Štart do nového dňa

Príspevok v téme: Štart do nového dňa
lilliana

Aké potraviny sú vhodné na raňajky s prihliadnutím na to , aby som nebola po nich ospalá ale plná energie?
Čo si dať kedˇma aj potom prepadne hlad? Cukor som už zo stravy dávnejšie vylúčila cítila som potom otrasne.Radšej prírodný v ovocí.
Postupne sa snažím vylučiť aj jedlá z bielej múky´= ako cukor. Viem, že doteraz som sa stravovala nie najzdravšie. S prihliadnutím na to sa snažím prejsť na zdravu stravu postupne. A prečo zdravú?
Nechcem dopadnúť ako ti ľudia v OKINAWE
Som si vedomá toho, že človek sa zo dňa na deň nemôže stať vegetarianom, ak bol doteraz ALL ŽRAVEC I dem na to postupne. Tak poraďte

damaxy

kedysi som aj skušala oddelenu stravu,lepšie povedané ovocie na ranajky a až do obeda.Vtedy asi za mesiac som schudla 2 kg.Nešlo mi o váhu len som chcela vyskušat cosi nove.Doobedu vydržím vsetko horšie k večeru.Tie chute na všetko možné.Ale ja som nočný vták tak asi preto.Ja mám asi večer ranajky a ráno večeru.Mne doobedu tie chute spia,no čo s tým?

lilliana

Igriska, Broňka ste zlatunké.
Budem skúšať tie odporúčania od vás.
Týmto vyzývam aj ostatných napíšte, ako sa stravujete ,aby ste mali celý deň energiu Ešte raz vďaka

igris

To ovocie alebo ovocne stavy bude tusim riesenim pre viacerych :), len co s tym hladom :). Ked je moc "vlezly"/ten hlad/ tak o desiatej si dam graham s medom. Skus obcas vynechat ranajsiu kavu, ja to skusam cca 3x do tyzdna a uz mi ani tolko nechyba, ale ako si napisala chce to cas. Sme na jednej lodi :)

broňa

ja som vyskúšala oddelenú stravu a tam je princíp na raňajky iba ovocie.Môžeš ho zjesť koľko len chceš.Keď som oddelenú stravu dodržiavala,tak som mala energie až-až! Môhla som bežať do kopca a neunavila som sa.Neviem,či to bolo len raňajkami alebo celkovo správnym kombinovaním potravín.Inak,bolo to v lete a tak asi 70-80%stravy som mala surové ovocie a zelenina.
Jedlá z múky-hlavne kysnuté ako chlieb,rožky ..som úplne vylúčila-aj pre podozrenie z celiakie.A pomohlo mi to na moje problémy s črevom.