Chcela by som byť vegetariánka, ale...

Príspevok v téme: Chcela by som byť vegetariánka, ale...
smilee223

ale moji rodičia so zásadne proti. Nevedia ma pochopiť že to maso proste nechcem jest. A to mám uz 20 rokov a stále im prekáža, že sa chcem stravovať inak ako oni, vadí im že napr. v nedelu ked mavame na obed vzdy maso, ze ja budem jest nieco iné.

Uz 5 rokov sa stravujem celkom zdravo. Nejem ziadne klobásy, slaniny, udeniny, vyprázané... Doteraz jedávam maso tak 1-2 x tyzdenne aj to iba také na prírodno.

Velmi by som to maso chcela vylúciť z jedálnicka, pretoze mi ani moc nechutí a celkovo si myslím ze mi to neprispieva k zdraviu. Mozno práve maso môze za moje akné :(
A taktiež aj z etických dôvodov. Nechcem podporovať ten hnus ktorý robia na zvieratách, ktoré musia trpieť len pre biznis.

No lenze ako to vysvetlit mojim nechápavým rodicom?

Dakujem za rady ;)

Antisexx

Je pochopitelne nejest maso ked nam je z neho zle. Urcite je nejaka potravina z ktorej ta napina a teraz si predstav ze ju musis jest. Radsej nebudem jest maso akoby som mala slopat ci fajcit. To by mi uskodilo omnoho viac ako to ked nebudem jest maso, to je podla mna otazne.

BJ_2

Tak sa pozrime na RKC
Tomas12345

www.youtube.com

pises: "Evanjelium podľa Matúša 16:18
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Petrova cirkev je dnešná katolícka cirkev. Z veršu je jasné že katolícka (Petrova) cirkev dostala od Boha určitú autoritu a pekelné brány ju nepremôžu, to znamená že sa v nej bude nachádzať Duch Svätý a bude to tá pravá Božia cirkev."

Toto je ta cirkev a jej hlava, ktoru pekelne brany nepremozu? Nevyzera to tak. Katolici napachali uz dost zla, a dalej pokracuju, falosni kardinali a papezi hrajuci na dve strany, pre slobodnych murarov v pachani zlocinu, genocidy, obeti na detoch, a sexualizovani spolocnosti, a porusovania, co Jezis povedal. Preto, budu zosadeni, ako ancikristi. www.martinus.sk

Pravy krestan uz ani nemoze schvalovat katolicku cirkev, musi sa za nu hanbit.

Bohatier

BJ_2, dik za posunutie zaujimavej informacie (aminoacid pool).

K ziskavaniu B12 - co si myslis o sposobe ziskavania B12 zo zivotneho cyklu bakterii zijucich v nasich crevach? Ono v podstate tieto male zivotne formicky nam toho poskytuju ovela viac a preto je dolezite sa one aj nalezite starat (doslova povedane si ich hyckat). :D Isto vies ze nevhodna strava lieky a ine poskodzuju rozmanitu druhovost tychto pre nas vzacnych formiciek zivota a preto aj trpime na rozne variacie chorob (lebo nedostatok urcitych zivin) takze z toho vypliva ze nie kazdy by sa mohol vzdat pojedaniu napr. masa alebo ineho zivocisneho materialu a nasledne "mat TU moznost generovat o trochu menej sebeckosti a agresivity".

BJ_2, nechcem sa hrat na pravnika :D ked uz si to s tomasom nacrtol. Je vobedz mozne dostat vsetku krv z masa pred konzumaciou? A ked citujeme z knih (tak napriklad kazda kvapka krvi ktora ostava v mase sa udajne na nas prejavy sposobom ze prevezmeme "charakterove vlastnosti a dusevne danosti" zvierata ktore sme prave skonzumovali (hadam len filozofia:D)!?

dobreuz

„Ano, je mi ich luto, som proti týraniu zvierat, malo by sa prísne kontrolovať a robiť prehliadky aby nikde nedochádzalo k zlému správaniu sa k zvieratám.

