Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

VAVA77

Caute, ja mam podobny problem. nemam vsak zlazu ale iba tuk a vydute bradavky. zroka na rok sa to zhorsuje. o operacii uz uvazujem dlhsi cas ale zatial som sa neodhodlal. Vela sa tu uz toho popisalo, ale privital by som ak by niekto v bodoch napisal, co to vsetko obnasa a co vsetko treba absolvovat od zaciatku cez operaciu az po konecny vysledok. ako dlho vsetko trva atd. v Mojom pripade by som si vsetko platil lebo na Sk nemam poistenie. Dakujem.

Anthlon

Mám ten istý problém. A už ma nebaví večne sa hanbiť, nosiť voľné tričká. Tá operácia je 100%? je tam vidieť veľký rozdiel? .. LEbo ja mám tie bradavky naozaj obrovské. A prepláca niečo poisťovňa ? či tento druh operácie nie ? .. Dakujem za odpoved ;)

anderj552

docasny123 píšeš že ak niesu narušené hormóny tak je to na celý život to znamená že ak to má niekto kvôli "zlým" hormónom je operácia zbytočná a objaví sa to znova? vďaka

John123

Alex12 Prepáč že som neodpisoval, no mal som toho trošku viac v škole (štátnice) + iné veci.

Vidím že si po operácii, tak dúfam že ti dopadla dobre :) Čo sa týka toho trička tak to je individuálne. Keď ti odpadnú chrasty a budeš sa cítiť v pohode tak dalo by sa, ale myslím si že sa nemáš kam ponáhľať.

docasny123 to pekne zhrnul že čo to všetko obnáša. Ja som napríklad tú v vestu nepotreboval ani som ju nemal takže k nej sa neviem vyjadriť. Veľa vecí je individuálnych no v čom 100%-tne súhlasím je to že som sa aj ja na to mal dať skôr. Ale radšej neskôr ako nikdy. Ja som napr trička nosil hneď ale to obliekanie bolo náročnejšie, o tom niet pochýb. 7. bod úplne presne aj ja. Takže kto zvažuje, nech ide do toho. Stojí to za to.

cca 2 mesiace po operácii už robím všetko čo len chcem. Cvičím, behám, bicyklujem sa, oblečenie nosím také aké sa mi páči a nie také aby mi to čo najviac maskovalo cicky. Život pred a po sa nedá porovnať.

Vlado

Predám vestu, malo prepotenu, cistu. POuzivanu 5 tyzdnou.
Za 50 eur.
Pri operacii poviete ze mate vestu, a usetrite myslim okolo 100-120 eur ktore Vam za vestu učtuju.
Vlastna skusenost.

docasny123

ahojte,

kedze aj vdaka tomuto foru som sa aj ja odhodlal na operaciu tak tu prispejem skusenostou.

Mal som klasicky scenar - miloval som zimu a jesen a dazdive leto a na kupalisko uz ked som siel tak len rychlo vstat a skocit do vody a potom si lahnut naspat na deku. Nemal som to velmi hrozne ale po skusenostiach na ZS mi uz nikto nevyhovoril ze je to "ok". Uz ma to nebavilo tak som to zacal riesit, skoda ze nie skor ale lepsie ako nikdy.

Bol som u Dr. Svehlika v Kosiciach. nasiel som ho cez google lebo mal cennik na stranke (850 eur aj s anestezou sa mi zda aj s vestou) tak som si ho vybral.

pristup: uplne super, vsetko do detailu vysvetli, dohodne sa termin a vysetrenia ktore treba predtym. operuje este s jednou sestrickou, na sale je potom este jeho otec co robi uspavanie a jedna sestra cize 4 ludia vas vidia. lekar dviha aj v noci (druhu noc som mu volal o 5tej rano bo mi bolo trochu blbo, nebol ziaden problem)

predtym ale idete na rozbor hormonov, test stitnej zlazy, scan hlavy, ultrazvuk prsnikov - ten som bol v starej nemocnici - mila doktorka a len jedna mlada sestricka takze sa dalo vyzliect.
nova nemocnica - doktor na endorkinologii Felsoci (neviem ako sa pise) - pozna to, vie o co ide, netreba sa hambit, je mlady ale vsetko robi tip top a dosledne, odporucam! (tazko sa tam dovolat, menili linky a malo telefonistiek, najlepsie osobne tam ist a objednat sa, velmi setria na sestrach (ako stat setri) a tie nestihaju dvihat telefony!)

potom ak vam nenaju nezrovnalosti v hormonoch tak sa idem na operaciu (ak mate hormony v poriadku a nezacnete brat lacne veci v satni posilovni tak vam vysledok operacie ostava na cely zivot). Ak hormony v poriadku niesu tak sa zistuje preco je to tak a davaju sa lieky na upravu hormonov co niekedy pomoze aj pre zmiznutie choroby.

