Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?

Príspevok v téme: Dá sa objednať bielenie zubov aj u iného zubára?
brrrr

Poraďte mi prosím, chodím k zubárovi, ktorý nemá v ponuke bielenie. Dá sa objednať hoci aj mimo poisťovne na bielenie zubov niekde inde?
Aké máte prípadne skúsenosti, zvažujem túto možnosť, prípadne vyskúšať aj jeden slovensý prípravok za cca 20 eur s násadkami, ktorý predávajú v drogérii. Ďakujem vopred za odpovede!

maryen

Karina hlavne to neber, že keď doma, že je to bielenie nejakou sódou bikarbónou alebo niečím takým, to vôbec nie :D

lujziara

Presne ako tu už zaznelo môžu ďasná krvácať a myslím, že by to na tie zuby bolo naraz veľa, preto je tam odstup pár dní, ale to nevidím ako problém, práveže je to fajn. Ty dostaneš od zubárky termín a prídeš potom po dentálnej, už rovno na bielenie. Čo je super, že vlastne takéto bielenie ti stačí absolvovať raz za rok a je vidieť výsledok :) Prípadne ale ak by si veľmi chcela, tak ešte jestvuje aj možnosť domáceho bielenia, k tomuto odbornému :)

mimila

julka ja si myslim, ze nesiel neni to dobre ani pre toho pacienta, ani pre zubara, to sa asi nerobi dobre v takom pripade, ale nevidim dovod preco by mal byt problem, ked o par dni, ved to zase neni na cely den :)

Julka266

Preco to nie je hned? Pretoze po dentalnej hygiene sa moze stat, ze budu dasna krvacat a hned potom bielit by nebol vobec dobry napad, ak mam pravdu povedat neviem ci vobec nejaky zubar by do toho siel, ze hned ;)

9hajma0

tak predstavovala by som si to tak, lenze jak citam, tak to zrejme tak neni :/
lujziara to by mi nenapadlo, ze takto to musi byt, preco neni dobre to hned??

lujziara

Nie je to tak celkom mávnutím prútika, ja som mala rešpekt pred bielením, ale asi mesiac dozadu som si povedala, že pôjdem to skúsiť, najskôr som sa u pani Baňasovej informovala na to, či mi to nemôže nejako uškodiť, či to zubom nejako zlobu nemôže urobiť a ona mi vysvetlila aj to, že najskôr je treba aby zuby boli OK. Čiže preventívna prehliadka, prípadne vyriešiť kazy a takéto veci. Potom dentálna hygiena a potom je najlepšie o pár dní absolvovať samotné bielenie. Čiže nie naraz všetko ;)

mimila

hajma nemyslim si, ze sa to da niekde takto rychlo stihnut, aspon teda ja co viem tak pred bielenim treba absolvovat aj dentalnu hygienu a potom bielenie a nie je najlepsie ked je to akoze hned po sebe :/

9hajma0

ako dlho trva to bielenie zubov u zubara? to sa staci objednat a ja neviem za pol hodku to je vsetko hotove jak ma byt? alebo ako to cele prebieha?
rada by som o tom mala jasnu predstavu, ze ako to je ako dlho trva kym by som sa dostala k vytuzenym bielym zubom :D