Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
Swetlus

Ahojte, potrebovala by som poradiť... v poslednom čase som v jedení ako odtrhnutá z reťaze..dosť som pribrala...dnes som sa pozerala do zrkadla a nechápala som ako som mohla tak pribrať.. viem že najúčinnejšie bude cvičiť vo fitku a hlavne obmedziť niektoré jedlá...prijala by som pomocť od niekoho skúseného..vytvoriť nejaký jedálniček, čo jesť, čo nejesť... budem vďačná za všetky odpovede :/

Radka001

na problem s jedenim doporucujem xlsmedical, je to presne pre tie ktore si v poslednej dobe roztiahli zaludok. Bola som az prekvapena ze to tak zabera a utlmuje to chut do jedla

mala_sova

ahoj, ja som mala moznost to vyskusat, pravdaze popri cviceniu a jedalnicku to bol prijemny slepsovak, chutilo to dobre, je to prasok ktory netreba nijak tiedit ani zapijat, pravdaze vsetkemu treba cas, ale skor ci neskor pridu vysledky :)

patuli55

Ja som mala tiež strašné problémy s váhou. Teda nemala som nejak extra vysokú nadváhu ale prihodili sa mi aj iné zdravotné ťažkosti. Už som si naozaj nevedela dať rady. Diéty a podobné srandy nepodporujem, neverím tomu a aj tak je to vždy bež dlhodobejšieho výsledku. Do posilky som chodiť nemohla pre iné zdravotné problémy čo ma trápili. Hľadala som niečo účinné s dlhodobým efektom. A tu -- -odkaz odstránený- som našla tabletky thermacuts na chudnutie. Nemôžem si ich vynachváliť!!!!!! Strašne sa z nich teším. Objednala som si ich približne pred mesiacom a schudla som už 7 kíl!!! :-))) Samozrejme sa popri tom snažím dodržiavať stravu a chodím pravidelne von na prechádzky. Veľkú fyzickú záťaž si žiaľ pre môj zdravotný stav nemôžem dovoliť. Zo začiatku som sa veľmi potila a bola som smädná. To trvalo asi 2 týždne. No pochopila som, že z tela sa "vypotili" tie zlé tukové potvory a iné svinstvá, takže som sa týmto spôsobom len čistila. Teraz je to všetko v normálne. Ráno pred jedlom hodím 1 tabletku a počas dňa pijem dostatok tekutín. To je všetko čo musím urobiť aby som sa cítila lepšieeee!! A už je to aj na mne vidieť!! :-))

Gima

Ako s ňou zaobchádzať?

Špargľa by sa mala konzumovať v deň nákupu, najneskôr do 4-5 dní po ňom. Skladovať by sa mala v najchladnejšej časti chladničky s výhonkami obalenými vlhkou utierkou. Špargľa pri uskladnení v izbovej teplote totiž rýchlo stráca príjemnú sladkastú chuť a jemnosť. Pozor treba dávať aj na hlavičky, ktoré nikdy nešúpeme, ani neodstraňujeme. Ak si chcete šprgľu uchovať dlhšie, stačí, ak ju len očistíte, krátko sparíte vo vriacej vode a následne schladíte v studenej vode, potom ju vložte do dózy alebo mikroténového vrecka a dajte do mrazničky.
Prečo je zdravá?

Obsahuje vitamíny A, B1, B2, C, E a minerálne látky ako draslík, horčík, fosfor, vápnik a železo. Hlavnou zložkou je kyselina asparaginová, ktorá mu dodáva typickú chuť a arómu. Tá je dôležitá pre metabolizmus bielkovín, podporuje činnosť obličiek a urýchľuje proces vylúčenia škodlivých látok z tela.

Pomáha pri:

liečbe reumy
zápale nervov
cukrovke
chudokrvnosti
prostate
problémoch s trávením
detoxikácií organizmu

Ako ju pripraviť?

Pred varením špargľu poriadne olúpte škrabkou na zemiaky. Keďže sa varí hrubým koncom dole, hlavičkou hore, vhodnejšie sú hlbšie hrnce, v ktorých sa môže variť i "postojačky".Špargľu položte až do vriacej vody s trochou soli, štipkou cukru a vyskúšať môžete aj plátok masla, syra alebo citróna, ktorý uchováva farbu. Stonky môžete variť aj nakrájané na kúsky, no hlavičky pridajte do vriacej vody o niečo neskôr a po uvarení rýchlo sceďte. Zelený druh varíme 8 - 10 minút, biely o nejakých 5 minút dlhšie.

Ak chcete mať špargľu rovnomerne uvarenú, dajte vodu len do polovice hrnca, hlavičky sa pripravia aj v pare, pretože sú jemnejšie a hrubšie časti zse potrebujú o niečo dlhšie varenie a vyššiu teplotu.

Uvarená špargľa sa dá podávať na viacero spôsobov, či už ako príloha k mäsu a zemiakom alebo sa pridáva sa i do zeleninových šalátov. Taktiež z nej môžete spraviť omáčku k mäsu alebo cestovinám a výborná je i polievka.

Mnohí ľudia si robia aj šťavu z rozmixovanej špargle zmiešanej s vodou, ktorú popíjajú 2-3-krát denne v rámci detoxu alebo pri zdravotných problémoch.
Chudnite so špargľou

Vďaka veľmi nízkemu obsahu kalórií je veľmi dobrým pomocníkom pri redukčných diétach. 100 gramov špargle obsahuje len 17 kalórií. Môžete si ju pripraviť napríklad s vajíčkom či špenátom alebo si z nej uvariť polievku a uvidíte, že aj pri diéte sa dá jesť chutne a popritom zhadzovať kilá.

Katarina000

Ahoj :) Ak sa ti nedarí schudnúť za žiadnych okolnosti tak ti budem vediet poradiť :) a vžiadnom pripade ti nejdem ponukat nejake "spalovače tukov". Kludne mi píšte :)

Esster

Dietou som nemohla schudnúť ani ja. Vôbec to tak nešlo a to som sa mega snažila. Podarilo sa mi ale schudnúť keď som si dala viacej rýb do jedálnička a papriky a samozrejme čo sa týka pohybu dala som si kardiocvicenia a to plavanie a na posilovanie hot yogu ta je uzasna :) Pre podporu spalovania som si nasadila krabicku z xlsmedical.sk a pekne to slo nadol. Za necelých 6 mesiacov som dala dole takmer 20 kil a to je great

cicusik456

peps totalny suhlas niekedy treba prirode pomoct.. tiez som tip zeny co neschudne ani kilogram napriek tomu ze dodrzuje poctivo dietu... mne napriklad neskutocne pomohli tabletky garcinia cambogia brane nalacno.. niekto hovori ze je to hlupost ale ja som velmi pekne schudla vdaka tomu