Štart do nového dňa

Príspevok v téme: Štart do nového dňa
lilliana

Aké potraviny sú vhodné na raňajky s prihliadnutím na to , aby som nebola po nich ospalá ale plná energie?
Čo si dať kedˇma aj potom prepadne hlad? Cukor som už zo stravy dávnejšie vylúčila cítila som potom otrasne.Radšej prírodný v ovocí.
Postupne sa snažím vylučiť aj jedlá z bielej múky´= ako cukor. Viem, že doteraz som sa stravovala nie najzdravšie. S prihliadnutím na to sa snažím prejsť na zdravu stravu postupne. A prečo zdravú?
Nechcem dopadnúť ako ti ľudia v OKINAWE
Som si vedomá toho, že človek sa zo dňa na deň nemôže stať vegetarianom, ak bol doteraz ALL ŽRAVEC I dem na to postupne. Tak poraďte

lilliana

Milá vrr:)
Pýtala si sa prečo šťavy, tak som ti napísala. Samozrejme je na tebe čo si dáš či minerálku, alebo šťavu.
Vieš, nemôžeme, nikoho odsudzovať a označiť, ako neschopne žuvajúceho chcela som ti len vysvetliť, prečo šťavy. A ak raz budem mať zoslabené žuvacie schopnosti - rada si tu šťavu dám:)
Trebárs vytrhli ti zub-máš zoslabenú žuvaciu schopnosť a potrebuješ jesť tak čo, dáš si šťavu:)

igris

a zabudla som , vlastna skusenost , ked zjem tri velke cele mrkvy, tazia ma a lezia v zaludku , 2 dcl stavy nie :), vyskusaj

igris

vrr, ma to logicke vysvetlenie, mozes zuvat mrkvicku ale nemusis si z nej zobrat vsetko to co zo stavy, na stravenie celej mrkvy potrebujes omnoho viac energie ako na stravenie stavy, tak si tu energiu usetris na nieco ine :), treba jest aj surovu zeleninu jasnacka, to som ti napisala len tak narychlo , mozem ti to aj z mudrych knih napisat s prislusnymi pojmami :)

vrr

Mila lilliana:) nechcem sa ta dotknut, ale co tak miesto ovocnej stavy dat si neperlivu vodu? a na ten hlad cele jablcko, celu mrkvicku, a k tomu cajik s citronikom? pokial sa neradis do kategorie neschopne zuvajucich ludi? samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine, chcela som vediet ci to ma aj ine logicke odvovodnenie nedat ci tu mrkvu celu ale ju rozmixovat, dakujem

lilliana

Opravujem: Milá vrr:)
Šťavu si odšťavíš pomocou elektrického odšťavovača. Ak je mrkva veľká tak ju pokrájaj na menšie kúsky a šupni do odšťavovača.

lilliana

Miiá vrr:)
Je jasné že zdrojom vitamínov a minerálných látok je ovocie a zelenina.
Surovú rastlinnú šťavu odporúčajú lekári pri rôznych druhoch chorôb.
V ovocí a v zelenine je veľa nestráviteľných látok. Tieto látky zvyšujú objem a hmotnosť nestrávených zvyškov v hrubom čreve. Zlepšujú jeho pohyblivosť čím pôsobia pozitívne na ľudí ktorí trpia zápchou.
Starší ľudia, malé deti ale aj dospelí ktorí majú zoslabené žuvacie schopnosti,chorí na srdce, ľudia majúci problémy so žaludkom, nemôžu alebo môžu len v malej miere konzumovať surovú stravu bohatú na celulozu.
V týchto situáciách sa radšej uplatňujú ovocné a zeleninové šťavy.

Šťavy nám utišujú hlad, chránia nás pred chorobami a pozitívne ovplyvňujú liečbu.
Stresy, hektická doba, zhon nám vplývajú aj na traviaci systém.
Prekonať toto všetko nám pomáhajú šťavy.
Šťavy obsahujú látky ,ktoré pôsobia odkysľujúco a protitoxicky na organizmus.
Pôsobia omladzujúco sú vhodné pri dietach a dopľňaní jedálnička pred operáciou aj po operácii, odľahčujú krvný obeh, urýchľujú látkovú výmenu. Takže milá vrr, keď si mám vybrať na uhasenie smädu limonádu, sladké farbené vody dám si radšej mrkvovu šťavu s citronom:)

vrr

no vy stavickari..niekto mi prosim vysvetlite ako odstavujete mrkvu. bo mne to vazne neslo. A vlastne, preco vobec odstavujete ked mozete tu zeleninu ci ovocie spapat cele?