Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

homie

Ahoj, ja som bol na konzultacii v euroclinic minuly tyzden. Cele by to tam vyslo asi na 1050-1100 eur. Lekar sa ma spytal ci som bol uz u endokrinologa popripade na tom sone ci kde a ked som povedal, ze este nie tak mi povedal, ze tak nema moc co so mnou riesit, ze si mam pobehat najprv to. Potom kukol a povedal, ze na mne sa to ako tak straca a nie je to vobec zle. Bol celkovo nejaky odmerany - nebol som z neho moc nadseny.

ikolan

Zdravím, objednal som sa na prvú konzultáciu do Eurclinic v TT(za dva týždne).
Tuto niekde na fore som sa dočítal, že to tam niekto absolvoval a vyšlo ho to cez 1000€. No nebudem sa tvárit, že neviem čo s peniazmi, čiže som zvažoval aj možnosť zájsť za mojou obvodnou lekárkou nech mi dá doporučenie k endokrinologičke a tá nech mi porobí vyšetrenia. Vôbec nedúfam v to, že mi povie že môžem ísť na operáciu ktorú mi poisťovna preplatí to vôbec len sa chcem spýtať či je tu možnosť????, že keď k nej pôjdem a porobí mi vyšetrenia, či ona má tu možnosť zaistiť mi tu operáciu v nejakej štátnej nemocnici, s tým že by som si ju zaplatil sám. Ako som sa dočítal na forach aj tu a ako mi logika hovorí v štátnej by ma to vždy vyšlo lacnejšie ako na takýto plastických a estetických klinikách. Ak by sa dalo mohol by sa k tomu vyjadriť niekto kto absolvoval takúto operáciu v štátnej nemocnici/zariadení ako dopadla, ako vyšla cenovo a AKO SI VLASTNE tú operáciu zaistil.. DAKUJEM :)

kepep

caute chalani. chystam sa tento rok na operaciu. mam pseudo a po precitani niektorych prispevkov som trosku na pochybach, ci do toho vobec ist, ci sa to opat nevrati.
Chcem sa opytat, ci mate niekto skusenost s dr. Paliatkom.
@ kusko, zaujimalo by ma, ci si tvoj stav este nejako dodatocne riesil, alebo si to nechl tak. vdaka za odpoved. moj email je: kepep10@gmail.com.

kapudrant

No tak vyse mesiac po operacii uz ani neviem, ze ma operovali. Vracia sa mi citlivost a jazvy mam minimalne.

Uz takmer tyzden po operacii som mohol bez problemov spat na bruchu, a aj by som na tu lyzovacku siel, byt snehu.

Nemal som ani ziadne modriny ani nic, teraz sa opalujem na slnku v tej australii - bez problemov

Takze moja skusenost je fajn, kto sa nevie rozhodnut, urcite odporucam. Nic ma to nestalo, bol som v nemocnici len jednu noc a za tyzden som bol schopny robit viac-menej cokolvek.

homie

Ja idem v piatok na prvu konzultaciu, tak uvidime ako to dopadne. Ak by to niekoho zaujimalo, budem informovat co a ako :).

lucifer123

Nazdar pripajam sa , mam to za sebou druhy den od operacie oper.ma v bb v novamede ,trvalo par rokov kym som sa ododhodlal, cvicenie ,dieta,nepomahalo v zime to bolo ok leto bolo peklo ,vybrali mi zlazu aj nejaky tuk nemal som to velke ale bolo to vidno.uvidim ako to bude vypadat po zahojeny zatial to vypada ok. A platil som 1000 ecok a dake drobne,izbu som mal sam ,aj veceru,ranajky pianko.tesim sa na leto a uz cem cvicit behat sedenie ma zabija

kapudrant

Tak pridavam sa aj ja k tym, co uz absolvovali zakrok. Pomohlo mi k presvedceniu aj toto forum.

Momentalne som druhy den po operacii na chirurgii na Kramaroch. Operacia prebehla bez problemov a odstranili mi obe zlazy, liposukciu mi nerobili. Dnes rano mi odstranili dreny a pustili ma z nemocnice. Mam vstrebatelne stichy tak ani do nemocnice uz ani nemusim ist. Inak v nemocnici boli vsetci mili, az na to, ze mi zbytocne pichali nieco na riedenie krvi, ale hadajte sa so sestrickou, ked ste pacient.
Kazdopadne, bolesti mam minimalne, mam to teraz cele zviazane obvazom a prelepene. Hned po prebudeni z narkozy som nemal problem vstat, alebo sa nejak hybat. Samozrejme, je to obmedzujuce, kedze to mam dost nasilno stiahnute, ale tak aspon uz viem, ake je to pre zeny mat korzet :-) A tiez to trochu boli, ak idem do nezvyklych poloh s rukami, ale tak svalu sa mi nedotkli a nema ma to preco nejak viac boliet, iba ak si natahujem kozu, alebo sa toho dotykam.
O dva dni to uz vraj nemusim mat zvaviazane, iba prelepene, a za desat dni by som mal byt uplne ok. Chcel by som ist na lyzovacku uz tyzden po operacii, tak uvidim, ako na tom budem.
Neviem, ako vy ostatni, lebo cital som tu, ze niekomu sa to hojilo aj 4 tyzdne, no mozno ste to mali horsie, ako ja. Ja budem snad uplne v poriadku do mesiaca, kedze odlietam na pol roka do Australie :-)

Uvidim, ako na tom budem za par dni, som zvedavy, ako to vyzera. Zatial, priznam sa, az taku zmenu nevidim, ale musim asi trochu aj schudnut a konecne zacat s posilkou. Kazdopadne, urcite to nebudem mat ako predtym, ked som mal vydute bradavky aj 3 cm von, ak mi bolo teplo.

K10

Ked ti odsali tuk alebo vybrali zlazu tak ti tam ostal ako keby volny priestor a ta vesta ti tu kozu pritlaca k telu aby ti neostala vysiet.Dufam ze si ma pochopil :-}