Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

abcde

zdravim, takze mam to zasebou, bol som operovany 12 augusta v starej(univerzitnej) nemocnici v košiciach. operoval ma doktor Tomáš Beneš.bol som v celkovej anestezii, poistovna to vraj nepreplaca, iba extremne pripady.
Spolu ma vsetko stálo 650 eur !
samotna operacia ma vysla na 550e a vesta 100. s vysledkom som spokojny. po operacii som mal zavedene dreny, ale tie pripojene flase boli skoro prazdne takze na druhy den ma pustili domov. takze ak budete chciet, tak chodte tam, vysledok je vazne super. este to trocha boli pri prudkych pohyboch, ale je to stale lepsie a lepsie, ak sa budete chciet nieco opytat tak tu napiste.. :) stálo to za to

gynekomastia

ja idem asi ku MUDr. Ján Švehlík Košice, ak si pozries dole prispevok od docasny123 tak to tam pekne vsetko rozpisal

pseudooo

Tiež mám tento problém, pravdepodobne je to len pseudogynekomastia, keďže na sono bolo vidiet len minimálne náznaky žľazy, takže hlavne tuk.

Rozmýšlam ísť na operáciu do Košíc, prípadne Prešova.

Môžte niekto dať konkrétne odporučania, ku komu?

Ja som zatial pozeral týchto:
MUDr. Mahdi Nasab Prešov, MUDr. Viliam JURÁŠEK Košice, MUDr. Ján Švehlík Košice,
prípadne ešte v Šaci, ale tam neviem nikoho konkretného.

Máte niekto s nimi skúsenosti, koho by ste odporučili?

homie

Caute, neviem preco som to neriesil skor ale po precitani fora + nejakych clankov som sa rozhodol tiez pre zakrok. Mam 27 a registrujem to asi od svojich 13 tich, ked som bol mensi bol som relativne tucny :) ale aj ked som neskor schudol na cca 70 kil pri 190 cm aj tak to nebolo idealne - "myslim ako u beznych ludi". Stale som si myslel ze, ked schudnem tak to zmizne a nezmizlo, neskor som si myslel ze ked zacnem cvicit ale ani to :/. Najlepsie by to bolo riesit v zime aby som sa neparil v tej veste. Vie mi niekto odporucit niekoho konkretneho v zapadoslovenskom kraji, s kym ste mali dobre skusenosti? Najlepsie NR,TT,BA,DS - + cenu.
Kolko trva vysetrenie u endokrinologa a ako dlho sa caka na vysledky?
Dakujem

VAVA77

Andrej: ja si tam zlazu ani nic tvrdsie neviem nahmatat. som stopercent isty ze tam nie je nic ine ako len tuk. videl som uz nejake operacie na videu, "gundze" ake chirurgovia z prs vytahovali by si len pozeral. toto ja tam nemam.

anderj552

VAVA77 ak máš "nafúknuté" bradavky a ak sa ti niekedy (napr. v chlade zmenšia) to znamená že tam máš žľazu na 100%, ak by to bol iba tuk tak sa ti to z bradavkami nestane