Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

nadejka

Ahoj Anndy005, myslim, ze pred kazdou operaciou sa robia vysetrenia a tam sa ukaze ci mas alebo si mal pohlavnu chorobu :(( a skratka je BWR - TPHA a RRR

anndy005

Ahol syfilis,nevieš mi prosím ťa povedať, či sa automaticky zisťujú pohlavné choroby z interného vyšetrenia (predoperačné), ktoré sa robia pred každou operáciou?Akými skratkami sú označené hodnoty pohl.chorôb?Ďakujem

syfilis

cau cau obavy,
ono to moze suvisiet a taktiez nemusi. su to proste afty,ktore sa ti tvoria.naj by bolo spytat sa svojho lekara. netreba spajat vsetko s touto chorobou ale zaroven treba byt opatrny.

NQ

Ahojte, pred nejakym casom sa tu preberal test na sifilis. Ake s tym mate nakoniec skusenosti? Do akej miery je vlastne spolahlivy. Pred pol rokom som mal vyrazku na penise, hned na to som siel na krvne testy a nic tam nebolo. Pytal som sa lekarky, ci nie je skoro na testovanie a ci netreba prist znova. Ta odpovedala, ze je to v pohode a znova prist nie je nutne. Ale podla toho, co tu citam, je dost mozne, ze tie testy boli robene fakt priskoro po infikovani (tyzden). Vyskyt vyrazky od vtedy opakoval aspon 3x. Ale vzdy len na predkozke plus minus na rovnakych miestach, ale bez inych priznakov (zdurenie uzlin, vyrazky inde, teploty). Ako to bolo u vas? Vyrazka sa opakovane objavovala? Miernymi bolestami klbov som trpel uz od nepamati a mierne riednutie vlasov moze ist s vekom. Tak som stale v neistote. Rozmyslam sa teda otestovat tymto testom a hned nato, ako ako bude cas, sa objednat znova na test krvi k lekarovi. Potom sem napisem i ja svoju skusenost. Drzim vsetkym palce.

syfilis

caute ludkovia.
po precitani vasich prispevkov rozmyslam nad tym ze vazne mozeme byt radi ze sme sa to dozvedeli skor ako sa nieco stalo. nahoda- mozes byt asi rad ze si nemal priznaky- ja som ich tiez nemal- teda myslim na tretie stadium. mal som priznaky tak asi len prveho a pritom som bol v tretom. mne sa tiez zda nerealne ze s mojou teraz uz manzelkou som viedol sexualny zivot celych 6 rokov a uz som bol nakazeny ked som zacal s nou chodit a ona bola ZDRAVA- co som tiez nechapal. a sex sme mali vzdy bez ochrany lebo uzivala antikoncepciu- tiez som sa pytal doktorov ako je mozne ze som ju nenakazil a dostal som rovnaku odpoved ako ste tu pisali ze asi ma SILNY IMUNITNY SYSTEM.
tato hnusna choroba sa siri velmi rychlo - dokonca moja lekarka mi povedala ze ma pocit ze uz je to ma pocit ze je to castejsie ako chripka- tak ja len dufam ze to nepride do toho stadia ze sa to rozsiri az prilis. asi si je vazne treba strazit skym spime. no ale co uz narobime. snad si to uvedomia aj ti 12 az 14 rocni.

adda111

no ved prave, a viete o tom ze je to take rozsirene ze sa tomu zachvilku zacne hovorit ze civilizacna choroba? nikdy neviete kto to ma, odkial to ide, pretoze tak ako sme si my mysleli ze sa nam to nemoze stat, sme predsa cistotny, nespime len tak s hocikym , nie sme promiskuitny.... a proste bum, stat sa to moze komukolvek, a ani nevie ako sa mu to stalo...

mamina 233

Ahojte nahoda a Aduska, nejako to zvladneme spolocne tym ze vieme ze tam niekde inde su dalsi ako my..Su obete a su luda ktori su vinny.Obetou je niekto kto lubi , doveruje .. a potom sa nakazi..Vinny su ti ktori podvadzaju svoje manzelky,manzelov,vyuzivaju prostitutky a bordely.A znicia cely zivot niekomu kto im veril.

Vernos je krasna cnost a keby toto posolstvo ide aj dalej svetom bolo by viac zdravych ludi...Ked sa vsak pozeram na mlade dievcatka ktore maju 12-14 rokov a sexuju vo velkom a s hockym a ochrana ziadna pytam sa ako tento svet skonci...

nahoda

mamina ja nenosim nenavist ani by som neublizil,co ked k tomu prisla ako ja,nahodou ani o tom nevedela?

to by bolo iba kvoli mne aby som vedel ako dlho som bol chory:(

drzim palce vsetkym s touto chorobou a aby sme vsetci boli ok a iny sa uz nenakazily,lebo NIKOMU ani najvecsiemu nepriatelovi neprajem prezit to co som prezil ja pri hospitalizacii!

adda111

maminka, jasne ze babetko bude zdrave , pretoze my patrime k tym ktory tuto chorobu nezanedbavaju , chodime pravidelne na kontroly a to je to hlavne
napisala si to fakt pekne ze ti tato choroba aj nieco dala, ako hovorim vsetko zle je na nieco dobre, aj ja som bola najprv asi rok, dva z toho v soku , denne som na to myslela , kazdu noc som sa modlila nech to zmizne, nech to nie je pravda, ale naucila som sa vazit si zdravie , presne ako to pises, niekedy som davala na prve miesto stastie ale dnes viem ze je to zdravie, naucila som sa odpustat ludom , nebudem tu predsa vecne, a hlavne dakujem mojej malej ktora sa narodila pretoze mi vlastne zachranila zivot. nebyt jej mozno dodnes neviem ze mam toto.
uz neodsudzujem ludi, a dokonca som zistila ze v mojom okoli to ma viac ludi a su taky ako ja, normalny , cize nie dialnicne prostitutky, co som si myslela ze len take maju tuto chorobu.
vela veci sa v mojom mysleni tymto zmenilo. a hlavne dakujem tomuto foru ze vobec je :) aj ked by nemuselo byt :(

Najčítanejšie články