Štart do nového dňa

Príspevok v téme: Štart do nového dňa
lilliana

Aké potraviny sú vhodné na raňajky s prihliadnutím na to , aby som nebola po nich ospalá ale plná energie?
Čo si dať kedˇma aj potom prepadne hlad? Cukor som už zo stravy dávnejšie vylúčila cítila som potom otrasne.Radšej prírodný v ovocí.
Postupne sa snažím vylučiť aj jedlá z bielej múky´= ako cukor. Viem, že doteraz som sa stravovala nie najzdravšie. S prihliadnutím na to sa snažím prejsť na zdravu stravu postupne. A prečo zdravú?
Nechcem dopadnúť ako ti ľudia v OKINAWE
Som si vedomá toho, že človek sa zo dňa na deň nemôže stať vegetarianom, ak bol doteraz ALL ŽRAVEC I dem na to postupne. Tak poraďte

igris

lilliana :)))))), nas sused vymyslel dokonca take pichacky proti holubom, tu je to fakt hrozne, jedno poschodie mame podkrovie :))))

lilliana

Ahoj Pišta:)
Jasné, poslúchnem a budem striedmejšia teraz v jedle..
Žalúdok som aj ja mala kedysi v keli... Aj celé trávenie.
Až v poslednej dobe sa to dáva do koľají.
Na žalúdok je aj dobrý čaj zo zemežlče Centarium erythraea. Mne aspoň pomáha.
Na žalúdok škodí aj priveľa stresu ten najviac narušuje tráviace procesy.
Ten svoj ubolený chrbát si natri mliekom Espoma – proti únave a bolesti. Ja som ho používala, keď som mala svalovicu z cvičenia. Akurát zapácha asi gáfrom. Potom je dobrá vaňa horúcej vody na uvoľnenie svalstva. . Zostala mi skoro plná náplň.
Keby tak fungovala potrubná pošta Tak ti ho pošlem:)))
Dobré je nahriať ten chrbát aj infračervenou lampou.

Prajem pekný dník a idem robiť ten nápoj:)

lilliana

Alternatíva na tie placky potrebujem:
100g sojových plátov
150g ovsených vločiek
Nálev: Do 200 ml vody pridám
2 slepačie bujony ,
vegetu bez chem. prísad, majoránku, čierne korenie.
Teraz vločky a pláty zalejem nálevom na 1 hod. aby zmäkli.
Potom to všetko pomeliem na mäsovom mlynčeku. Pomeliem aj 1 cibuľu s 3 strúčkami cesnaku a pridám 2 celé vajcia Dochutím, posolím podľa potreby. Prisypem toľko strúhanky, aby sa dali z toho formovať fašírky. Dobré je potrieť si ruky olejom. Obalím v strúhanke a opečiem.
Sú chutné .Zdravšie oproti mäsu.

Vyskúšam tie od Zánočky.
Januľka dík za dobrý tip.

zanocka72

Ahoj Lilliana,tak keď už všetcia varíme tak pridám aj ja jeden recept na fašírky/nie z ovsených vločiek/,ale z naklíčenej šošovice s tvarohom.Sú fakt dobré.Presný recept nemám ,varím dosť kreatívne a kombinujem do toho čo mi momentálne ide na chuť.Ale zhruba:1/2litra naklíčenej šošovice-2-3 dni,1 mäkký tvaroh,celozrnná múka ,1-2 vajcia,cesnak,korenie podľa chuti,celkom do toho ide aj predvarená mrkva na malé kocky nakrájaná.Spojiť,úplácať niečo ako fašírka,môžeš ešte nakonci v strúhanke obaliť a opiecť na oleji.Je to dobré s uhorkovým šalátom,kto jedáva prílohy tak ešte varené zemiaky s pažítkou.Dobrú chuť všetkým.

pišta

Ahoj, Lillianka. :)
S trávením som si svoje prežil v minulosti. Jeden z postupov, ktorý má asi najširší záber a pomáha takmer vždy, je zdržanie sa v jedle. Nejesť, alebo len málo. Čo najmenej kombinovať jedlá.
Čierny čaj, ktorí často lekári odporúčajú, je (pre mňa) problematický. Ak je trávenie narušen v dôsledku prekyslenia najmä čriev, pôsobí kontraproduktívne.
Široko spektrálny vplyv na (moje) trávenie má jednoduchý čaj – harmanček. Taktiež sa mi osvedčilo v takýchto prípadoch piť nápoje mierne teplé, nedráždia žalúdočnú sliznicu.
Pekný deň, príroda je na tvojej strane : ))

Alternativa

Lilli, tie ovsene vlocky do fasirok pridavas pomlete, podrvene, predvarene,...? Rada by som pouzila rovno odskusany sposob ich pridavania. Dakujem

Janulka

Treba jesť na raňajky hlavne veľa bielkovín. Nielenže majú veľké nároky na tráviace šťavy, ale majú určitý dráždivý vplyv na nervovu sústavu.Takže nehrozí, že budeš malátna. Ak to skombinujes aj s nejakou celoznou potravinou, budeš mať aj pocit sýtosti. Najviac bielkovín sa nachádza v mliečnych výrobkoch, vajíčku, kuracom mäse, strukovinách, rybách.

lilliana

Ahoj Pišta:)
Vďaka za recept.
Zajtra vyskúšam už sa teším. Skvelá kombinácia. Mne sa pripojili tráviace ťažkosti tak mi zajtra ten koktejl dobre padne.Mixované sa ľahšie trávi.Pozerám len 1 okom dobrú noc:)

pišta

Orieškové mlieko
--------------------
Cca 3dcl lieskových orieškov sa na hrubo rozmiksuje. Zalejeme 1l vlažnej vody a necháme postáť asi 2 hodiny. Potom rozmixujeme na drobno. Precedíme cez sitko alebo plátno, drť vyžmýkame.
Približne 2 dcl mlieka a dva menšie albo stredne veľké banány, kto chce trošku medu, rozmixujeme spolu a hneď podávame. Nápoj je tekutý, ale treba po piť po troške a „požuť“
Mlieko aj bez banánov má lahodnú chuť a pomerne veľa dobrého vápnika :)

igris

ahoj lilliana, tak zacala som grepovou stavou, riedim s vodou 1:1, potom som si dala dva banany, nakolko som bola veeelmi hladna /a musela som pojest hrst liekov/tak o desiatej som zjedla taku ciernu slnecnicovu zemlicku, vydrzala som cele doobedie bez kavy az poobede sa mi hrozne tocila hlava /asi z liekov/ a nemal mi kto zdvihnut tlak, nikto nehneval, som si dala kavu, ale v pondelok som vydrzala :) aj ked som chodila okolo kavovaru ako "hafan" :)