Štart do nového dňa

Príspevok v téme: Štart do nového dňa
lilliana

Aké potraviny sú vhodné na raňajky s prihliadnutím na to , aby som nebola po nich ospalá ale plná energie?
Čo si dať kedˇma aj potom prepadne hlad? Cukor som už zo stravy dávnejšie vylúčila cítila som potom otrasne.Radšej prírodný v ovocí.
Postupne sa snažím vylučiť aj jedlá z bielej múky´= ako cukor. Viem, že doteraz som sa stravovala nie najzdravšie. S prihliadnutím na to sa snažím prejsť na zdravu stravu postupne. A prečo zdravú?
Nechcem dopadnúť ako ti ľudia v OKINAWE
Som si vedomá toho, že človek sa zo dňa na deň nemôže stať vegetarianom, ak bol doteraz ALL ŽRAVEC I dem na to postupne. Tak poraďte

vrr

No vazne haluz. Nech hladam ako chcem tomto fore,nic o farbach som tu nenasla(okrem nejakej bielej plachetnici lol). No aspon som si vsimla, ze som tu konverzovala s viacerymi ludim, co som postrehla az teraz. Tak lilliana a Igris aj vam ide moja poklona.

igris

caute :), pocuvajte vy dvaja, ako recou to hovorite ? :), nieco musim ozehlit a potom sa pridam ak budem mat s kym :), ak nie tak Alternative popisem nieco o stavach

pišta

Ahojte :) Koláčik, ktorý ste popisovali, má dosť veľa koncentrovanejších bielkovín – tvaroh (tento vyvoláva často kyslú rekciu v žalúdku) + sója (má viacej bielkovín ako mäso) a vločky (tiež dosť bielkovín a koncetrovaný škrob). Koncetrovaný škrob po pečení sa sám o sebe je ťažšie stráviteľný.
Tu kdesi zrejme treba hľadať príčinu vášho pálenia záhy.
Mne sa podobné prípady v minulosti stali viackrát tiež. Vtedy je dobré čo najviac piť čistú vodu, aby sa rozriedili kyseliny a zdražať sa jedla. Pomáha tiež jednoduchá sóda bikarbóna.
Prvé jedlo „po“ by nemalo byť ovocie.
Aj tak sa mi páči, ako ste na to išli : ))

igris

ahoj Alternativa, naarychlo nieco napisem , slubujem ze sa k tomu vratim :)
. neviem kolko tej stavy do kopy si vypyla a ci si ju riedila aj to ti mohlo sposobit problemi, tusim si pisala ze si si kupila cervenu repu, ta je vraj velmi silna a treba s nou opatrne, lepsie je ju kombinovat s mrkvou, ale pre zeny je vraj vyborna :), este sa k tomu nabuduce vratim, v kazdej knizke to pisu trosku inak a asi aj kazdy clovek reaguje inak
. v tych plackach toho bolo viac nakombinovane, fakt teraz nestiham ti to vyhladat, ale keby sa chcelo Pistovy tak ten ti to urcite zdovodni co ako spolu ide koli traveniu :). Mam na krku oslavu a musim chystat veci, vela krajania :), trosku ta navnadim : na sparatko napichnut ananas a hrozno , moc dobreeee :) a efektne to vyzera, prajem prijemnu nedelu

Alternativa

Caute,
Igris, mohla by si nieco napisat o kombinacii vlocky-tvaroh resp. mlieko? Ved su bezne ranajky vlocky v mlieku. Fakt, ze po tych fasirkach opisanych v eseji :o) som mala paradnu zahu, co ja nezvyknem. Fakt je, ze som bola cely den len na stavach /postny den s tekutinami v nove/ a vecer sup 2 ks fasirok s hlavk. salatom, no neviem. To velke prekyslenie bolo z cohosi. Poucime sa vsetci, dik

pišta

Ahojte :)
Pekne ste sa porozprávali za tie dva dni, čo som nebol na webe : )
Lillianka, so pšeničnou šťavou nemám skúsenosti. Klíčky sú relatívne dobré, vtedy sa narušuje vonkajší obal, ktorý inak naše enzýmy ťažko vedia v surovom stave stráviť. Ja osobne by som dal prednosť klíčky pomlieť a pridať „trochen“ do zeleninového šaláttu.
Keďže naše schopnosti stráviť škrob sú relatívne menšie, toho škrobu a teda aj pšenice – dajme si pomenej. :)
Odšťavovať klíčky, stonky zeleru,..na to treba lis alebo špeciálny odšťavovač, pomalo obrátkový, ktorý je dosť drahý, ale vždy lacnejší, ako lekári : )
Ďakujem, že pamätáš na môj chrbát :)(aj keď sa ti musím priznať, že reumu už nemávam...) Inak ale tvoj recept je fajný :)