Ale pochop aj to, že ked tie zvieratá neulovíš ty, tak ich uloví niekto iný, Príroda už tak funguje že mäsožravci pojedaju bylinožravcov. Ak teda chceš uchrániť tieto zvieratá, musel by si spraviť velku ohradu a oddelit bylinožravcov od mäsožravcov, i ked vlastne ono potom by mäsožravci aj tak zomreli pretože by nemali čo jesť.“
Zase spletáš hrušky z jablkami, lev alebo iné mäsožravé zvieratá nemajú na výber, ich žalúdok nič iné nestrávi, takže nemajú na výber. Ľudia však môžu jesť všetko okrem mäsa. Pozri si potravinovú pyramídu a zistíš, že mäso je takmer nepotrebné :) Inak tie levy, gepardy, atď. lovia iba slabých jedincov, čiže sa starajú o zdravie prírody a o rovnováhu, to len by the way :)
A že ako viem či mám v poriadku žalúdok? Starám sa oň, dokážem zjesť aj 300 g orechov naraz alebo vypiť aj 1,5 l mlieka naraz takže asi funguje, lebo toto nedokáže zjesť nikto :) A vieš čo je najzaujímavejšie? Že tu neustále machruješ, ale pokiaľ sme Ti to nepovedali neviem koľkí, tak si bol v tom, že keď človek príjme menej energie ako zo seba vydá tak odpadne, čo je najväčší blud pod slnkom, pretože jedine tak sa chudne, vytvorením kalorického deficitu a Ty nevieš ani takú základnú blbosť tak ako môžeš niekomu radiť preboha? Veď Ti chýbajú základné znalosti! A nakoniec: robíš to úmyselne, alebo čo? Že furt píšeš Ty namiedto Ti, veď to vie už aj prvák na základnej!!

dobreuz

Tomas12345 to Ty veríš všetkému čo čítaš na internete, BJ_2 napísal, že všetko vyskúšal na sebe a ja robím to isté. Božeeee a to že niekto má niečo vyštudované a čo? Veď aj tak v škole sa iba biflia poučky z knižky a prax nulová a obvodný lekár vie tak prd o strave, gastroenterológ to je už iné. A s tým, že lekári mnohých „dokazia“ je tiež pravda, len do každého chcú hádzať tabletky, pričom takmer vždy sa dá vyliečiť prírodnou cestou. Lekári len nahrávajú farmaceutickému priemyslu, toť vše. Keď sú lekári takí super, prečo Ťa nevyliečili? To Tvoje údajne choré srdce? Prečo si v takom zdravotnom stave?

SofiaElla

Tomáš, dezinformácie šíriš ty. Ježiš nikdy nič nespísal. Ježiš nikdy žiadnu cirkev nezakladal, tak preBoha, prestaň blúzniť. Už mi pripadáš ako ten poslanec Blaha, čím viac klamstiev, tým lepšie. Daj si v prvom rade dokopy históriu a náboženstvo, potom si trochu naštuduj dejiny, potom sa občas zaujímaj o vedu.

Tomas12345

dobreuz :

Co máš zas s tým prekyslovaním, poslal som ty názory viacerých odborníkov z medicíny ktorý sa vyjadrili že je to mýtus, aké dalsie dokazy ešte potrebuješ ?

A rovnako tak je to i s mäsom, ako može skodit zaludku ked clovek je tvor všežravý a teda prisposobený i na jedenie mäsa ? Z vedeckých prác sa zaznamenali vyššie zdravotné problémy v spojení s jedením červeného mäsa.

A ako vieš že máš v poriadku žalúdok ? Bol si na vyšetreniach ?

Vysoké dávky C netreba, pretože väčšina sa aj tak vylúči z tela obličkami a telo prijme len dennú dávku a možno trochu naviac, v prípade že je v strese.

Ano, je mi ich luto, som proti týraniu zvierat, malo by sa prísne kontrolovať a robiť prehliadky aby nikde nedochádzalo k zlému správaniu sa k zvieratám.

Ale pochop aj to, že ked tie zvieratá neulovíš ty, tak ich uloví niekto iný, Príroda už tak funguje že mäsožravci pojedaju bylinožravcov. Ak teda chceš uchrániť tieto zvieratá, musel by si spraviť velku ohradu a oddelit bylinožravcov od mäsožravcov, i ked vlastne ono potom by mäsožravci aj tak zomreli pretože by nemali čo jesť.

Tomas12345

BJ_2 :

6)

"Takze za a) Nemas dokaz ze to povedal. Nemozes si na tom postavit celu svoju vieru, lebo si tam nebol, a nevies co sa tam dialo. je to len tvoja viera, ze to tak funguje, ze katolicka cirkev je ta, ktoru zakladal Jezis. Historia tak tomu nenasvedcuje."

Toto je neskutočná dezinformácia. Takže biblické verš ktoré ty vyhovuju, v tých nevidíš pochybnosti že ich Ježiš povedal, ale akonáhle sa objaví biblický verš ktorý nepasuje tvojmu názoru tak už ten biblický verš je podla teba vymyslený. Naozaj neviem čo ty na to mám povedať. Skús sa nad tým zamysliet o čo sa tu vlastne pokúšaš.

Ježiš to povedal jasne, že Petrovu - katolícku cirkev, pekelné brány nepremožu, ak tomu neveríš potom popieraš Ježišove slová a tvdíš že Ježiš klame.

7) K tej knihe, Ježišovým slovám neveríš, ale viac veríš tomu čo napíše nejaký človek v knihe ? Toto myslíš vážne ? Veríš viac slovám nejakého človeka než Ježišovým slovám ?

