Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?

Príspevok v téme: Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?
tess

Dobrý deň, mám otázku na niekoho kto sa tomu rozumie. Chcela by som teraz v zime, ale aj všeobecne kvôli určitému ochoreniu začať užívať vitamín D. Vraj on rieši bunkovú imunitu a zároveň vraj napomáha predchádzať a rozpúšťať cysty na vaječníkoch.
Mám, ale dilemu ohľadom dávkovania, pretože v lekárni sa tento vitamín predáva, čo som sa informovala v 400 alebo 1000 I.U. na jednu tabletu, s tým, že denne sa užíva len 1 tableta.
Na internete som však narazila na názory, že vitamín D by sa mal užívať v množstve 2000 až 4000 I.U. denne, aby mal liečebný účinok.
Tak ako to teda je s tým užívaním? Keď na baleniach liekov píšu nepresahovať dávku (400 I.U.). Nechcem sa predávkovať a spôsobiť si zdrav. komplikácie (poškodiť obličky a pod.)
A ktorí výrobca je ten naljepší, všimla som si, že je aj vitamín D s ovocnou príchuťou, má takýto vitamín vôbec nejaký účinok lebo mne pripadá skôr ako cukrík.
A ešte otázočka čo sú to za jednotky označenie I.U. ?
Ďakujem pekne za odpovede.

tutri

*samija*
Tá kamarátka nedáva vôbec v letných mesiacoch..Ale ja Maťke dávam stále odkedy nám dr predpísala Vigantol a nakázala dávať po dve kvapky denne tak proste tak dávam..A nemienim riskovať a robiť nejaké pokusy na vlastnej dcére..Podľa mňa dr vedela prečo nám ho predpísala..Predsa len malá sa aj predčasne narodila a ja urobím maximum len aby bola zdravá..Predsa len doktori vedia toho omnoho viacej ako my.. :)

brunetka28

Vretienka a toto je chyba a čo ešte viacej nerozumiem, keď niekto si myslí, že solárkom docieli dostatok déčka. Ale tak my dospelí kadečo vymýšľame, len stačilo by zamyslieť sa prečo už deťom doktori déčko predpisujú a to by bola odpoveď na mnoho otázok :)

kmina

Hajma tak bolo aj pekné počasie, aj slniečka, ale už teraz máme jeseň, už to nebude ružové, už pôjdu teploty dolu vodou, tak sa musíme na to pripraviť :)

tutri

*9hajma0*
Ale ani sa nenazdáš a leto je preč a s ním je možnosť získať vitamín D zo slniečka..Teraz nastáva také sychravé obdobie kedy myslím že budeme mnohí oveľa viacej vitamínov príjmať a to nielen déčka..Kamarátka tá teraz napríklad po dvoch mesiacoch opäť začala dávať déčko dcérke..Lebo že už je čas..Každý podľa seba no..:)

9hajma0

kmina som zvedava, ci by si aj dnes napisala, ze leto je take nijake, lebo tie teploty vysoke mne teda uz idu krkom a to ich teda nejako vela nebolo :D

kmina

Vretienka a zatiaľ to ani s tým slnkom nie je nejaké perfektné, toto leto je také nejaké nijaké ešte.
Cez týždeň som akurát bola vybrať Vigantol v lekárni, lebo už nám došiel a nechcem aby sme vynechali ani deň :)

vretienka

CHRYZANTENKA ANO JE ROZDIEL V TOM. NAJLEPSIE BY BOLO KEBY SME MALI VSETCI DOSTATOK VITAMINU D ZO SLNKA, ALE TO JE LEN MOJA ZBOZNE PRIANIE. LEBO Z TOHO SLNKA TO NIE JE EASY DOSTAT AJ KED BY SME SA SLNILI NEVIEM KOLKO. LEBO OPALENIE, ANI SPALENIE NEHOVORI O MNOZSTVE VITAMINU V TELE.

martina.d

chryzantenka dlhodobé užívanie prináša so sebou podľa mňa len samé výhody a to nielen pre dospelých, ale aj pre deti, najmä netreba odignorovať to, že aj deti v prvých týždňoch života bez pochýb tento vitamín potrebujú :)

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.