Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
Swetlus

Ahojte, potrebovala by som poradiť... v poslednom čase som v jedení ako odtrhnutá z reťaze..dosť som pribrala...dnes som sa pozerala do zrkadla a nechápala som ako som mohla tak pribrať.. viem že najúčinnejšie bude cvičiť vo fitku a hlavne obmedziť niektoré jedlá...prijala by som pomocť od niekoho skúseného..vytvoriť nejaký jedálniček, čo jesť, čo nejesť... budem vďačná za všetky odpovede :/

Otto

namiesto čokolády si dajte mrkvu alebo jablko a večer pri televízii si radšej klepnite po prstoch. A jedlo si vždy nakladajte na tanier a nepridávajte si - budete mať lepší prehľad, koľko ste zjedli

Romanaaa

Mne pomohlo, keď sme začali chudnúť s manželom. Spoločne sme sa držali, aby sme po večeroch mlsali, chodili sme spolu behávať a vzájomne sme si pomáhali, aby sme to nevzdali. a obaja sme úspešne zhodili a beh sa pre nás stal príjemne stráveným časom vo dvojici

SSara

Pokiaľ nemáte nejaký zdravotný problém, schudnete jedine tak ak príjem bude nižší než výdaj - to znamená, že keď viac jete, musíte viac športovať. Najlepšie je dodržiavať pravidelné stravovanie 5 krát denne, nejes´t neskoo večer vylúčiť pečivo, sladkosti, mastné ťažké jedlá a veĺa sa hýbať. Prípadne možete pridať aj nejaké lieky na chudnutie, poraďte sa v lekárni. Alebo si zaplaťte osobného trenéra a dietologa a riaďte sa ich radami. Všetko sa dá, len treba chcieť

danielson33

myslim že tu je kopec dobre mienenych rad. Ak to chceš zjednodušene a priamočiaro napiš. no v prvom rade musiš chcieť aj niečo preto urobiť nie len sa sťažovať a vyplakavať

sannko

z mojich skusenosti. vyrad komplet sacharidy. ketonova ketodieta.
zvys prijem bielkovin a zdravych tukov.
ak to poctivo dodrziavas, prebieha ketoza a kila idu rychlo a jednoducho dolu

Gima

Keď lekári prikazovali ľuďom dodržiavať diéty s nízkym obsahom tukov predpokladali, že budú mať menej pacientov s ochoreniami srdca. Ukázalo sa však, že nevyvážená strava bola chybou. Nielenže poškodzuje cievy, ale vyvolala epidémiu obezity a cukrovky. Odborníci na výživu zatiahli brzdu a okrem prírodných potravín, ovocia a zeleniny začali do diétnych plánov zaraďovať aj živočíšne tuky.
Bez tukov to nejde

„Telu neprospieva veľa cukru, sladkostí, múky a nadbytok tuku, navyše s nesprávnym zložením mastných kyselín,“ hovorí MUDr. Peter Minárik. „ Bez tukov však nemôžete existovať, dôležité je vedieť, ktoré telu prospievajú a ktoré škodia.“
Losos, makrela, sleď

Polynenasýtené mastné kyseliny sa delia na omega-6 a omega-3. „ Väčšinou máte v strave príliš veľa tých prvých, sú v mäse, vo vajciach, v zelenine a v niektorých rastlinných olejoch. Získavanie omega-3 kyselín je ťažšie, pritom pozitívne vplývajú na činnosť srdca, pomáhajú znižovať riziko arytmií, pôsobia protizápalovo a chránia proti rakovine. Sú v repkovom a ľanovom oleji, zo živočíšnych zdrojov sú omega-3 mastné kyseliny v tučných morských rybách, ako losos, sleď a makrela,“ dodáva MUDr. Peter Minárik.

Kde sú

Polynenasýtené tuky - omega-6 mastné kyseliny sú v rastlinných olejoch, napríklad v kukuričnom a slnečnicovom, v pšenici a sezame. Polynenastýené tuky - omega-3 mastné kyseliny sú v tučných morských rybách, vo vlašských orechoch, v repke, v sóji.

sanko

Pohyb a strava, to je hadam jasne. Kazdy si musi najst co vyhovuje jemu, to je individualne. Je vela roznych diet, chce to sebazaprenie zo zaciatku, ale da sa zvyknut na vsetko. potom samozrejme pohyb, najdi si, co ti vyhovuje. Ja s mojou snubenicou sme zacali behavat skoro kazdy den - a to sme boli obaja uplne sportove antitalenty a potupom casu, aha, 5 km davame s prehladom, pre niekoho malo, pre nas akurat.
inak teraz mi to na boku vyskakuje reklama na keto diet, tak to tiez je jedna z moznosti. napriklad moja snubenica to tiez na zaciatku skusala a bola spokojna. su na to rozne nazory, no bielkovinova dieta ako je tato je dobry start k dlhodobejsiemu nabuehnutiu na zdravsi zivotny styl. aspon za mna tolko