Operacia: rano na lacno, daju vam tabletku na upokojenie, potom par otazok a ste na sale, ani neviete ako a uz sa prebudzate po zakroku (nobelovu cenu tomu co vymyslel celkovu anestezu). Prvu noc ostavate tam, strazi vas starsia sestricka pri ktorej sa citite ako s vlastnou babkou - este aj zmenene dychanie v noci a uz je pri vas ci ste ok - velmi zlata!

Prve dni - nehybat sa velmi, nosit vestu, ak vas nieco stipe tak je to len hlupy leukoplast na kozi ( ja som sa bal co to tam som si spravil pri pohybe ale nic vazne to nebolo, len leukoplast).

Inac moze vam ukazat lekar potom aj foto odobranej zlazy a tuku - ja som tam toho mal celkom dost.

Ja osobne az po 5 tyzdnoch skusam spat na bruchu ale este citim bolest takze je to individualne ale zlepsuje sa to velmi. Este mam zltu modrinu pod jednym prsnym svalom ale mizne.

Na slnko vraj netreba ist kym jazvy nezmyznu uplne a ak tak sa natriet kremom opalovacim na tvar (maju lepsie zlozenie) aspon 30tkou ale ja to asi este neriskujem. Ak su modriny tak neist este na slnko vobec aby neostala farba koze ale to si nesom isty to len som guglil.

Co by som spravil inak ak by sa dalo?

1. siel by som nato uz pred 10timy rokmi a nie ako cca 28 rocny
2. daju vam tam jednu vestu - priplatte si za dve! - jednu berte ciernu a jednu telovu - zide sa vam to podla mna a viete aj kludne jednu prat a druhu mate na sebe. jedna je proste malo!
3. ak vam je zle a mate tlak v hlave a tak moze byt ze ta vesta tlaci na ladviny zozadu a ja som ju po 2 tyzdni dole proste nastrihol (aj tak tam nieje dolezita) a tlak sa ustupil a uz som vedel aj kludne spat. predtym som ju len "zroloval" aby netlacila dole kde nema, obcas sedi trochu blbo a treba sa s tym vyhrat aby sadla dobre.
4. urcite nie v lete - ale v zime tak mozno oktober na operaciu je naj - lebo ta vesta v horucavach musi byt peklo! a koza sa poti pod nou, to nieje operacia na jar/leto! (aj ked ja som mal stastie na ochladenie co bolo pre mna super)
5. kupit si oblecenie (aj pyzamo) co ma gombiky - prve 2 tyzdne tricko neobleciete cez hlavu ruky, nedate hore!
6. tazsie veci vyriesit predtym, potom uz toho vela prve 3 tyzdne nenanostite (balenia mineralok atd)
7. moj vysledok je super! uz chodim len v tricku von! zelam vam to iste a vela stastia!

Alex12

John123 A da sa po mesiaci v pohode ist po vonku bez tricka ci sa ist opalit bez nejakych velmi velkych viditelnosti ? ako chapem ze jazvy bude vidiet urcite trochu ale tak ci je to v pohode? a inak ked si po mesiaci cca urobil stojku tak si myslim ze to si dobre na tom dost :D

John123

Alex12 Tak úplne bez bolesti cca 4 týždne ale s takou miernou bolesťou ktorá sa dala v pohode vydržať cca 2 týždne po operácii. Ale tak po cca 3 týždňoch som v podstate fungoval naplno, len som samozrejme nemohol robiť nejaké prudke pohyby s rukami.. myslím napr. kompletne sa natiahnúť (napr ako keď robíš strečing pred cvičením a naťahuješ si ruky a pod.) a ani spať na bruchu som nespal asi tak 3-4 týždne po operácii. Ale po 4 týždňoch som už skoro napr urobil stojku na hlave takže tak.. :D