekedy pomáha aj sauna pri vdychovaní pár a striedania teplot.

bojla

Presne podobne som to aj ja cítila. Necítila som sa zdravá ani keď už som v podstate mala byť. Aj keď prejavy zdravotného problému odzneli, ja som stále mala pocit, že nie som vo svojej koži. A moje podvedomie sa veru nemýlilo :-/

maculik2

Ahojte ako ste zistili ze vasa imunita ide dolu vodou? uz dlhsiu dobu mam pocit ze sa so mnou nieco deje. Staci mi ze ma trosku prefukne a uz sa neviem z toho vylizat :/ neviem ci aj to moze byt sposobene oslabenou imunitou alebo za to moze nieco ine?

danielson33

v prispevkoch maš aj odporučenie na aloe vera. Aj to je super. ale zaleži na vyrobcovi. najrpv to synovi pomohlo v nechutenstve a chorobach no po dalšej flaši sa vyhadzal a chytil alergiu na nu

danielson33

Ja som po sto rokoch konečne našiel spôsob posilnenia imunity. Mam tak isto problem teda mal som. športujem cely život zdravo žijem ale skapinal som na hociake nadchy chriplky sopliky. Jedna vyskušana vec je otužovanie organizmu. napr aj doma v sprche no u mna bomba uživannie CHLORELY. dva roky bez pnky vdaka nej.. bud zdravý!!!

mala13

ze ste prestali fajcit palec hore. ja som to skusala x raz a nedari sa.. co sa tyka imunity. ja som skusala otuzovat pred asi dvomi rokmi lebo som tiez stale byvala chorlava. ale nie je to pre mna:D som skor na teplo. snazim sa jest vela ovocia a zleniny a beriem wobenzym uz asi rok a pol a problem mavam len v zime - klasicka kazdorocna choroba od deti v skole ked dostanem, inak nic

Gima

Športujete? Vezmite si energiu z týchto potravín

Nie všetky internetové rady sa musia týkať len potravín, ktoré podporujú chudnutie a zlepšujú vizáž. Ak máme k vyrovnanému životnému štýlu a pohybovým aktivitám zdravý vzťah, musíme počítať so surovinami, ktoré nám dodajú správnu a hodnotnú energiu pre lepší športový výkon. Vhodná strava či typ „potravinovej injekcie“ sa líši od druhu a intenzity vykonávaného pohybu.

Zatiaľ, čo bežci odporúčajú mať vo vrecku pripravenú tajnú zásobu pravej čokolády, ktorú si postupne v malých množstvách dávkujú, turisti si zvyknú nosiť super energetické tyčinky, ktoré ich zasýtia a povzbudia v hodnotách porovnateľných s ľahkým obedom. Poznáte potraviny, ktoré vám intenzívne, v správnej miere aj zdravo dodajú potrebnú dávku energie na pohyb a potrebné množstvo kilojoulov, ktoré zabezpečia väčšiu silu a lepšiu výdrž?

Banán
Uhlohydráty a draslík v banáne sú instantným zdrojom energie, pomáhajú pri posilňovaní aj telesnej slabosti. Jeho cukry sa rýchlo premieňajú a vedia tak byť zdrojom akútnej energie, ktorú strácame pri športovaní.

Kokosový olej
Už aj v našich končinách je dostupný číry výťažok z tropického kokosu, ktorý sa pýši vysokým podielom nasýtenej mastej kyseliny laurovej. Tá sa pre krásu pridáva do šampónov a mydiel a v organizme pôsobí ako látka urýchľujúca metabolizmus a aktivujúca určité hormóny, ktorá vás navnadí, no pri vysokých dávkach a s prímesami môže zvyšovať hmotnosť.

Jej hodnoty cukru, tuku a sodíka sú však oproti syntetickým potravinám nízke. Ako doplnok stravy je zdravým a efektívnym riešením, hovorí sa o ňom aj ako o prírodnom energetickom nápoji.

Šošovica
Podobne ako viaceré strukoviny, tento tradičný slovenský výživový zázrak má toľko amino-kyselín, minerálov, vitamínov, proteínov, že popri športových výkonoch je vhodnou surovinou pre hotové jedlá či ideálnou náhradou pre prílohy. Jej vláknina sa postará o energiu, správne trávenie a lepší metabolizmus, ako aj o zlepšenie imunity. Môžete ju dopĺňať aj fazuľou a cícerom, ktoré sú jej vhodnými spoločníkmi.

Ovsená kaša
Nutričnou alternatívou k tradičným tučným múčnym slovenským jedlám je ovsená kaša, ktorá obsahuje dobré uhlohydráty – energiu, ktorá vydrží dlhší časový horizont a B-vitamíny pre posilnenie telesnej aktivity.

Optimálny čas na jej konzumáciu je pred 11-tou hodinou, aby sa jej energetická hodnota vedela rozložiť na celý deň. Ďalšími skvelý zdrojmi pohybovej a športovej energie sú vlašské orechy, vajcia, tmavá čokoláda, jogurt, tvahor či zeleninové koktaily.