Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

BertaVertina

Dobrý deň, ak máte podozrenie na gynekomastiu, určite by ste si mali urobiť ultrazvuk mliečnych žliaz.
Bol som tu na ultrazvuku doktorpro.sk
vybavenie je prehľadné, lekári profesionálni, som spokojná

Borko42

Aj kamarát mal gynekomastiu ale neviem na ktorej klinike. Niekde v BA. Inak má to teraz super, len trošička vidno jazvy

M-ko

ja som si daval robit operaciu gynekomastie 2x, áno 2x!

1x bola statna - nemal som este ani 18, platila mi to poistovna. Bohuzial bola to len redukcia o 20-30%, doktor mi nechcel vyberat celu zlazu z neznameho dovodu, aj ked som si to vyslovene prial, aby mi to vybral cele. Bola robena "vraj" aj liposukcia. Ihned po operacii som nebol spokojny s vysledkom a ani cas to nezmenil. Mal som okolo 65kg cca a 174cm, bradavky boli stale vudute, kvazi som mal nadalej gynekomastiu, len mozno o tych 20-30% mensiu. Doktor ma upokojoval, ze to sa este casom upravi, no nestalo sa. Musel som zit dalej s gynekomastiou do mojich 33 rokov. PS: nebolo to len o hlave, vsade aj na internom atd. mi vraveli, ze to je gynekomastia (aj po operacii) cize so zakrokom v statnej nemocnici som bol maximalne nespokojny.

2x bola sukromna, tu som absolvoval teraz nedavno (stalo ma to cez 3000e), vyberali celu zlazu aj s liposukciou. Bolo mi povedane, ze pri prvej operacii, mi ani liposukciu nerobili, nvm co na tom je pravdy (ale vobec by som sa tomu nedivil), s vysledkom som spokojny, aj bradavky aj celkovo to vyzera ako normalny muzsky hrudník. Makal som pred operaciou polroka v posilovni, cize vyzera to konecne tak, ako som si to predstavoal. Nosim teraz este elasticku vestu, ktoru mi dali a dalsiu mensiu som si este doobjednal sam, kedze podla tabuliek som medzi S-M. Teraz mam aktualne 77kg (od prvej operacii som teda pribral 12kg, co je s vekom ocakavane)

Moje cenne skusenosti:
1.) pokial ste mlady, cvicte a nedavajte si to ani operovat, dovodom je vaha, ktora sa Vam urcite s pribudajucim vekom zvacsi ... Ja mam teraz 33 a pribral som cca 12 kilo, hoci som uz nenarastol.
2.) pokial si to davate robit, trvajte na odstraneni celej zlazy, nie len nejakej korekcii a podobne (co robili mne pri prvej operacii v statnej)
3.) nesmiete potom velmi pribrat na vahe, cize ak chcete, aby bol vysledny efekt co najelpsi a trvacny, musite to drzat okolo tej vahy na ktorej ste pri operacii (schudnut mozete, nabrat svalstvo takisto, ale pribrat 10kg, uz nebude mat dobry efekt).
4.) v sukromnej klinike som mal ovela lepsie pohodlie, sam izba, personal aj lekar boli na mna mily, bol som tam len 1 den, celkova uroven bola niekde uplne inde ako v statnej nemocnici, ak teda zarabate a ste uz v normalnom veku, urcite sa oplati najist si dobru sukromnu kliniku.
5.) noste poctivo elasticku vestu (v ziadnom pripade bez nej, len obviazany) a nenamahajte prsne svaly pocas liecby, aj to moze mat vplyv na vysledok

kapudrant

Neviem, ci to tu niekto este cita, no nahodou som sa k foru dostal spat po takmer 6 rokoch od operacie. Mozem povedat, ze moj niekdajsi problem je uz davnou hudbou minulosti, a takmer som zabudol na vsetky tie utrapy s tym spojene.
Okrem malickych jaziev, ktore si dodnes nikto nevsimol - vcetne priateliek (alebo teda nikto nikdy nic nepovedal, ani necumel), neostalo ani stopy. Vratila sa citlivost, a hlavne, nic sa nevracia do povodneho stavu (no v mojom pripade nebol problemom tuk - preto som mal aj operaciu preplatenu poistovnou ako odstranenie nezhubneho nadoru). Takze zakrok vrelo odporucam kazdemu, kto rozmysla.