Aky matrac kupit?

Príspevok v téme: Aky matrac kupit?
Sario

Dobry den.
Chcel by som kupit poriadny matrac lebo mam od mala stale taky isty a stary a a nespavam roky dobre uz .... na nete je tolko roznych matracov -sendvicove , taskove , pruzinove atd ... meriam 188cm a mam 100kg a pozeral som po sendvicovych a penove ale pruzinove vobec nechcem . Tiez neviem tvrdost , rad spavam na boku a chcem kupit matrac 200x140 ak by ste nieco vedeli a dost rozmyslam aj nad ortopedickym .
Matrac by som chcel kupit z rajmatracov, maju tam dost velky vyber ... ak mozem poprosit o rady , dakujem

sandri114k

Máme matrace od Segumu. Dlho sme zvažovali od koho, no u nich sa nám najlepšie ležalo, keď sme skúšali, ktorý by bol vhodný. Druhý aspekt, prečo sme sa pre nich rozhodli, je aj dlhšia záruka a hlavne super prístup predávajúceho. Ešte sa mi nestalo, že by sa nám niekto venoval tak, ako v ich predajni v OC Korze. Odporúčam tam zájsť:-);-)

susana33

jasne, nerobi mi problem ti to napisat. za jeden matrac ale v bio potahu, kedze my sme chceli taky lepsi potah sme platili 182€, rozmer 200x90. ani sa necudujem, ved oni maju dobre matrace a hlavne aj dobre ceny.

violoncistka

"susana33" - smiem vediet, kolko ste zan zaplatili??..v poslednej dobe si dost vsimam, ze ich matrace ma dost vela ludi a len si ich pochvaluju..
"dagmar12" - raz v zivote som sa dala nahovorit na matrace od nich a uz nikdy viac..boli to hrozne matrace a nic nevydrzali:(:(

susana33

my sme si prednedavnom kupovali presne matrac s tastickami. nechali sme si poradit od odbornikov v predajni segum, kedze uz na internete sme si jeden vyhliadli presne od nich. no poradili nam iny ale sme radi, lebo je fakt dobry a pohodlny. vyborne sa na nom spi:-) mame ten grande punktoflex. ak mas zaujem najdi si ho na internete a pozri si, co vsetko obsahuje. ale ak chces tastickovy, tak by som ti tento odporucila;-)

Danaanna

Merilynn2 vdaka za taku odbornu odpoved:-) Aj som si myslela, ze to bude nieco take:-):-) Mala by som teda pozerat skor tie kvalitnejsie, ktore maju viacej tasticiek v matraci, hej?

merilynn2

Taštičkové matrace majú samostatné pružiny zašité v taštičkách. Ich hlavné prednosti sú trvanlivosť, dobré odvádzanie vlhkosti, znesú aj väčšiu záťaž. Mali by sa dávať na pevné (latkové) rošty, nie na pružné lamelové. Minimálny počet taštičiek sa odporúča okolo 200/m^2, tie super kvalitné majú aj 1000/m^2. Tiež môžu byť rozdelené do zón, aby podopierali rôzne časti tela rôznou silou.

Danaanna

Defcon myslim, ze su to neni ziadne vzduchove. Nebolo tam pisane, ze je potrebny aj kompresor. Mal by to byt klasicky matrac do postele na spanie, len vo vnutri by mal mat nejake tasticky a mna zaujima, co su to tie tasticky. Vies mi aj ohladom tohto poradit?