Aky matrac kupit?

Príspevok v téme: Aky matrac kupit?
Sario

Dobry den.
Chcel by som kupit poriadny matrac lebo mam od mala stale taky isty a stary a a nespavam roky dobre uz .... na nete je tolko roznych matracov -sendvicove , taskove , pruzinove atd ... meriam 188cm a mam 100kg a pozeral som po sendvicovych a penove ale pruzinove vobec nechcem . Tiez neviem tvrdost , rad spavam na boku a chcem kupit matrac 200x140 ak by ste nieco vedeli a dost rozmyslam aj nad ortopedickym .
Matrac by som chcel kupit z rajmatracov, maju tam dost velky vyber ... ak mozem poprosit o rady , dakujem

michal663

To je otázka - aký matrac vybrať? Výber matraca vie byť zložitý, lebo ho vyberáme raz za veľa veľa rokov, nestojí pár eur a nákup ovplyvní to, ako sa nám nasledujúce roky bude spať. Do rozhodovania vstupuje viacej faktorov: kvalita, referencie, tuhosť, vek a podobne, ktoré je treba schváliť veľmi presne. Kompletný návod ako si poradiť s jeho výberom nájdete tu: www.barige.sk . Je v ňom naozaj všetko. Je to najdetailnejší slovenský a český návod. Odporúčam prečítať :)

Erik2526

Ucite odporucam pre spanie na boku tvrdsi matrac, na makkom vas bude boliet chrbat, budete sa do neho "prepadat" , dobre tvrdsie matrace ma ikea, na povrchu moze byt aj makksia pamatova pena. Mozete skusit aj ortopedicky matrac, napr tento na uvolnenie platniciek chrbtice v spanku 24nabytok.sk

ahaho

Dobrý deň, čítala som si zopár fó a tak som si sama objednala madrac z detskapostel.com, nikdy, nikdy to nerobte. Čistý formaldehyd, nielen že mi prišlo niečo čo som nechcela, ale ten smrad! po dvoch hodinách čo som ho mala v spálni som sa začala cítiť nevoľne a to som ani na ňom nebola! nechala som ho vyzlečený na posteli. Vrátenie tovaru je u nich neuveriteľný problém. Ako človek z bytu som ho ani nemala kam dať, tak strašne smrdel. Zvracanie, bolesti hlavy. Uvažujem, že ich normálne aj nahlásim na nejakom úrade, takže, neodporúčam!

tomas==

Za mňa je jednoznačná voľba Dormeo. Síce sú tam matrace trocha drahšie od konkurencie, ale môžeš ušetriť napríklad cez túto stránku: www.kodino.com Za tú kvalitu sa fakt oplatí priplatiť, veď v posteli stráviš až 1/3 svojho života a nie je dôležitá dĺžka spánku, ale kvalita. Prednedávnom som čítal knihu Prečo spíme? a spánok je naozaj naozaj ešte dôležitejší, ako si mnoho z nás myslí, takže výber určite nepodceň. Mne sa osvedčil 3-zónový matrac, ale každému vyhovuje niečo iné. Učite sa oplatí aj otáčat matrac a to minimálne raz za mesiac, ako som sa dočítal.

iva-polak

Ja môžem za ns tento doporučiť pre deti sconto. sk/artikel/413856000 práve že v sconte nm ho poradila pani predavačka, že je dobrý