Vitamín D

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín D
Vitamín D

Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Je obsiahnutý predovšetkým v syroch, masle, margarínoch, smotane, obohatenom mlieku, rybách a obohatených cereáliách. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

SomStaleVysmiata

miriarka
(odpoveď na moju tetániu)
áno, mam to potvrdene 2x EMG
bolo mi povedané študovanými lekármi v niekoľkých rôznych nemocniciach že to môžem mať aj z jeho nedostatku, divné však je že v krvi mám veľa vápniku teda by som tetániu vôbec nemala mať ...
už ho dodatočne užívam 2 mesiace no asi si zvýšim dávku UI,
teraz mám 1000UI denne, pre moju konštrukciu tela a vek je toxická dlhodobá hodnota až 4000 UI teda to zvýšim len na 2 tisíc... viem že niektorí ľudia užívajú denne aj 10 tisíc aj viac ak majú istý druh rakoviny a potrebujú sa rýchlo dostať na vhodnú hladinu vit D.

duska223

martina, ale to je normalne, ja ked som prvykrat Evinu drzala v rukach a mala som ju ist kupat alebo nieco, tak to v tej chvili akoby mi niekto vymazal pamat, zrazu som nic nevedela, nevedela som, ze co robit, ako ju drzat, na co dat pozor, neviem to taky zvlastny stav

martina.d

miriarka tetánia môže mať rôzne príčiny, ja len dúfam, že moje deti budú viac menej zdravé celý rok. Už som počula o prípade krivice u detí a teda podľa mňa pre rodičov to nie je vôbec príjemná záležitosť a pre to bábätko ani len nehovorím. To dokáže tak veľa činností ovplyvniť. Ale keď si na seba spomeniem aká som ja bola, keď sa baby narodili, nevedela som kde mi hlava stojí, keď sa na mňa informácie o ich zdraví, o možnostiach, čo by bolo vhodné, čo zase nevhodné valili pomaly z každej strany. Ešteže som taká, že si vypočujem, ale aj tak si urobím ako ja uznám za najvhodnejšie.

dadulamil

Demza, ale šak sa to ani neoplatí. Veď o čom je to. Načo by to bolo akože dobré? Na nič.
Lavila záleží aké sú detičky. Aké sú malé, ale väčšinou dva kvapky bohato stačia, keď sa teda bavíme o malinkých bábätkách.

demza

Dadula to áno, krivica tá ohrozuje najmä malinké deti v podstate tesne po narodení, prvé týždne, mesiace a preto je fajn myslieť na prevenciu už vtedy. Preto aj ja som šla hneď vybrať vigantol, keď nám ho pediatrička predpísala a nevymýšľala som :)

miriarka

dadula ano problemov, ktore maju priamy suvis s tymto vitaminom je kvantum a teda ja nechcem mat ani jeden a ani nechcem aby mali nase deti nejake taketo problemy, lebo z nich sa dostat nie je jednoduche a niektorych pripadoch sa to ani vyriesit neda :(

coja

to nie je o blbnuti, to je o tom, ze je to fakt, ze nedostatok vitaminov moze sposobit kvantum roznych problemov a to netreba zanedbavat za ziadnych okolnosti :/

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

dadulamil

Chodiť po slnku nestačí, keby to stačilo, tak by nemalo toľko ľudí problémy s nedostatkom vitamínu.
Nedostatok vitamínu D sa prejavuje rôznymi spôsobmi. Pri deťoch to môže byť napríklad krivica, môže byť problém so zrastaním hlávky, fontanely a pri dospelých ľuďoch sa nedostatok prejavuje aj v podobe únavy, alebo aj je v takom prípade väčšie riziko zlomenín :/ Má vplyv na mnohé veci.