Kebyže si zájdeš do katolíckej cirkvi a nájdeš si kontakt na 100 katolíckych exorcistov, tak myslím že 99,9% ty povie že v katolíckej cirkvi sa nachádza Duch Svätý a 0,1% by možno povedalo dačo iné. Ty si však vypočuješ len výpovede tých 0,1% exorcistov, a výpovede 99,9% exorcistov odignoruješ.

8) Uz som ty vysvetlil na biblických veršoch že kresťan vegetariánom byť nemusí, a Ježiš nečisté jedla zrušil. Dal som ty už na to daný bilický verš kde je to jasne napísané.

Dalsi biblický verš ktorý to potvrdzuje :

"A zaznel k nemu hlas: Vstaň, Peter, zabíjaj a jedz! Sk 10, 13 14 Ale Peter povedal: Nie, Pane, pretože som nikdy nejedol nič poškvrnené a nečisté. 15 A aj druhý raz zaznel k nemu hlas: Čo Boh očistil, to ty nemaj za poškvrnené! 16"

Sk 10 : 13 - 15

9)

Nebol preukázaný priamy vztah medzi rakovinou a jedením mäsa. Mierne vyššia incidencia sa zaznamenala len u jedení červeného mäsa a to pravdepodobne preto že červené mäso obsahuje viac železa, a zvýšene hodnoty železa zvysuju incidenciu rakoviny.

10) To video mi nejde otvorit, chce to odo mna nejaké prihlásenie, ale asi viem o čo ide. Máš na mysli neludske správanie sa ku zvieratám na farme. Ano, treba s týmto niečo robiť, a urady by na to mali dohliadať a prísne trestať, ale akú vinu na tom nesieme mi čo jeme mäso ?

Tomas12345

BJ_2 :

Ty neskutočné dezinformácie šíriš.

1) Ano verím lekárom, pretože oni to čomui sa venujú maju riadne vyštudované a maju za sebou i výsledky narozdiel od teba čo si prečítaš niečo na internete či v knihe a prehlasuješ to za jedinú a tú pravú pravdu.

Povedz človeku s neustupujucimi teplotami a zápalmi v tele nech nejde k doktorovi, ale dá si namiesto antibiotík cesnak.....
Iste, všetci lekári sa spykli aby mohli vedome ubližovať ludom.. to je tak nepravdepodobné že to je až naivné v to veriť.
Zato že ty si mal negatívnu skusenost s lekármi ešte neznamená že to má tak každý, pozri sa na to štatisticky kolkým ludom pomohli.Za uspesnostou lekárskeho liecenia stoja vedecké výskumy a množstvo vyliečených pacientov, narozdiel od tvojho sarlatanskeho liečenia kde žiadne štatistiky neexistujú. A co je na tom že lekár dostáva plat ? Predsa z niečoho žiť musí, robotník si totiž zaslúži svoju mzdu.
Post v Biblii neslúžil na liečenie ale na pokánie. Vyhladaj si posty v Biblii.

2) A ty si snád naozaj myslíš že Boh nechal drtivú čast ludí nesprávne pochopiť svoje učenie zatial co to správne učilo pochopilo len niekolko ludí v nejakej neznámej sekte ?

3)
" Pretoze vyuzivas, ze Biblia nieje pisana jednoznacne, je tam velky priestor na svoje vlastne vysvetlenie"

A toto je presne ten dovod prečo existuje viac než desiatka krestanských siekt každá s iným učením, pretože vela jednotlivcov si tu Bibliu vyloži podobne ako ty podla seba. A práve kvoli tomuto dal Ježiš Ducha Svätého do katolíckej cirkvi, pretože ona jediný dostala ten dar správne vyložiť Božie slovo. Výsledkom je preto jediné správne učenie katolíckej cirkvi a nie vznik desiatok kresťanských siekt.

4)

"To, ze si Jezis dal baranka, mozno si dal maso par krat v zivote, aby hosta neurazil. A pomimo toho bol vegetarian. Vies, ako casto konzumoval maso vobec?"

Toto je ukážka toho ako si človek domysli niečo čo v Biblii ani nebolo napísané. V Biblii sa len píše že aj Ježiš jedol mäso a ty si sám domyslíš proti logike že bol vegetarián. A mimochodom to bol Ježišov návrh jedenie velkonečného baránka, takže o žiadne neurazenie hosťa nešlo, prečítaj si tú Bibliu ešte raz ! Rovnako tak kazatel Ján jedával kobylky, aj apoštoli jedávali často ryby.

5) Ty tvrdíš že sa dá tých antinutrientov zbaviť takže dokazne bremeno je na tebe a nie na mne. Velmi lahko sa chceš z toho vyhovoriť aby si nemusel nič dokazovať.

Nikde som v tejto diskusii nenapísal že to používam ako argument voči vegetaríanstvu, takže si zas nedomýšlaj.