Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

RNG

Gynekomastia u muzov je vysledok prilis vysokej estrogenickych hodnot v krvi. Prispievasju k tomu aj rozne fytoestrogeny a chemikalie, co sa spravaju akoby estrogeny, napr rozne plasticizery, ktore sa puivaju do roznycyh lastickych hmot, najhorsi je ten, co pouzivaju do palstikov ktore davaju do vnutra konzeriev.
Samozrejme k tomu prispievaju napr aj umele vyzivy pre deti s obsahom soje, kde je dokazane, ze to je nielen goitrogen, ale aj celkove posunie pohlavnu dospelost az 4 roky. . Jeden z liekov ktoerym "ukludnovali" masove prilis zive deti, Risperdal , tiez sposobuje gynekomastiu, pozri na
www.google.com
Je hromada sudnych procesov okolo toho, pozri na
www.rossfellercasey.com

Kreon987

Zdravím chlapi tak aj ja som teda niečo prispejem a rovno sa chcem niečo spýtať. Mám 19 rokov a v pondelok som mal operáciu gynekomastie a posledné 2 dni (štvrtok, piatok) som spozoroval okolo úst vela bielych vyrážok. Na internete som našiel že oblasť okolo úst súvisí s hormónmi. Možno to bude tým že keď je nerovnováha hormónov tak sa to prejavovalo na tej žlaze a ked mi ju vybrali tak sa to začalo prejavovať na inom dostupnom mieste, asi. Ak ste to tak niekto mali rád by som vedel za akú dobu sa to dalo do normálu. Ďakujem za odpovede vopred.

bodyfit

Cawtw prosim vas chcel by som vas co mate uz operaciu /normalnej gynekomastie, nie pseudo/ dlksiu dobu za sebou poprosit o radu. Mam 2 tyznde po operacii vsetko sa pekne hoji odpadli mi uz aj chrasty ale v mieste odstranenia zlazy to mam tak stvrdnute na jednej menej na druhej viac je to normalne a kedy to zmizne??

VAVA77

Pozdravujem Vas vsetkych. Sem tam pozrietm na toto forum, ( asi je jedine ako tak zive na SK0 i ked ako niekto nizsie napisal nie je tu nejaka silan diskusia. Skoda ze sa neda spravit nejaka ina skupina viac viditelna napr na FB - ale tam to nie je anonymne). Takisto rozmyslam nad operaciou, no neviem sa k tomu odhodlat. Zijem mimo slovenska. nemam cas na obehavanie roznych oddeleni. Asi najvacsie problem je, ze neviem sa rozhodnut ku ktoremu plastikovi ist. Asi by som si to dal robit v BA. Vedel by niekto odporucit dobreho, naozaj dobreho chirurga, a takisto nemocnicu( aj sukromnu) ktora zariadi vsetko od A-Z. Ja ma psseudo. cize iba tuk. Ti, ktori to uz mate za sebou, davali vas to celkovej anestezy alebo iba lokalky?. Ze vraj vysledky su lespie v celkovej, ale zase su s tym spojene vyssie Rizika.Takisto, ze vraj sa to po case vrati. Bolo by fajn, ak by niekto vedel zhrnut, v bodoch, od prveho telefonantu az po rekonvalescenciu, co tov setko obnasa a cca casovy harmonogram..

mark Montana

bodyfit , mohol by si mi dať na seba kontakt mail ? alebo napísať mi na môj mail mmichalec837@gmail.com .. dlhšie ma už trápi tento problém a mal by som na teba pár otázok , vidím že s tým máš skusenosti..vopred ďakujem za pomoc.

sportovec0902

to bodyfit - mal si odporucenie od endokrynologa ze ti to preplatila positovna? mal si pseudo ci riadnu gynekomastiu?

bodyfit

Nazdar tak teda mam den po operacii citim sa dobre robili mi to v mama centre Sv. Agaty v BB bol som tam jednu noc po operacii a rano som isiel domov nemam ziadne modriny ani nic podobne su to malicke ranky ktore mam len prelepene levkoplastom porovnatelnej velkosti ako ked sa porezete na prste nemam ziadnu vestu ani nic podobne zakrok hradila poistovna platil som len 59e za nadstandart ktory tam podla mna naozaj je....

lucifer123

Sledujem toto forum nepribuda tu vela prprispevkov, aj ked uz mam po... Nemozem zanevriet na toto forum preto ze vdaka nemu som sa odhodlal na operaciu, aj ked som si povedal naco sem budem chodit ved uz mam pokoj ale bol by som sebec lebo vase rady mi tiez dobre padli.Uz mam 15 dni od operacie, este pockam 6dni a idem zacat sportovat aspon svihadlo, tienovy box ,kardio.Ak vas to trapi chodte na operaciu mna dlho odhovarala mama ze mi to nevidno ,ze vymyslam ,ze to neni vada ze su aj horsie veci a tak do kolo kym som sa nenasral a ppci isiel som si mohol som aj skor. a uz som si zvykol aj na tu vestu mam ju rad, mohol som si davno zohnat kompresne pradlo lepsi by som zamaskoval cez leto cecky ale uz to je fuk, a cvicte nezerte mastne ani ja uuz nebudem tak vela sil v boji ak daco piste ak budem moct pomozem