Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

aabbcc

za dva dni idem na operaciu, budem v celkovej anesteze, vybavovacky okolo toho trvali asi mesiac. Ked bude potom dam vam vediet ako som dopadol . . . snad to vide.

Vlado

Zdravím páni.
Chcem sa opýtať všetkých operovaných pred niakym časom, či Vám to ostalo aj po rokoch, alebo sa to vracia?
Presnejsie zdurene bradavky.
Mam tesne po operácii, zatial je to fajn, ale co o rok o dva, tri,...?

sportovec0902

Čau vahavy, mozes tu hodit nejake foto alebo nechat na seba nejaky kontakt? mal si pseudogynekomastiu alebo gynekomastiu? ja tam tuk nemam uz skoro ziaden ale viem si tam nahmatat dost velke zlazy o priemery asi 4cm, mozno to mi sposobuje to odstavanie. Najlepsie by bolo keby si mi tu nechal kontakt na seba, mozme pomenit foto ciciek, lebo tu to uz pomaly nikto neriesi iba ja to tu citam denne.

vahavy

caute chalani,

som niekdajší prispievatel, dlho som neprispieval.
som 15mesiacov od operacie a Bohužial musim skonštatovať, že sa mi zdá, že sa to vracia do povodnej podoby,Teda ani po operacii to nebol žiadny zázrak ale výsledok bol asi o 30percent lepsi.uz som to tu kedysi pisal.
Teraz mam pocit že je to lepsie ale už iba o možno 10percent.
Pamatam sa ako ma endokrinologicka varovala, že aj ked sa operacia podari efekt bude len dočasný ale ten tuk sa tam vrati a bude to to iste. Proste ona mi vravela, že na miesta kde už sú vytvorené tukové ložiská sa tuk lahko vráti. Ciciky nemam už take špicate ako pred tým, čiže v tričku to už nie je tak vidieť, ako pred operaciou, ale vyzliect sa na kupku(to u mna nehrozi)Strasne vela tuku mi tam dr Karovicova nechala aj napriek tomu, že počas operacie som jej dokola opakoval aby vybrala vsetko, no vela tuku tam nechala a mam pocit že nejaky este pribudol. Dost ma hlavne sere este aj to že ja mam velke bradavkove dvorce a ked mam bradavku skovanu, tak je to des.
Inak ked mam bradavku vonku(ked mi je zima napr)tak ciciky mam dobre.Proste tak dobre, že mozem sa vyzliekat,ale v tomto teple je to na kokot.tá bradavka ked je vonku tak tie dvorce sa mi zmrštia a je to o 70percent lepsie, ale to bolo aj pre operaciou, takže mam to lepsie ako po operacii, ale asi iba o 10-20percent.
Inak mam pocit že chirurgovia sa robia, že o gynekomastii vedia vsetko a operuju ju pravidelne,ale myslím si že sa len učia na nas. Možno výsledky operacii o par rokov budu mat ozajstný efekt.
Totizto som presvedčeny, že z 1000ludi po operacii gyneko, alebo pseudo sú s výsledkom spokojní maximalne 50 ludi.
Uplne najidealnejsie by bolo, keby bol nejaky mladý chirurg, ktorý trpí rovnakým problémom a ten by sa ozaj o tuto operaciu zaujimal a vymakal by sa a hlavne by chapal nas pacientov.

tolko som chcel asi po roku.
držte sa chlapi a nejak sa snazte ucit asi s tým žit. ja sa snažim, ale nejde to.uz len to že ked prichadzam k zrkadlu, tak moj prvý pohlad smeruje na ciciky a nie na ksicht ako každý normalny clovek.jedine co som rad, že mam frajerku a ju to absolutne netrapi moje ciciky, aj ked niekedy si robi zo ,na srandu, že mam vacsie kozy ako ona:-(((

sportovec0902

nevies si to sam nahmatat? ja mam 21 bral som protein ale len kratko ale tazko pvoedat ci sa mi to zhorsilo z toho