Štart do nového dňa

Príspevok v téme: Štart do nového dňa
lilliana

Aké potraviny sú vhodné na raňajky s prihliadnutím na to , aby som nebola po nich ospalá ale plná energie?
Čo si dať kedˇma aj potom prepadne hlad? Cukor som už zo stravy dávnejšie vylúčila cítila som potom otrasne.Radšej prírodný v ovocí.
Postupne sa snažím vylučiť aj jedlá z bielej múky´= ako cukor. Viem, že doteraz som sa stravovala nie najzdravšie. S prihliadnutím na to sa snažím prejsť na zdravu stravu postupne. A prečo zdravú?
Nechcem dopadnúť ako ti ľudia v OKINAWE
Som si vedomá toho, že človek sa zo dňa na deň nemôže stať vegetarianom, ak bol doteraz ALL ŽRAVEC I dem na to postupne. Tak poraďte

lilliana

Zanočka , ovsené vločky zbožňujem a robievam z nich spolu so sojou výborné fašírky. Sú ľahšie a nezaťažia organizmus ako mäso.

lilliana

Igris ty si aniel strážny ale neboj u nás už holuby nemáme prostredie je jak tak čisté:))) Mám taký džbánik s viečkom. To nemá chybu:) Ako si dnes štartovala:)

igris

ste si isty s tou vodou na balkone :)?, u nas sedia holuby na streche kusok nad balkonom a este ten prach , nechcem byt skareda :)

broňa

damaxy,dobrá otázka.Mala by som začať hned,ale myslím,že bude viac a lacnejšej zeleniny,ovocia na trhu a tiež v záhrade.

zanocka72

Ja sa rorbieham na celozrnnom rohlíku,paradajke a kúsku šunky ,alebo syra.Ak idem športovať dobrá je kaša z ovsených vločiek/varím ju pol na pol mlieko-voda/ trochu hrozienok a trochu škorice.Veľmi pomaly uvoľňuje energiu a to je skvelé.Deťom na to dám aj maslo,alebo šľahačku a kompot.
Na obed mám najradšej kuracie prírodné soté len lyžica olivového oleja a provensálske korenie k tomu zjem jeden ˇadový šalát -len tak čistý.

Alternativa

Ach Lilli, az teraz som si vsimla uvodnu vetu a cas odoslania. Tak to sa mi podarilo. Teraz si so smiechom urcujem pracu barova tanecnica - tak to by som si ani na slanu vodu nezarobila. Ved ja by som vychovavala tych alkoholikov, ako im to skodi a ako by mali detoxikovat pecen :D.O psikovi viem svoje, sme tiez psickari. Tak tito kamosi maju hodiny v prdelke alebo kde a pruzne ich modifikuju. Tie organove hodiny su zaujimave, netreba vsak nic bigotne /mozno s y?/ prehanat.

lilliana

Pekné svitanie:)
Ahoj Alternatíva:)
Priam idylka do nového dňa.
Pripomenula si mi moje vstávanie, keď som mávala nočné. A ráno som všetkým hovorila Dobrú noc A kto nevedel o čom točím tak sa pekne začudoval:)
A nebudeš mi veriť náš pes presne vedel kedy mám nočnú. Obšmietal sa pred odchodom okolo mňa a to som trebárs len pozerala telku takže ešte nevidel žiadne náznaky, že odchádzam. Len čučal pri mne a skučal a pozeral na mňa = pohľad do duše:)))Ten mal intuííciu. Bio hodiny = super nápad.
V tebe sa skrýva veľa zaujímavých tém:)

Alternativa

Startujem do noveho dna v pyzame a este so zalepenymi ocami s miernym hukotom odstavovaca. Uz niektore kamosky z fora vedia, ze si vytlacam stavu z grepu a citrona. Par minut po tom ide kavicka - ja viem, ze teraz ste sa zhrozili, ale som normalna, aj so zlymi navykmi :D. Ale ten start sa mi paci, hi, hi.
Aby som si to trochu u Vas vylepsila, rozpisem ranne tzv. biologicke hodiny:
5.00-7.00
v najvacsej cinnosti je hrube crevo. Je dobry navyk vyprazdnovania v tomto case, vyhybat sa stresu a zhonu, vhodne pit vela caju.
7.00-9.00
do cinnosti sa dostava zaludok. Velmi dolezite je v tuto dobu konyumovat vitaminy. Telo potrebuje byt v teple, preto nie je vhodna studena sprcha.
9.00-11.00
v cinnosti je slinivka brusna a slezina, nedoporucuje sa pit alkohol/vykricniky su v texte 4/.Vhodne je ovocie, med. Je to jedina denna doba, kedy je telo schopne stravit sladkosti. Vyhybat by sme sa mali velkej fyzickej cinnosti, mozeme podavat velke dusevne vykony. Okolo 11.00 nastava dopoludnajsi vykonnostny vrchol.
11.00-13.00
doba aktivnej cinnosti srdca. Nie je dobre ho zatazovat velkym mnozstvom potravy, nepit kavu. Nastava mierny utlm, pozor na urazy. Vhodna je prechadzka alebo kratky spanok.
Tak to su uz hore aj ti najvacsi sedmospaci a mame vsetci rano za sebou.

tina

caute baby,
tak ja prave presedlavam na kralovske ranajky ako v anglicku, normalny obed a na veceru poskromnejsie :D:D
Odkukala som to od mojho priatela, oni su tak doma nauceny, ze ranajkuju fakt bohato, obeduju uz by som povedala tak normalne alebo pomenej a vecera uplne lahka :-))