Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?

Príspevok v téme: Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?
tess

Dobrý deň, mám otázku na niekoho kto sa tomu rozumie. Chcela by som teraz v zime, ale aj všeobecne kvôli určitému ochoreniu začať užívať vitamín D. Vraj on rieši bunkovú imunitu a zároveň vraj napomáha predchádzať a rozpúšťať cysty na vaječníkoch.
Mám, ale dilemu ohľadom dávkovania, pretože v lekárni sa tento vitamín predáva, čo som sa informovala v 400 alebo 1000 I.U. na jednu tabletu, s tým, že denne sa užíva len 1 tableta.
Na internete som však narazila na názory, že vitamín D by sa mal užívať v množstve 2000 až 4000 I.U. denne, aby mal liečebný účinok.
Tak ako to teda je s tým užívaním? Keď na baleniach liekov píšu nepresahovať dávku (400 I.U.). Nechcem sa predávkovať a spôsobiť si zdrav. komplikácie (poškodiť obličky a pod.)
A ktorí výrobca je ten naljepší, všimla som si, že je aj vitamín D s ovocnou príchuťou, má takýto vitamín vôbec nejaký účinok lebo mne pripadá skôr ako cukrík.
A ešte otázočka čo sú to za jednotky označenie I.U. ?
Ďakujem pekne za odpovede.

lantalia

Norvana mne vela dalo aj to, ze som sa s pediatrickou o tom bavila, ze vlastne pre deti aky zmysel ma vitamin D a preco je nutne aby ho mali dostatok. Lebo teda nemala som ani predstavu, ze dlhodoby nedostatok, co moze sposobit, to som len kukala ako puk. Preto som aj rada, ze nam Vigantol predpisala, ze som nemusela hladat nieco ine na trhu.

norvana

toto su hadam normalne vec nie? ved nik mudry z neba nespadol, u mna je to rovnako, ide o to, ze ked prides do kontaktu osobne s nejakym problemom alebo proste niecim tak ti to ovela viacej da ;)

matriska

DUSKA223

To tak bolo aj pre mna, to je tak so vsetkym, kym neprides na to aky to ma vyznam, kym nepochopis preco je to prospesne.

duska223

pre niekoho vitamin D bol podobne ako pre mna, ze len vitamin, ale ked som ostala tehotna tak som sa ovela viacej zacala zaujimat o to, co potrebujem ja a co bude aj dietatko potrebovat a vtedy som sa dozvedela, co moze malo decka sposobit a vela ineho, cize uz sa na vitaminy pozeram uplne inak

mimila

o takomto niecom som teda nepocula, ze by mohol pri takychto veciach pomoct, toto zabezpecit, podla mna ma ale velky vplyv hlavne na kosticky u deti a teda nielen to :)

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

9hajma0

spilba kazda sa na to inak pozerame, ja teda nevidim dovod preco by som si nieco sama vymyslala hladala, ked lekar ma s niecim skusenost a teda vie ze je to dobre a efektivne, tak preco by som mu mala odporovat alebo cosi

spilba

Samija ty sa nerozčuľuj :) Chybou je skôr to by som povedala, že mnohé sme tvrdohlavé a nechceme si dať poradiť. Myslíme si, že všetko vieme, no opak je pravdou. Preto ja si rada dám poradiť, keď viem, že niekto si niečím podobným prešiel alebo čosi podobné.

samija

mimila malym detom staci par kvapiek a vsetko je v uplnej pohodicke, ze maju dost, lenze nieiktore maminy aspon teda co pocuvam vo svojom okoli tak to beru tak ze tych par kvapiek je nic a to ani nemusia davat a to idem z toho do vyvrtky!