Aky matrac kupit?

Príspevok v téme: Aky matrac kupit?
Sario

Dobry den.
Chcel by som kupit poriadny matrac lebo mam od mala stale taky isty a stary a a nespavam roky dobre uz .... na nete je tolko roznych matracov -sendvicove , taskove , pruzinove atd ... meriam 188cm a mam 100kg a pozeral som po sendvicovych a penove ale pruzinove vobec nechcem . Tiez neviem tvrdost , rad spavam na boku a chcem kupit matrac 200x140 ak by ste nieco vedeli a dost rozmyslam aj nad ortopedickym .
Matrac by som chcel kupit z rajmatracov, maju tam dost velky vyber ... ak mozem poprosit o rady , dakujem

OlgaP

Mne osobne veľmi záleží na materiáloch z ktorých je matrac vyrobený. Neverím „made in china“. Tie čínske matrace zvyknú napríklad zapáchať po nekvalitnom lepidle. Po zlých skúsenostiach so zápachom lepidla a nekvalitným matracom od českej značky Tropico (strašne rýchlo sa preležal a bol na vyhodenie - podobnú skúsenosť mali aj známi), sme si kúpili matrac od firmy Materasso (materasso.sk) s výrobou na Slovensku. Používajú vodou riediteľné lepidlá a poťah sme vyberali taktiež čo najprírodnejší, konkrétne bambus + polyester. Pred kúpou sme zvažovali aj českého výrobcu Dřevočal, ale tí používajú lepidla na báze horľavých rozpúšťadiel. Hlavne pozor na matrace napustené takzvanými antibakteriálnymi látkami atď. A známe Dormeo je mimochodom talianska firma ktorá taktiež vyrába v Číne.

majka90

Vyskúšali sme už 3 matrace od rôznych značiek, ale najviac sme spokojní s matracmi Materasso, iné matrace boli síce lacnejšie, ale prídu mi ako napodobnenina z lacných materiálov. Matrace Materasso máme už 5 rokov a stále sú ako nové. Môžem len odporúčať :)

Natalia_Ockajak

Ahoj ak ešte hľadáš nejaké matrace, ja sa chcem podeliť s nedávnou skúsenosťou matracov. Dormeo matrace nepripadali už do úvahy pre svoju vysokú cenu, a a na trhu je už veľa predajcov a výrobcov ponukajúcich veľa skvelých matracov. Zvolili sme matrac zo stránky www.ja-a-matrac.sk, po dohovore mi pomohli vybrať matrac. Boli veľmi ochotní a milí, preto oceňujem niečo takéto. Matrac sme objednávali 1.7. 2018, prišiel nám 15.7.2018. Ciže trvalo to cca 2 týždne, ale na matraci sa nám skvele spí, a preto svoju veľkú spokojnosť chcem napísať tu, keďže príspevky na detskú postel som našla práve tu. Ďakujem a odporúčam.

Stefan56

Ja som už prefiltroval mnoho stránok. Od predražených značiek Materassa a Dormeo, ktoré do reklám veľa investujú a pritom nie vždy cena odráža kvalitu. Za mňa určite stránka www.ja-a-matrac.sk. Jediný slovenský predajca, ktorý splnal moje požiadavky na matrac :)

Duchovicova

Mirinho, kvalitovo sú veľmi dobre na tom a čo sa týka ceny, tak neviem čo je pre teba veľa? Lebo každý kvalitnejší matrac je o čosi drahší. Len také penové nekvalitné dostaneš kúpiť napríklad za 100€ ale tie ti zase vydržia možno 3 roky a môžeš ich znovu meniť. Osobne som za priplatenie a mať danú vec dlhšie obdobie. Lebo v konečnom dôsledku prídeš na to, že za dva matrace dáš toľko isto ako za jeden kvalitný!

mirinho

@duchovicova hej o tejto firme viem, ze je na slovensku. no nemal som doposial od nich ziadny matrac, takze kvalitovo neviem ake su. ale cenovo su drahsie, nie?

kotricka

@samianka no po pravde som si to aj myslela ale nedavalo mi to hned zmysel:-D:-D:-D...uz teraz tomu ale rozumiem:-)...to je najdolezitejsie aby ste sa vy na nom dobre citili a aby bol pre vas pohodlny...

samianka

Kotricka ale aby si si nemyslela, že na jednu posteľ idú obidva matrace, veď to by bolo veľmi veľké letisko :-D My totiž potrebujeme jeden matrac do spálne a druhý do hosťovskej izby :-) Vybrali sme tento: www.segum.sk. Pozdával sa nám cenovo a aj sa nám dobre na ňom ležalo. A taktiež aj predavač nám povedal, že je to správna voľba :-)
Luciaarodinka každému vyhovuje nejaký iný výrobca. No my sme tiež podporili slovenského výrobcu ale iného ako vy :-)

Luciaarodinka

Proti taštičkovým matracom nemám nič, keďže aj my sme si taký prednedávnom kúpili. Zvolili sme inú značku ako sme mávali, materraso a dormeo. Snažili sme sa nájsť matrace rovnako kvalitné, ale nie tak cenovo prehnané. Našli sme stránku www.ja-a-matrac.sk Je to slovenský predajca a myslím, že má veľmi kvalitné matrace a aj cenovo prijateľnejšie!