Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

adda111

ahoj oux,

citala som si tvoj prispevok a prislo mi to tak trochu podobne mojmu pribehu, mne to zistili v tehotenstve, bola som sa liecit sice v trnave kde pristup lekarov a sestriciek na tomto oddeleni je viac ako len dobry, tam som sa vobec necitila tak ako u inych lekaroch. kedze ako tehotna som musela podstupit rozne vysetrenia a snazili sa zistit v akom stadiu to mam tak som obehala snad vsetkych doktorov. vsade na mna pozerali a chovali sa ku mne presne ako keby som prisla z dialnice... jedoducho akoby som bola handra. preplakala som vela vela noci, a cele tehotenstvo bola ako nocna mora. kazdy sa tesi na svoje babo , ale ja som celu tu dobu trpla ci bude vsetko v poriadku , a nastastie aj je vsetko v poriadku. mam krasnu zdravu dcerku. chodili sme sice na krvicku do prveho roka ale krasne vysledky mala.
je to hrozna choroba pretoze sa neda na to zabudnut, neda sa to vymazat, je to na cely zivot...
tiez som sa nakazila , lebo som lubila a nebola som promiskuitna, mala som svojho jedneho partnera...
ale vsetko zle je na nieco dobre, zijem s touto chorobou uz 5 rokov. a "vdaka" tejto chorobe som sa naucila nesudit ludi...
dokonca som zistila ze v mojom okoli to ma viac ludi. nie sme v tom sami. co sa stalo sa vratit spat neda , ale naucit sa s tym zit je vyhra. naucila som sa. ..

dakujem za toto forum, vdaka ktoremu mi je lepsie, viem ze nie som v tom sama, aj ked by som bola radsej keby toto nikdy neexistovalo...

janojan

Caute, Mal som sex s babou, ktora ako som neskor zistil si casto uziva. Je mozne dostat syfilis ked som mal kondom?
Zatial ziadne priznaky, co navrhujete.
Dakujem

miticka

Syfilis, moze sa teda stat ze by som z dalsieho odberu mala zle vysledky a isla nanovo na preliecenie? Ked som sa s lekarkou bavila o tom odbere povedala ze ak ho odmietnem a zacnu ma liecit uz mi ho nezoberu.. Neviem ci to platilo len na to liecenie alebo uz navzdy ze mi to neodoberu v buducnosti, kedze som to odmietla.. Zacinam sa bat toho co bude :( ale vdaka za vsetky povzbudive slova, ktore tu vsetci pisete!

Elizabeth191

Ahoj NQ, ja som test pouzila a jednoznacne mi potvrdil pritomnost bakterie. Ale suhlasim s tebou pri akomkolvek naznaku, vrede, obave OKAMZITE lekarovi!

NQ

Ahoj. Ako som slubil, tak sa chcem podelit so skusenostami s domacim testom sa syfilis. Prisiel dost rychlo, ma dobry navod a robi sa lahko. Vpich vobec neboli. Funguje ako tehotensky test na dve ciarky. Prva testuje pritomnost protilatok a druha indikuje uspesnost testu. Tak som tam supol par kvapiek krvi...preslo to cez prvu ciarku, ta sa neobjavila...super...ale potom som nevidel ani tu druhu. Po dni som sa pozrel na ten test. Boli na nom kadejake fleky a troska bolo vidno prvu ciarku. Tak som objednal hned dalsi a siel rovno aj na krv ku koznej. Druhy domaci test dopadol podobne ako prvy. Chvilku bolo vidno slabu druhu ciarku, potom sa to cele nejako rozpilo. Nastatie test u koznej dopadol negativne. Takze radsej doporucim ist na normalny odber krvi a nespoliehat sa na tuto domacu alchymiu.
Drzim vsetkym palce

Elizabeth191

Ahoj Daddo,
Krv som sice nikdy nemohla darovat lebo nemam 50 kg ale niekde som tu citala pribeh muza ktory zistil ze ma tuto chorobu prave z krvnych testov ktore mu robili ked isiel prvykrat ddarovat krv.
S urcitostou robia testy na vsetky mozne choroby aby sa predislo dalsim nakazam.

daddo30

ked chodim pravidelne darovat krv, tak tam robia testy.Myslite,ze tieto testy zahrnuju aj vysetrenie na pohlavne choroby?

syfilis

Elizabeth neboj. treba verit a dobre to dopadne.budes musiet absolvovat iste testy ale verim ze to dobre dopadne. zo srdca ti to zelam.

Elizabeth191

Ahojcek, ja mam po poslednych testoch tiez vraj syfilicku jazvu.Znamena to ze nie sme infekcny a sme "vylieceny" tak mi to povedala minuly tyzden lekarka.Ja som po prelieceny od minuleho augusta.Dufam ze tam uz nebudem musiet ist okrem dna ked budem cakat dieta.Uz teraz sa bojim:-( Prekliata choroba....