Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?

Príspevok v téme: Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?
brrrr

Poraďte mi prosím, chodím k zubárovi, ktorý nemá v ponuke bielenie. Dá sa objednať hoci aj mimo poisťovne na bielenie zubov niekde inde?
Aké máte prípadne skúsenosti, zvažujem túto možnosť, prípadne vyskúšať aj jeden slovensý prípravok za cca 20 eur s násadkami, ktorý predávajú v drogérii. Ďakujem vopred za odpovede!

olejina

ano je to lepsie a hlavne ved neni sa pri tom kde ponahlat si myslim, predsa len ide o to aby to dobre vsetko dopadlo, aby vysledok bol viditelny, netreba sa uponahlat :)

neya

JE TO DOBRE, KED JE TAM PAR DNI, JA CHODIM PRAVIDELNE NA BIELENIE DO PERLY RUZINOVA A SOM RADA, LEBO MI TO JE NA TYCH ZUBKOCH VIDIET, DNES MI UZ ANI LEN NEVADI, ZE SOM SA KAVY VZDALA PRE BELOST ZUBOV :P

matriska

OLEJINA

Samozrejme, ze je to lepsie vhodnejsie aj pre tie zubky, ze si trosku oddychnu, ze sa to nerobi naraz. Myslim, ze keby clovek velmi chcel tak sa to da naraz, ale nie je to najvhodnejsia varianta podla mojej mienky.

olejina

par dni medzi tym je fajn ja tiez som to tak absolvovala a super to dopadlo podla mna to ma vyznam a hlavne ked to odporucaju aj zubari radsej to tak riesit :)

matriska

DADMA

Je to pre tie zuby lepsie, ked je medzi tymito ukonmi par dni. Moze sa stat, ze by po dentalnej hygiene krvacali dasna alebo cosi podobne, tak za tych par dni sa to aspon ukludni.

dadma

Super, že ste mi to takto priblížili, už trošku viac tomu rozumiem, čo sa teším. Takže to predsa len ide spolu ruka v ruke. Prečo sa bielenie robí až pár dní po dentálnej hygiene? Nemôže sa to spraviť naraz v jeden deň?

macava

ano dadma tieto dva ukony sa doplnaju, vhodne je najskor absolvovat normalne preventivku u zubara, potom dentalnu hygienu a za par dni zase bielenie, aby to vsetko malo nejaku postupnost aby to malo zmysel :)

Patta

Samozrejme, ze je to tak. Tieto laicke nazory anonymov si nevsimaj. Bielenie zubov a dentalna hygiena su dve totalne odlisne veci... Dentalna hygiena ti zuby nevybieli, je to nemozne. Kazdopadne ja by som ti radsej poradila pytat si rady od tvojej dentalnej hygienicky alebo zubarky a nie tu v tychto pochybnych anonymnych diskusiach kde ti chodia radi takito laici, ktori ani len nevedia rozlisovat medzi bielenim a hygienou. Dentalna hygiena je vycistenie zubov od kamena a podobne. Hygienička ti moze urobit aj pieskovanie, ale to je len abrazivna metoda ciastocneho odstranenia tych najnovsich vonkajsich zafarbeni z povrchu zubov. Nema to s bielenim zubov nic spolocne. Ziadne bielenie sa tam nedeje. Len sa odstrania niektore novsie VONKAJSIE zafarbenia. To ale neznamena, ze zub bude belsi. Zuby su sfarbene aj zvnutra. Na to pomaha len skutocne bielenie zubov, nie hygiena ani pieskovanie...

Este doplnim tvrdenie tohto pana nizsie, bielenie vraj podla neho oslabuje sklovinu. Chcela by som, pane, od Vas citat k tejto teme viac. Ako konkretne ju ma akoze podla Vas oslabovat? Ked uz ste tu takyto nezmysel vypustili, tak si ho skuste aj nejako odborne obhajit, kedze podla mojich vedomosti a znalosti je tento nazor velmi nespravny a nepravdivy. Bielenie zubov kvalitnym pripravkom na to urcenym, alebo bielenie u zubara nema ako oslabit zdravu sklovinu...

dadma

Ja som si myslela, že dentálny hygiena a bielenie zubov sa navzájom akoby dopĺňajú, nie je to tak? Ja som v tom už veľmi dlho, síce ešte som to neabsolvovala, ale mám v pláne, tak by som o bielení rada vedela, čo najviac :)