Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?

Príspevok v téme: Vitamin D - v akých množstvách ho užívať?
tess

Dobrý deň, mám otázku na niekoho kto sa tomu rozumie. Chcela by som teraz v zime, ale aj všeobecne kvôli určitému ochoreniu začať užívať vitamín D. Vraj on rieši bunkovú imunitu a zároveň vraj napomáha predchádzať a rozpúšťať cysty na vaječníkoch.
Mám, ale dilemu ohľadom dávkovania, pretože v lekárni sa tento vitamín predáva, čo som sa informovala v 400 alebo 1000 I.U. na jednu tabletu, s tým, že denne sa užíva len 1 tableta.
Na internete som však narazila na názory, že vitamín D by sa mal užívať v množstve 2000 až 4000 I.U. denne, aby mal liečebný účinok.
Tak ako to teda je s tým užívaním? Keď na baleniach liekov píšu nepresahovať dávku (400 I.U.). Nechcem sa predávkovať a spôsobiť si zdrav. komplikácie (poškodiť obličky a pod.)
A ktorí výrobca je ten naljepší, všimla som si, že je aj vitamín D s ovocnou príchuťou, má takýto vitamín vôbec nejaký účinok lebo mne pripadá skôr ako cukrík.
A ešte otázočka čo sú to za jednotky označenie I.U. ?
Ďakujem pekne za odpovede.

lujziara

Jamicka len horšie je, že veľa mamičiek neverí, žeby mohla krivica vzniknúť, že by sa práve u detí mohla prejaviť kvôli nedostatku vitamínu D.
Možno to je aj preto, že teraz už nejako nepočuť o deťoch s týmto problémom, ale to, že nie sú neznamená, že problém nejestvuje.

jamicka

Linda lenze malym detom, dojcatam vobec netreba takto merat hodnotu decka, to je uplne zbytocne oni ho potrebuju, to je viac ako jasne. Najma tie prve tyzdne, mesiace ide o to to aby nemuseli deticky celit krivici.

Linda123

m.youtube.com
Tu je to vysvetlené, treba najskôr si dať vyšetriť hladinu Vít D a podľa toho nadavkovat .
Ak je pod 30iu treba dávkovat 5000iu denne z jedlom !!! nakoľko je rozpustný v tukoch . Inkologicjy pacienti 10000-20000iz.

matriska

SPORENTA

Na mnoho veci clovek pride az casom je to normalna vec, no horsie je ked prideme na to na vlastnej kozi. Akurat mi nedavno kamaratka hovorila o nejakej znamej, ktorej syn ma krivicu a to som si myslela, ze uz je to problem, s ktorym sa velmi malo ludi stretava.

sporenta

matriska ale hovorila si si toto vždy?...lebo ja priznávam bez mučenia, že ja nie...ja som moc vitamínom nedávala váhu...no postupom času som pochopila, že to je veľká chyba a oni zmôžu veľmi veľa...

matriska

SAMIJA

Za mna by mala byt samozrejmost davat vitaminy tohto typu celorocne. Zabezpecia zdravie a spravny rast deti!

tutri

*samija*
Tá kamarátka nedáva vôbec v letných mesiacoch..Ale ja Maťke dávam stále odkedy nám dr predpísala Vigantol a nakázala dávať po dve kvapky denne tak proste tak dávam..A nemienim riskovať a robiť nejaké pokusy na vlastnej dcére..Podľa mňa dr vedela prečo nám ho predpísala..Predsa len malá sa aj predčasne narodila a ja urobím maximum len aby bola zdravá..Predsa len doktori vedia toho omnoho viacej ako my.. :)

brunetka28

Vretienka a toto je chyba a čo ešte viacej nerozumiem, keď niekto si myslí, že solárkom docieli dostatok déčka. Ale tak my dospelí kadečo vymýšľame, len stačilo by zamyslieť sa prečo už deťom doktori déčko predpisujú a to by bola odpoveď na mnoho otázok :)

kmina

Hajma tak bolo aj pekné počasie, aj slniečka, ale už teraz máme jeseň, už to nebude ružové, už pôjdu teploty dolu vodou, tak sa musíme na to pripraviť :)