Ako uspesne otehotniet

zuzula28

christina áno to mám na mysli. U dieťaťa sa ten nedostatok vitamínov v tehotenstve nemusí prejaviť hneď po narodení, ale môže to vyvolať to, že dieťa bude viac náchylné na nejaké zdravotné problémy, chápeš?

christina1988

zuzula? "dieťaťa ovplyvniť. Aj v budúcnosti." toto ma zaujalo na tvojom komentári úplne že najviac. Akože ako to môže ovplyvniť dieťa? máš na mysli nejako že vo vyššom veku? že dajme tomu v puberte alebo tak?

matusa_buky

tak určite je dobré brať vitamíny, ktoré snáď každý lekár v tehotenstve odporúča ale keby si chcela vedieť špeciálne ktorých vitamínov máš málo, tak sa s tým obráť na svojho lekára, ten by ti mohol urobiť testy, čoho nemáš dostatok. Ale bolo by fajn brať aj tie vitamíny, ktorých máš teraz dostatok. Pretože musíš rátať s tým, že tvoje nároky na tie vitamíny sa v tehotenstve zvýšia ;)

mirabelll

Dievčatá - ďakujem vám za odpoveď ale viete mi povedať aj ako zistím ktoré vitamíny by som mala brať? ktorých nemám dostatok a podobne? alebo je preventívne lepšie brať všetky vitamíny, ktoré sú v tehotenstve dôležité?

kkaju

Treba si vyratat ovulaciu (2 týždne pred menštruáciou). alebo kupit ovulačný test .. otehotnies len vtedy .. Poloha klasicka .. ty ležíš on je na tebe .. po sexe si par minut polež spermiám trvá niekedy dlhšie dokým prídu k vajíčku .. Urobila som tak aj ja .. som v 4tom mesiaci a velmi sa tešíme :)

matusa_buky

Andrejka ako otehotnieť nie je veda, netreba si pri tom veľa študovať, síce treba isté veci vedieť ale zas nie do najmenších detailov, povedzme si pravdu aj tak u každej ženy môže byť problém prečo nemôže otehotnieť iný. Nie je to tak že každej pomôže to isté k otehotneniu :)

zuzula28

christina toto celé o tehotenstve a otehotnení je na dlho. Je mnoho vecí ktoré je dobré dodržať, nezanedbať aj pred a aj počas tehu pretože dokážu mnoho vecí v živote dieťaťa ovplyvniť. Aj v budúcnosti. Vitamíny je dobré brať ešte keď žena ani nevie že je tehu, to je ideálne, aj keď mi je jasné že veľmi málo mamičiek na to až tak dbá.

Andrejka1982

skus si o tom viac nastudovat, napr na akootehotniet.com , alebo využiť napr. fertility poradenstvo? robi ho napriklad pani Helena na portali www.fertility.sk a referencie ma dobre

Simna

christina jasné, že je to lepšie, ale vhodnejšie je aby žena ich brala ešte keď ani nevie, že je tehu. Vtedy má žena istotu, že dieťa bude mať všetky vitamíny hneď ako sa začne vyvíjať :)