Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

K10

to:prco123
Ja som to mal prelepene takym velkym leukoplastom cez celu hrud 10 dni a potom som si to dal dole a odstrihol konce stehov.Jazva sa mi uz pekne zahojila sama,nicim som to nenatieral.Tiez tam mam vstrebatelne.Sprchuj sa stym leukoplastom a umyvaj okolo toho.

prco123

Takže mám úspešný druhý deň po operácii a chcel by som sa opýtať, ako ste si ošetrovali ranku a stehy? Mám vstrebávateľné prelepené leukoplastom, a neviem, či si tam mám ten leukoplast pri sprchovaní nechať, alebo ako postupovať?

Astley

K10 a môžeš mi prosim ta poslať na mail foto pred tým a potom?Tiez mam kombináciu pseudo a zľazu.dik
pm.kosice@gmail.com

K10

Takze ja som to mal od puberty asi 14r,kupalisko alebo do pol pasa sa vyzliect nehrozilo.teraz mam 30r a konecne som si nasiel cas a odhodlal sa ist si to vybrat.mam tyzden po zakroku,robil mi to pan doktor Peter Valdman v Presove.Kedze pracujem v zahranici dohodol som sa snim telefonicky na datume zakroku,mailom poslal foto a bolo.Rano som prisiel do ordinacie na 7mu,sestricka mi dala listok k internistovi,ten mi spravil predoperacne vysetrenia(krv,moc,tlak...)To je koli narkoze.Vysledky som doniesol spat k doktorovi a o 1nej som uz lezal na stole :).Mal som Pseudogynekomastiu aj zlazu mi vybral.Po narkoze stavy jak po dobrej party ale na druhy den uz ok :).v stredu si striham stychy,mam tam dake vstrebavacie,tak som zvadavy ako to vypada :).Stalo ma to cca 900e aj s tym internistom.Uz sa tesim na leto :) .Ak niekto nieco rad pomozem :)

prco123

Ďakujem :) Vybavoval som to pred mesiacom a mal som to vybavené za 45 minút s prehliadkou, sonom, a dohodnutím termínu operácie. Prišiel som na prehliadku s tým, že som nemal žiadnu dokumentáciu, ani žiadanku, ani nič... Teda doktor hneď volal kolegovi na sone, že potrebuje jedno urgentne urobiť... tak som išiel na sono, bolo tám snáď 30 čakajúcich ľudí, čo po mne tak čudne pozerali, že nemusím čakať :D ale to mi absolútne nevadí. Sono som mal asi za 10 minút, s tým som išiel naspať k doktorovi, ktorý sa ma spýtal, či to chcem invazívne rozrezať a odsať (klasická liposukcia), alebo neinvazívne zahriať a odsať, pričom ma upozornil, že je to samozrejme drahšie potom, ale to mi bolo v podstate jedno, lebo mi to platí mama :) Čakal som, že to bude niekedy v januári, februári, ale, že si ma vopchá niekde do rozvrhu, aby som v teple nepobehoval s vestou, inak doktorko veľmi zlatý :)

homie

No to je dost, snad tam za tu cenu budes mat setricky hore bez :)...drzim palce. Ako dlho si vybavoval veci okolo toho?

prco123

Ahojte, o dva týždne sa chystám na operáciu v BB... rádiofrekvenčne sa tuk rozpustí a následne odsaje. Dúfam, že mi to dobre dopadne, nakoľko to bude celé stáť 1670€, tak uvidíme :D potom sa každopádne podelím s dojmami :)

Dajin

Zdravim, mam 2 tyzdne po operacii a mam v prsnikoch take nieco ako stvrdnute tkanivo doktor mi hovoril ze to je ta vnuutorna rana a ze to zmizne mate s tym niekdo skusenost? Dakujem

sportovec0902

Ja som bol na konzultácii v septembri u MUDR. JÁN ŠVEHLÍK v Košiciach. Cena aj s celkovou anestézou a vestou je 860€. Ukázal mi pár foto pred a po. Vyzeralo to tam fakt na úrovni. V starších príspevkoch som našiel samé chvály naňho. Našetrené na operáciu už mám. Chcel by som to stihnúť na jar. No musím si to dobre naplánovať nakoľko budem mať celý január a február ťažké skúšky v škole a popri tom mi treba ešte vyrobiť aj napísať bakalárku. Snáď to všetko stihnem.

homie

nestihol som zatial vobec nic, momentalne kvoli praci...chystam sa do Trnavy...niekto tu na fore spominal ze u neho bol a mam to asi najblizsie