Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?

Príspevok v téme: Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?
brrrr

Poraďte mi prosím, chodím k zubárovi, ktorý nemá v ponuke bielenie. Dá sa objednať hoci aj mimo poisťovne na bielenie zubov niekde inde?
Aké máte prípadne skúsenosti, zvažujem túto možnosť, prípadne vyskúšať aj jeden slovensý prípravok za cca 20 eur s násadkami, ktorý predávajú v drogérii. Ďakujem vopred za odpovede!

anitka30

trvalo to asi hodinu vobec to nebolelo a stálo ma to 250€ a som maximálne spokojná pi svojej praci potrebujem mat pekne zuby

evetka

Dievcata, zubna pasta Crest 3D whitening vygooglite da sa objednat z netu alebo kupit v USA... K tomu si kupte curaprox jednozvazkovu kefku a poriadne vycistite zub po zube.
Fantasticky to biely - osobna skusenost!

patrikmyname

na bielenie zubov použi kokosový panenský olej lisovaný za studena mne to tiež pomohlo zastaví to zubný kaz,biely a obnovuje sklovinu a tak isto pomáha aj dasnám, proste je to boží :D dá sa to kúpiť na nete alebo v BILLE
. ps stačí si večer umyť zuby a potom preplachovať olejom aspoň 10 minút a potom môžeš prehltnúť alebo vypľuť proste keď sa olej dostane do kontaktu zo slinami tak začne vplívať na nečistoty v ústach tak tiež sa môže použiť aj na vnútorne použitie aj na varenie mňam mňam :D ps2- uplne ti to vybieli zuby za nejake tie mesiace u mňa to trvalo cca 5(1/2) mesiacov viac info najdeš na nete

Tusan

Hm, tak to si praveze skor vynimka. Ja som o takomto pripade este nepocul. A taktiez na internete tie "infošky od kamošiek" taketo ako tvrdis ty, nikde nie su. Si ojedinely pripad ak sa toto naozaj zaklada na realnej skusenosti, co si nemyslim, pretoze peroxid posobi len tu chvilu kym je na zuboch a za tu chvilu nedokaze takto chrup znicit ako to tvrdis ty. Nie je to nejaka superradioaktivna latka alebo co, zas netreba prehanat. A taktiez nie je mozne, aby mal efekt "prakticky nulovy" ako pises :D... Na to ta latka je, aby zoxidovala farbu v zubovine. Ked raz na to je, tak to aj urobi, u niekoho menej, u ineho viac, ale ak je efekt "prakticky nulovy" ako tvrdis ty, tak to musi byt velmi ojedinely pripad. A ze "krehkejsie", na to si ako prisla, ze su krehkejsie? :D To je poriadny blud co si napisala :D
...Je vela vseobecnych neprajnikov bielenia zubov v laickej verejnosti...

zubná víla

nemám dobrú skúsenosť, dala som si bieliť zuby pred dvoma rokmi a odvtedy ich mám veľmi citlivé na teplé a studené nápoje. Zubárka mi povedala že je to vplyvom peroxidu ktorý sa pritom používa lebo po ňom sa zuby stávajú veľmi citlivé a krehkejsie. Len prečo mi to nepovedala predtým než mi ich vybielila krava jedna. Neskôr som hľadala na nete aj infošky od kamošiek a to isté.

ivonka133

Bielenie nie je určité hradené poisťovnou, súhlasím s tým, čo píše Tusan. A sumy sú teda dosť vysoké, ale ak Ti na tom záleží choď do toho, veď sú to tvoje zuby.:)

brrrr

Tusan
nie, nie :) ja nemam problem zaplatit si aj 200 eur, myslela som ci to nebude vadit mojmu zubarovi, ked pojdem len za ucelom bielenia k inemu, hoci podla postovne patrim k tomu svojmu. Ale asi sa blbo pytam, ked je to raz sukromne. Aj ta vdaka za odpoved :)

Tusan

A to si myslis, ze by ti akoze poistovna preplatila bielenie zubov? :) Tak to urcite nie. Aj u tvojho zubara by si platila za bielenie plnu sumu, poistovna tieto zakroky nepreplaca. V google najdes urcite vela zubarov, ktori ponukaju ordinacne bielenie aj v tvojom meste. Staci zapnut google a mas to, nemusis ani cakat na odpovede v takychto diskusiach... :)
Ale pocitaj s tym, ze taketo bielenie je dost drahe a vacsinou aj menej alebo rovnako ucinne ako kvalitne produkty na domace bielenie zubov (napriklad pasiky crest), kedze ide o nárazové bielenie a len jednorazove sedenie. Biele zuby sa neziskavaju lahko takto narychlo, tam je efekt casto slaby, zuby treba bielit postupne viac dni ak chces aby boli naozaj pekne biele. Kvalitne produkty = neznamena produkty za 20 eur, to je lacné. Produkt za 20 eur ti zuby urcite nevybieli. Ak by to tak bolo, mal by dnes biele zuby kazdy, ale nie je tomu zial tak, za kvalitu sa proste plati.

A dalej, produkty s násadkami su o nicom, kedze ten gel, ktory das do nasadky sa velmi mieša so slinami a gel sa tym prakticky neutralizuje = efekt prakticky nulovy - za tie peniaze sa to ale da aj dopredu ocakavat, 20 eur je na biele zuby proste málo...