Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

BJ_2

Tomas : nezmenitelnost bozieho zakona

"Tí, čo prijali túto významnú pravdu, pochopili svätosť a nemennosť Božieho zákona. Pochopili ako nikdy predtým význam Spasiteľových slov: „Pokiaľ nepominie nebo a zem, nepominie ani jediné písmenko, ani jediná čiarka zo zákona“ (Mat 5,18). Boží zákon je zjavením Božej vôle a prejavom Božieho charakteru. Preto musí trvať naveky ako verný svedok v nebi. Boh nezrušil ani jedno prikázanie, nezmenil ani jediné písmeno alebo čiarku zo zákona. Žalmista hovorí: „Hospodine, naveky pevne stojí v nebesiach tvoje slovo.“ „Všetky jeho príkazy sú spoľahlivé. Pevné sú na večné veky“ (Ž 119,89; 111,7.8). "

referaty.aktuality.sk

Tak si daj pozor na "domyslanie".

BJ_2

Tomas12345 , s typicky z krestanskych fanatikov, konkretne katolikov, pomylenych Bibliou. Clovek, ktory je takto fanaticky ovplyvneny Bibliou, nieje svojpravny, a postrada logiku.

Este raz... to nieje zrusenie cistych a necistych zvierat. To si domyslel clovek. Domyslel. Upozornujem ta, ze to co si urobil (a aj cirkev) je domnienka. A nie, rimskokatolicka cirkev nieje stelesnenim pravdy, ani cistoty ani Boha. Vies to podla toho, ze sa tam znasilnuju deti a podobne veci. Cize opat postradas logiku.
Navyse, si asi necital tuto knizku

www.databazeknih.cz

Tak sa zamysli... aby si si nahodou nezrusil dolezite prikazanie.

A co sa tyka liniek na lyzin... patraj patraj... a najdes. Nie, soja nieje jedina, co obsahuje lyzin z rastlinnej rise. Chces mi vyvratit ze sosovica ho neobsahuje, hej? A mam ti na to hladat lekarske clanky? Ved rozmyslaj, akym sposobom rozmyslas. Nieje to moja povinnost, moja povinnost je ta upozornit, zvysok si musis dohladat sam.

Ananaska

Ja som sa stala vegetariánkou z dna na deň a vôbec som neriešila čo ostatní.. jasne, že som mala šťastie, lebo mamka to chápala a brat sa k tomu v podstate nevyjadroval..babka na to mala svoj názor a otec to ani nebudem komentovať(vraj budem chorá, nebudem mať silu, vitamíny,,,atď,,s nim ale nežijem, takže je mi to fuk )
K tomu, že rodičia financujú stravu poviem len toľko, že práve to mäso, ktoré ona odmieta stojí najviac penazi... :D takže by mali byť radi. Nakoniec ved každé jedno jedlo sa dá prerobiť na vegetariánske a zvyčajne za par drobných, nieje to žiadna katastrofa.

Hlavne si stoj za svojím, ak to tak naozaj cítiš a mäso ti nechýba, nestaraj sa o to, čo ti ostatní vravia, je to tvoj život, zdravie aj rozhodnutie :) Skus im to ešte raz vysvetliť a hotovo,

daniela2

hmmm, o tom, že Boh existuje niet pre mňa žiadnych pochybností. Pozri sa na prírodu. Vieš si predstaviť, že by všetko vedelo tak dokonale fungovať, keby to neriadila Vyššia Inteligencia? My ľudia sa môžeme učiť o molekulách a DNA, môžeme napodobňovať a vyrábať umelé bunky, transplantovať orgány, ale nikdy nedosiahneme dokonalosť danú prírodou. Keď sú ľudia najinteligentnejší, prečo musia pacienti chodiť na dialýzu? Prečo sa im nemôže dať dokonalá umelá oblička? Prečo je každá oblička a každý orgán tak iný, že keď ho transplantujú inému človeku, musí brať lieky na potlačenie imunity, aby organizmus nový orgán prijal? Ja v tom vidím jasný dôkaz, že je to preto, lebo sme stvorení, a nie náhodní.
Druhá strana mince je, či je práve to ktoré náboženstvo to pravé, ale to sú už pre mňa nepodstatné detaily.

petroneta

tomas a ahjaj:
vysvetlenie beriem.
Tomas, normálne by sa človek nemal cítiť slabý ani keby si dal deň v týždni úplný pôst, a pil by iba vodu. Podľa mňa je to naozaj len vec zvyku a Tvoje obavy o zdravie sú prehnané, asi kvôli tomu, že píšeš, že si bol vážne chorý, to však nemusí znamenať, že sa to zopakuje, ak teda nemáš nejakú takú diagnózu.

Hmmmmmmm

Tomas12345 kde berieš to presvedčenie že Boh existuje veď niesu na to žiadne dôkazy. Nikdy ti nenápadne že čo ak je kresťanstvo ľuďmi vymyslená rozprávočka?

Tomas12345

dobreuz :

Má to s tým spoločné to že tu hovoríš o sebe akú dobrú stravu ty máš, a hovoríš tu že podváha nemá žiadne nežiaduce účinky, a tak ja ty len pripomínam že máš nedostatok draslíka, takže asi tie tvoje tvrdenia nebudú zcela správne. Z čoho máš teda ten nedostatok draslík ked nie z podváhy ?

ahjaj :

"Keby si nemal obavy o svoje zdravie, dokázal by si sa mäsa v piatok vzdať? "

Ano, dokázal.

petroneta :

Ahjaj to opísala správne, prečítaj si jej komentár a dostaneš odpoved. Zopár krát som mäso skúšal vynechat, napríklad že som si ho nedal na obed či večeru no cítil som slabosť, asi je moje telo na to až mco navyknuté a vysádzať mäso musím len velmi postupne.

To s tou chuťou je uplne odveci, mäso predsa nie je jediné jedlo ktoré je chutné, chutné su i sladkosti, chipsy a ostatné veci, ktoré by som na miesto mäsa mohol jesť, kebyže mi ide o chuť.

"Prečítaj si: Mt 25, 1-30 aj tam si niekto myslel, že veď keď niečo neurobí, je to v poriadku."

Lenže uvedom si už konečne jednu vec, to že človek v piatok je mäso nie je hriech, pozri si čo o tom hovorí cirkev, ktorá je Božím vyslancom tu na Zemi, okrem mäsa môže robiť človek i iné pôstne veci či skutky dobra. Ak to teda nie je hriech, prečo tak tvrdošijne na tom trváš aby som v piatok nejedol mäso ?