Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

Alex12

John123 koľko dni po operácii si začal normálne fungovať bez bolesti napr. Niečo dvihnut ľahšie alebo proste bez bolesti fungovať ako keby si ani nebol operovany ?

John123

Alex12 Jazvy mi je vidno ale nie je to podľa mňa nič hrozne. Navyše mám contratubex,ktorým si ich natieram. Modriny som ani nemal poriadne, tie už sú aspoň 2-3 týždne zahojené, to isté aj chrasty. Okrem tých bradaviek to je také trochu.. neviem ako to nazvať, tvrdšie, ale mám si to masírovať. Ale aj to už pomaly prechádza.

aabbcc Tiež mám 22 takže viem o čom píšeš :) Tie bradavky beriem tak že každé telo je iné, niekto má žľazu väčšiu, niekto menšiu. Doky povedala že to bude ok, ale aj keby to nebolo tak by som neľutoval, lebo je to aj tak o milión percent lepšie ako to bolo.

aabbcc

jasne Johny je to neskutocna ulava :) tym komplexom som trpel dobrych 9 rokov. Teraz mam 22 jedine co banujem je ze som sa nato nedal skorej. JJ presne po 6 tyzdnoch sa moze zacat cvicit. Ja som tiez mal taky stahovaci obvaz, ale nosil som ho 3 tyzdne po operacii. A co sa tyka tych bradaviek ja ich mam normalne len v nich nemam este moc citu

Alex12

John123 A je ti vidieť este rany veľmi alebo ani nie ? A co modriny, už sa zahojili? Jediný problém ktorý máš je, že máš este trochu prepadnute bradavky? Vďaka

John123

aabbcc Je to úľava čo.. :) Konečne si človek môže zobrať tričko medzi ľudí bez toho blbého pocitu.. Ja idem v pondelok k doktorke tak sa jej opýtam. Malo by to byť cca 6 týždňom od operácie tak dúfam že bude mať viac času ako minule keďže som sa jej to nestihol opýtať (to s tým cvičením)

Alex12 Mne napríklad tiež vyoperovali žľazy ale vestu som vôbec nenosil.. Mal som asi 2 dni taký sťahovací obväz, ale ináč nič okrem toho som nemal. Rany samotné som mal prelepené asi 3-4 dni. No a neviem ale podľa mňa.. ja som cca mesiac po operácii ale na kúpalisko by som ešte asi nešiel. Ešte mám trocha prepadnuté bradavky nie je to ešte 100% zahojené. Ale najlepšie bude ak a opýtať potom na kontrole.

Alex12

Ahojte, chcem sa opýtať či stačí nosiť vestu po operácii aj menej ako 6 týždňov, či je možné sa ísť po mesiaci zhruba kúpať a plávať bez komplikácií,a či bude po mesiaci zákrok veľmi viditeľný? Mám zlazy o veľkosti cca bradavky, doktorka vravela , že to nieje veľké . Vopred ďakujem za komentáre od niekoho, kto s tým má skúsenosti .

aabbcc

John ja som 3 tyzdne po operacii dneska som bol na kontrole, lekar mi povedal ze este tyzden a potom mozem behat. A po 6 tyzdnoch po operacii sa moze zacat zlahka cvicit. Tiez uz som taky skysnuty :)

John123

Zdravím.. Tiež som mal gynokomastiu. Som cca mesiac po operácii a musím len odporúčať. Bola mi odoperovaná žľaza, ale som nadmieru spokojný. Rana sa síce ešte hojí a bradavky ešte nemajú ten správny tvar, ale to si ešte treba počkať. je to o 100% lepšie ako bolo, takže ak niekto váha s operáciou tak nech neváha a ide do toho. Stojí to za to. Nejak extra to ani nebolelo, samozrejme pohybové obmedzenia tam boli ale ináč je to v pohode.

Lne mám otázku.. Nevie niekto ako dlho po operácii sa už môže cvičiť? (aspoň beh) Nakoľko viac ako mesiac nič nerobenia a 3 kg hore :D vďaka