Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

tajny

lukasko1596 ano mám zväčšenú aj bradavku, čo je najhoršie,že mám aj ženský typ postavy teda oblé boky a na stehnách sa mi ukladá viac tuku ako je pre chlapa zdravé. kdesi som však čítal že to nie je nedostatkom testosterónu, ale prebytkom estrogénov, čo mi je v konečnom dôsledku fuk pretože výsledok je ten istý. kde si bol u endokrinológa? apropo kto sa chce dať rezať odporúčam isť skutočne na súkromnu kliniku ja som to absolvoval na štátnej a vyzerám ako keby ma tam trafil šrapnel z granátu. ešte to ani cele nevyrezali tak druhú stranu som si radšej ani nedal tá je našťasti menšia
čaute

jaaa

v puberte sa na to daju brat este hormony, potom uz len plasticka chirurgia. (ja to mam tiez) Vraj, ked mate vovnutri tu zlazu, ze to nie je len tuk, ale ze sa normalne vyvinula ta zlaza, tak to preplaca aj poistovna. Ale mne hovoril endokrinolog, ze si to mam dat spravit ak, tak len na sukromnej plastike, ze tam to aspon spravia pekne ,ze nebudu jazvy. Ale nemam to take velke a vraj sa to da zamaskovat aj posilovanim.

lukasko1596

Ja mam 20 a mam gynekomastiu.
No gynekomastia nemusi byt sposobena hormonmi.Je dobre navstivit endokrinologiu, kde spravia uplny rzbor krvi a zistia, ci je nejaky hormonalny vykyv...
Ak je to tym(hormonmi), da sa to liecit.inac iba operovat.

Ja mam hormony uplne v poriadku, takze endokrinologicka vylucila hormonalnu pricinu...
A tiez ma to sem-tam pobolieva a zmensuje alebo zvacsuje sa to...
Ako to vyzera u Teba???...mas zvacsenu aj bradavku,akoby si tam mal viac tkaniva a vycnieva ti von???akoby bola v nej nejaka tekutina???...DIKI